• BIST 2.554,08
 • Altın 991.359
 • Dolar 16.8836
 • Euro 17.8211
 • Lefkoşa 29 °C
 • Mağusa 30 °C
 • Girne 27 °C
 • Güzelyurt 28 °C
 • İskele 30 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 18 °C

Amacınız ne..

Arif Alasya

Bir Güzelyurt’lu olarak son yıllarda İlçe siyasetçilerimiz nedeniyle utanç duyuyorum.

Niyetiniz ne Güzelyurt’lunun yumuşak karnını kullanarak Güzelyurt beldesi ile Lefke beldesini birbirine kırdırmak mı?

Evet yıllardır Güzelyurt halkını siz siyasiler sağlık yönünden mağdur ettiniz.40 yılda bu sorunu çözmek için hiçbir girişim yapmadınız. Güzelyurt’daki poliklinik binasının üst katını yaptınız kadrosuz bırakarak çalışır hale getirmediniz. Cengiz Topel Hastanesi bir bakanlık döneminde önemli hale gelip hizmet verir duruma gelmesinden rahatsızlık duydunuz, içini boşalttınız. Halbuki kaçınız o hastanede verdiğiniz hizmetten dolayı şimdi ve önceden milletvekili oldunuz. Bir gün Lefke’liye başka şey söylerken Güzelyurt’luya başka şeyler söylediniz. Hep tavşana kaç tazıya tut misali oyunlar oynadınız.

Son yıllarda aklınıza Cengiz Topel Hastanesini birilerine rehabilitasyon merkezi yapımı bahanesiyle peşkeş çekmek fikri oluştu. Lefke halkı buna karşı çıkanca hemen Güzelyurtlu’ya Hastane yapımı aklınıza geldi.

Ne yazık ki son üç hükümeti oluşturan siyasi partilerin yaptıkları insanlık dışıdır. Bilerek ve istenerek  Cengiz Topel Hastanesinin içi boşaltılmış ve hizmet veremez duruma getirilmesi için ne gerekirse yapılmıştır.Güzelyurt’luların mevcut poliklinik binasında 24 saat sağlık hizmeti alabilecekleri organizasyon bilerek ve isteyerek gerçekleştirilmemiştir.

Halbuki bu günkü bölge siyasetçileri Güzelyurt ilçe oluncaya kadar hep Lefkoşa’lı vekillerin önlerini kestikleri iddiasında idiler  

1998 yılında Güzelyurt ilçe oldu. Bu güne kadar bölgeye hangi hizmetin arkasında durdunuz. Yolumuz mu tamam? Yatırımlar artarak bölgenin ekonomisi mi gelişti? Cevap koskocaman bir HAYIR.

Esnaf kepenk kapattı, ne yatırımlarını ne de vergi borçlarını ödeyebiliyor. Bankalara borçlardan dolayı her gün mahkeme koridorlarında.

Nüfus her geçen yıl azalmakta. İlçe olup vekil sayımızı artıracak yerde yedi milletvekili ile başladığımız ilçe serüvenine önce altı şimdi ise neredeyse 5 milletvekili ölçeğine geriletildik.

Yoksullaştırılan, küçültülen ve muhtaç hale getirilen sivil toplum örgütlerini hep politize ettiniz. Kendi partisel çıkarlarınız için kamplara böldünüz. Güzelyurt’da hiçbir şeyi bir bırakmadınız. Üreticiler, esnaflar, kamyoncular velhasıl her başlığı politik görüşlerine göre böldünüz parçaladınız.

Yetmezmiş gibi Güzelyurt ve Lefke’nin birbirine düşman hale getirilmesi için Güzelyurt ve Lefke sivil toplum örgütlerini ayrıştırdınız.

Her seçim dönemi özellikle biz bir ilçeyiz mantığı içine sarmayalarak Lefke bölgesinden hiçbir adaya seçim kazandırtmadınız hep onları aldatarak, kandırarak onların oylarını aldınız.

Lefke’nin hiçbir problemini çözmediniz. İlçe olmadan önce şehir merkezi durumunda olan Lefke’deki Emniyet müdürlüğü da dahil Güzelyurt’a taşıdınız.

Yıllarca sorun Olan CMC artıklarının temizlenmesi bir yana Lefke’linin başına bir de yeni maden işletmeciliği sarmalını sardınız.

Lefke sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Lefke’yi size rağmen bir turizm ve eğitim şehri yapma yönünde çalışmalar başlattı. Belli bir müddet onları oyalayarak aldattınız. Onlar birlikteliklerini bozmayarak Güzelyurt’da GÜKAD ile işbirliği yapmalarından çok rahatsız oldunuz. Hemen bu iki örgüt birlikte sağlık konusunda eylem kararı alınca ele geçirdiğiniz sivil toplum örgütleri ve birlikleri harekete geçtiniz. Niyetiniz ne kendi politik çıkarlarınız için Güzelyurt’lunun yumuşak karni sağlık konusunu öne alarak iki beldeyi birbirine mi kırdırmaktır. Güzelyurt’da yaşamasam kimin ne olduğumu bilmesem size kanabilirim. Ama adım gibi eminim ki amacınız öyle hastane falan değil. Amacınız Güzelyurt’lu ve Lefkeliyi birbirine düşürmek ve güçlerini kırarak Cengiz Topel Hastanesiniz arazisini birilerine talimatla veya talimatsız peşkeş çekmektir.

Her iki belde sivil toplu örgütü,birlik ve halkına çağrımdır.Bu politikacıların oyununa gelip birbirinizi kırmayın.Hatta birlikte oturup İlçe adına projeler yapın onları da bu projelere uymaları için baskı unsuru olun..

POLİTİKACILARIN OYUNUNA GELMEYİN…

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları