• BIST 83.675
 • Altın 250,010
 • Dolar 6,1048
 • Euro 6,8129
 • Lefkoşa 28 °C
 • Mağusa 26 °C
 • Girne 25 °C
 • Güzelyurt 26 °C
 • İskele 26 °C
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 19 °C

Allah Allah Fesüpanallah !...

Taner ULUTAŞ

Telefonum çaldı. Allah Allah dedim. Hade her gün tamam da Cumartesi günü  adını  ‘Santral’ koyduğum bizim  cep telefonunun öyle sık sık çalma adedi yoktu diyedüşündüm. Telefonun ucundaki ses naberi duydun mu?   Alsancak Belediye Başkanı  Kol Ordunun ‘Tankları’nı getirip kamyonları çektirme tehditinden sonra bukez Canlı İlahi’ Konserini haberleştirmek için ilahi Konserin gerçekleştirildiği yerden basın mensuplarına ‘buralara giremezsiniz. Zabıtaları da koyarak basın mensuplarını oradan uzaklaştırdı dedi. fotograf (duaTelefondaki dosta Sayın Belediye Başkanı kahvaltıa mı diye sordum. Niye dedi. Kahvaltıda hellim bulamadıysa herhalde aklını ekmeğin yanına peynir niyetine katık olarak koydu dedim. Yol asfaltlama işleminde müteahhit ile ittilafa düşerek Kol Ordu Komutanından  Tank için ricacı olan Sayın Belediye Başkanı herhalde bu yönde işlemiş olduğu günahları affettirmek için bukez Evrensel Sevgi ve Tasavvup Derneğinden ricacı oldu. Yolda megafonlar ve yüksek sesle Canlı İlahi konsere davet yapılırken basın mensuplarını herhalde bu davet dışında bırakmış olacakki,  onlara ‘Barra’yı çekti. Neyse buraya kadar baca eğri olsa bile dumanının doğru çıktığını kabul edelim.  Ama bu yöndeki icraatı halka duyurmak için çaba gösteren basın mensuplarına teşekkür için teşekkürlerden bir ‘Demet’ sunmuş olsaydı, sanırım basın mensupları ona haberleri ile teşekkürlerden bir ‘Buket’ sunmuş olacaklardı. Alsancak Belediyesinin desteği ile Evrensel Sevgi ve Tasavvuf Derneği uyuşturucuyu manevi yönden tedavi etmek için Kuran Şifa Programı düzenlenleyen Alsancak Belediye Başkanının sanırım din aşkı Belediye Başkanı olduktan sonra devşirdi. Düne kadar Fatiha ve Bismillahirahmanirahim ile kuluvallahi’yi dışında pek bildiğini sanmadığım dualar eşliğinde Alsancak’ı arşınlamayı kendine görev addetmiş durumda. Alsancak  Belediye başkanı tank operasyonundan sonra herhalde değişime uğradı.Yollarda ilahiler. Evlerde el ilanları derken sevgili başkan iyiden iyiye kendini dine kaptırmış gözüküyor.  Kar taneleri gibi bir birine zarar vermeden yol almak dururken, dolu tanesi olup ağaçların dallarını kırmayı tercih etmiş gibi bir görüntü yansıtıyor. Uyuşturucuya karşı Old Milos’ta düzenlenen ‘Canlı İlahi’ konserini  haber yapmak için izlemeye çalışan bazı basın mensuplarının Kuran Şifa programı çerçevesinde düzenlenen Canlı  ilahi Konserinden uzaklaştırılmak istenmesi birşeyden  ‘Korkmanın’eseri değilse neyin eseri olduğunu doğrusu merak ediyorum. Önceleri full çeken bataryası ile vatandaşın kapsama alanına giren ve Belediye Başkanı seçilen Fırat Ataser, hatalı icraatları ile zayıflayan bataryaları nedeniyle halkın kapsama alanından çıkmaya başladı. Sanırım Alsancak Belediyesini festivallere taşıyacağım diyerek çıktığı yol bizim Oshan’ın dediği gibi ‘Köy Panayırına’ çıkacak. Düşünmeden helaya oturan oturduğu yerden taş toplamaktan başka birşey yapamaz. Bizden söylemesi.  


