• BIST 101.090
 • Altın 200,828
 • Dolar 4,7878
 • Euro 5,6116
 • Lefkoşa 32 °C
 • Mağusa 33 °C
 • Girne 28 °C
 • Güzelyurt 30 °C
 • İskele 33 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 28 °C

Başbakan Özgürgün'e mesaj var

12.09.2017 tarihli mesajlar şöyle;
Başbakan Özgürgün'e mesaj var

Sn. Hüseyin Özgürgün, bizim Minik Kuşlar rahat durmuyor ve her duydukları haberi bize iletmeye çalışıyor. Gönderdikleri haberde hükümetten çat, çut, çatırrrr diye sesler geldiğini söylemiş. Meclisi MEbusan tatil uykusundan dönüp, yine 15 kişi ile oturumlara başlayacağı zaman bu işe bir neşter vurup ortaklık bağını orta yerinden kopartacağını söylüyor. Hatta daha da ileri giderek 4 bağımsız. Bilmem ne kadar CTP ve ona ilave olarak TDP muhtemelen de Japon yapıştırıcı ile DP yapıştırılıp yola devam edilecek diyor. Sn. Özgürgün, rahmetlik olacak olan hükümetimiz ile ilgili olarak başınız sağ olsun dileklerimizi iletiyoruz. Acınız acımız değil. Hoca rahmetliyi nasıl bilirdiniz diye sorarsa Hacer abla gidişi olsun da dönüşü olmasın diyeceğini söylüyor. Lütfen elçiye zeval olmasın.

**

Sn. Serdar Denktaş, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı  olarak yaptığınız açıklamada kış saati uygulamasına geçilmeyeceğini detaylı açıklamanın Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından yapılacağını ifade ettiniz. İyi güzel de sayın Başbakan bugüne kadar Görüşmeler nokta konmuştur. Herkes yoluna. KKTC dimdik ayaktadır tekerlemesinden başka neyi telaffuz etti ki, bu konuda da açıklama yapacak dersiniz? Sn. Denktaş, sabahın karanlığında çocuklarını okula götürürken araba içerisinde sanırım küfürlü makamından açıklamaları yine veliler yapacak. Üzülmeyin, varlığı yetersiz olanın, yokluğu kayıp değildir.

**

Sn. Hasan Sadıkoğlu, İskele Belediyesine ait mal varlıklarını yeni kurulan şirkete devrettiğiniz söyleniyor. Tamam, da Panayır düzenlemekten ne zaman vakit bulup da bu mal devir işlemini gerçekleştirdinizi doğrusu merak ettim. Bizim İskele bölgesinde yaşayan Hüsnüye teyze, telefonda ay ovlucuğum, Halil Orun yaya ve bisiklet yolları ile çevre düzenleme işleri yaparken Hasan ovlum Panayırlar ile uğraşıyor. Şimdi birde belediyenin mallarını şirkete geçirmek için karar çıkarttı. Bu malların b….mu çıktı da şirkete devredecek? Altın yumurtlayan tavuk yerine altın yumurtlayan kazmı geliyor? Ah be ovlucuğum gençler dedik ama ihtiyarların yanında kaplumbağa gibi kaldılar. İhtiyarlar tavşan bunlar kaplumbağa ne diyeyim? Diyor. Vallahi Hüsniye Teyze arıza lambası yanmaya başladı. Bunlar cadde ışıkları olmak yerine sokak lambası olmayı tercih etti. Sokak lambası birilerini aydınlatırken cadde ışıkları ülkeyi aydınlatıyor. Ama bunu anlayamıyorlar dedim.

**

Sn. Gürcan Erdoğan öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi lütfen kabul et. Geçirdiğin hastalık nedeniyle hastanede yatarak serum aldığını öğrendik. Bu yaz gününde klimadan sıcağa, sıcaktan klimaya oturmak derken hastalık kapının arkasında bekliyor. Ve fırsatını bulduğu anda şak diye yakalayıveriyor.  Sn. Erdoğan, hastalık insanı parçaları kaybolmuş puzzle gibi yapar. Kimini hastaneye, kimisini ruhen çöküntüye, kimisini de depresyonun engin denizlerine gönderir. Birkez daha geçmiş olsun.

**

Sn. Hüseyin Cumaoğlu sosyal medyadaki paylaşımında UYARI-YORUM. Mağusa-İskele çift şerit yolun DAÜ BEACH CLUP çemberinden ÖTÜKEN çemberine kadar hala daha Yol ışıkları yanmıyor.Çok uzun zamandır bu güzergahta aydınlatma yok.Yollardaki çizgiler de silinmiş.Havada gidiyorsunuz.Düşünüyorum da ne kadar büyük bir arızadır ki giderilemiyor.Halkımız bu düğünden düğüne koşuşma telaşı ve yoğun trafik içinde bu şekilde seyahat etmesi için ne günah işlemiş acaba? Ve ne gariptir ışıkları yanmayan yola "hızınızı gösteren elektronik levha "konmuş. E pes vallahi diyorsun. Sevgili Hüseyin, yanmayan lambalar duygusal yaklaşımdan dolayı kesiliyor. Ülkenin Anayollarının yarısı bu hastalıktan mustariptir. No Money nolight.  Bazı insanlar söze gelince edebiyatın turşusunu bile kuruyorlar da icraata gelince turşunun içindeki hıyar kadar olamıyorlar desem abartı mı olur?

**

Sn. Ömer Tatlı, bu dediğimi unutmayın. Birgün buraya kadar dersem anası ağlayacak çok kişi var. Sabır da bir yere kadar diyorsun. Da acaba Ömer Tatlıyı bu denli kızdıracak hangi aklı evvel nasırına bu kadar sert bastı? Bizim Adil amca Ömer dokunmaz ve ilişmezseniz dünyalar iyisi bir insandır. Ancak Nasırına basarsanız o iyilik timsali insan gider yerine Maria Kasırgası gibi esen birisi gelir diyor. Sevgili Ömer, hıyar soyulunca da hıyarlığını kaybetmez.Bu nedenle bu tiplere boş ver bırak tırıs gitsinler.

**

Sn. Ayşemden Akın yazında son zamanlarda tam tersini iddia edip, ülkedeki ayrışmayı ve ırkçılığı körükleyen, etnik kökene dayalı kurulan Yeniden Doğuş Partisi ve kavram karmaşası yaşayan Milliyetçi Demokrasi Partisi yetkilileri, “Bu adada köpeksiz köy bulup değneksiz gezdiğini zannedenler bilsinler ki artık biz varız. Türk’ün hassasiyeti ayağa kalkmıştır ve bu adada Türk’ün hassasiyetini göstereceğiz…” sözlerinin de sahipleridir. Üstelik bunu Rum’a karşı filan da değil direkt Kıbrıslıtürkler için söylediler. Kulağa korkunç geliyor değil mi? diyorsun. Sevgili Ayşemden, geçmişte iki yazı yazarak keseriz, doğrarız ayaklarında köşe yazıları yazanlardan bugün farklı birşey beklememek gerek. Birbirimizi ötekileştirerek oy avcılığı yapmayı hedefleyenlere ‘Pandoranın’ kutusu, Hanya’nın Girit’te, Konya’nın da Türkiye’de olduğunu gösterecek sanırım. Bir kadının gözyaşının akmasına sadece soğan değil, bir ‘hıyarın’ da neden olabildiği gibi bir çuval inciri çöpe attıracaklar da olabilir.

**

Sn. Ozan Türeller yapmış olduğunuz açıklamada, Belediyenin malı olan Makenzi halk plajı ve büfesi, Babutsa büfe, Hurma büfe, Boğaz balıkçı barınağı büfesi, İskele Düğün salonu büfesi, İskele Doğal Yaşamı koruma piknik alanı ve büfesi, İskele Atış Poligonu, Yuvam Ana Kucağı Kreş işletmesi, İsbel LTD isimli şirkete devredilmesine tepki gösterttiniz. Sn. Türeller, bazı insanlar seçildikleri zaman Kanuni Sultan Süleyman’ın mührünü aldıklarını ve istediklerini yapabileceklerini sanıyor. Ama bu dünyanın kendilerinden önce de döndüğünü, bunlardan sonra da döneceğini. Yani bunlarlabir şey değişmediği gibi, bunlarsız da bir şey değişmeyeceğini hala daha öğrenemediler. Eeee ego yüksek ne yaparsın?

**

Sn. Halil Orun 20 senedir İskele Bölgesinin müddei Umumu oldunuz.  Ancak ne hikmetse ve her nasıl olmuşsa birileri çıkıp sizin elinizden Mühür’üDevletlu’yu aldı.Mührü alan zatı muhterem Genel 6 ay kendine gelemedikten sonra mamırlamış ve II’nci Selim gibi eğlence ve zevki sefaya dalmış. HerhaldeAIbert Einstein’ın mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. HayaI gücü ise her yere demesini hatırlayarak hayal gücü ile satıp savurup bir yerlere varmak istiyor. Ama sorun o değil. Sorun senin alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi de yemoşa gidiyor. Olanlar senin emeklere oluyor. Sn. Orun, anladım ki; insanlar, susanı korkak, görmezden geleni aptal, affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar. Oysaki halk istediği kadar siyaset hayatındadırlar. Göz yumulduğu kadar dürüsttürler ve sustuğu kadar insandırlar. Bilmem anlatabildim mi?

**

Sn. Fikri Ataoğlu geçenlerde ismi bizde mahfuz bir vatandaş söz sizden açılınca Allah iyiliğini versin. Yanına gittim. Bir sıkıntım vardı. Hemen telefona sarılıp sıkıntımı halletti. Adam gibi adamdır dedi. Vatandaşın sıkıntısının ne olduğunu anlamadım ama o insandan aldığınız dua bence dünyalara değerdir. Sn. Ataoğlu, bir insanın yatmadan önce ettiği duada yer almak duaların en hayırlısında yer almak demektir. Sanırım bu duada yer almak sizin için çok iyi oldu.

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Detay Kıbrıs | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 392 444 79 79 Faks : +90 392 227351