   

Sahibine Mesajlar

Sayın Serdar Denktaş, KKTC’nin malı bir hava yolunu mutlaka kuracağız açıklamanıza bizim evdeki kediler bile gülmeye başladı. Bizim Minik Kuşlar Ahmet Kaşif’in Karpaz Hava Yolları ne kadar uçtuysa sanırım Serdar Beyin hava yolu şirketi de o kadar uçacak .diyor. Ama inanın ben uçacağına dair umutluyum. Çıkmaz ayın çıkmaz haftasının son Perşembe günü hava yolu şirketimiz mutlaka Ercan’daki yerini alacak derim.

***

Sayın Mehmet Seyis, düşük ücretle çalışan ve asgari ücrete talim eden çalışanlar bizim asgari ücret artışı ne oldu diye sorup duruyor. Hade diğerlerini anladık ama işçinin halinden anlayan ve tımar işini iyi yapan Seyis nerelerde diyor. Sayın Seyis çalışan artık ortaya çıksan ve elinde kırbaç bazı laf anlamayan beygirden bozmaları tımar etsen diyor.

***

Sayın Bülent Dizdarlı, Hastanede başhekim yardımcısı oldun tamam. O işi de başarılı bir şekilde götürüyorsun o da tamam. Sen ‘Ozon’ tabakasına doğru yükselirken senin Çetinkaya dünyanın göbeğine doğru inişe geçmiş durumda. Vallahi dünyanın çekirdeği magmadan oluşur. Biraz daha inerse gabirgas olacak. Sonra stopa bassanız bile frifeel giden Çetinkaya’yı durduramazsınız. 2’nci lig falan derken birde bakmışsınız Mahalli Kümede köy köy gezerek yumurta topluyorsunuz. Sepeti hazırladım. Zamanı gelince bir iki düzinecik de bana getirsen diyorum.

***

Sayın Gözde Akben Bekir, benim için al benisi olmayan bir yerde seni ve Mert’i izlemek bana son derece keyif veriyor. Ancak eskiden elde gitar, patlattığın şarkılara hasret kaldık.  Güzel sunumun sonrasında yağmur gibi yağan mesajlar senin becerinin birer belgesidir. Eeee  çaba tarla da sapan ister değimli? Sen mesleğini çok güzel icra ettiğin için ürün de kaliteli oluyor. Yola devam.

***

Sayın Mustafa Borataş, Futboldaki başarılarını katık edip siyaset arenasında yediğin söyleniyor. AS TV’ye katılarak şikâyet eden bazı vatandaşlar Mustafa Hoca Demirel’i kendine örnek aldı. Demirel dün dündür bugün bugün derken Hoca bugün git yarın gel tezini geliştirmekle meşgul diyor. Aman Hocam hazıra dağ dayanmaz. Senin biriktirdiğin dağ gibi başarıların bakmışsın bir gün dağdan ovaya dönüşmüş. Bilmem anlatabildim mi?

***

Sayın Birikim Özgür parti içinde günden güne palazlanıp büyüdüğünü görmek inan bizleri son derece memnun ediyor. Mecliste Komite başkanı olarak yaptığın çıkışlar senin için vay be ne ‘Kahraman çocuk’ dedirtti. Ama Ada TV’de Başbakan da kim? Özel bir şirket ile gidip görüşmesi son derece yanlış. Bunu yapmamalıydı demen ve Başbakanın kulağını çekmen seni kahramanda da öte bir yere taşıdı. Yürü aslanım. Yürü da seni kim tutar. Analar ne evlat doğurur görsünler. Her ne kadar babanın kemikleri mezarında sızlarsa da boş ver sen kahramanlık destanı yazmaya devam et.

***

Sayın Sonay Adem eskiden Milli Günlerde TRT !’de şu anda ismini hatırlamıyorum bir türkücü çıkar davudi sesi ile kahramanlık türkülerini icra ederdi. Sende önemli mesele olduğu günlerde elindeki belgeleri sallayarak Meclisi sallamayı ve birilerinden hesap sormayı çok iyi beceriyordun. Sen gittin Meclis sükut altındır kitabını okumaya başladı. Halk da senin yokluğun sonrasında ‘Haberzede ‘ oldu. Elleri ile yaptıklarını sanırım şimdi boyunları ile çekiyorlar. Ne dersin?

  ---------

GÜNÜN FOTOĞRAFI

foto

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları