• BIST 94.118
 • Altın 245,017
 • Dolar 5,9415
 • Euro 6,6215
 • Lefkoşa 27 °C
 • Mağusa 27 °C
 • Girne 20 °C
 • Güzelyurt 25 °C
 • İskele 27 °C
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 21 °C

CTP’de işler karıştı !...

Taner ULUTAŞ

ctp-magusa-karisti-2014-07-01_mHükümetin büyük ortağı CTP’ de işler karıştı. Seçimlerden ‘Umut’ olarak nitelendirildiği için birinci parti olarak çıkan ve hükümeti Demokrat Parti ile birlikte kuran CTP’ ye bir ‘Rest’ de Karpaz Bölgesinin CTP’ li 4 Belediye Başkanı ile Karpaz Bölgesi örgütlerinden geldi.

TOPLANTIYA KATILMADILAR

Bir süre önce gerçekleşen İskele genişletilmiş İlçe Toplantısına, CTP’nin bölgeye ilgi göstertmediği nedeniyle tepki olarak katılmayan Büyükkonuk, Mehmetçik, Yeni Erenköy ile Dipkarpaz Belediye başkanlarının ilgisizliğin devam etmesi halinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aktif rol almayacaklarını dile getirdikleri öne sürülüyor.

HÜKÜMET KAPLUMBAĞADAN BİLE YAVAŞ

Karpaz Bölgesinde Belediyelere yakın bir kaynak yaptığı açıklamada, CTP hükümet oldu olalı bölge ile ilgili en ufak bir adım atmadı. İçişler Bakanlığı ve hükümet kaplumbağadan bile daha yavaş hareket ediyor. Arsa bekleyen gençler var. Mandıra yapacak hayvan üreticileri var. Ancak Kaymakamlık nedendir bilinmez vatandaşa en ufak bir mandıra yeri vermesi için belediyelere bu konuda destek vermiyor dedi.

YA KABİNE DEĞİŞSİN YÂDA BÜROKRATLAR

Ayni kaynak açıklamasına devamla şunları kaydetti. ‘10 defadır bölgenin sıkıntılarını 4 CTP’ li Belediye Başkanları, yetkililere iletiyor. Ancak kimse kılını kımıldatmıyor. Belediye Başkanları ya kabineyi yada bölgeye hizmet vermeyen üst düzey bürokratlarını değiştirin. Hiçbir işimiz görülmüyor ve hiçbir sorun çözülmüyor.

BELEDİYELER BATIK

Kaymakamlık çalışmıyor ve tek bir adım bile atmıyor. Karpaz Bölgesinin 4 Belediyesi de batık. Özellikle elektrik borçları büyük boyutlara yükseldi. Bazılarının borcu 2 trilyonu aştı. Partinin kaplumbağa gibi yavaş gidişi bölge halkının tepkisini büyütüyor. Belediyeler ve bölge halkı belediyelerin İçişleri Bakanlığına bağlı olması nedeniyle ilk tepkilerini bakanlığa karşı koydular’.

SÖZ VERDİLER İŞE ALMADILAR

Ayni kaynak açıklamasına devamla, UBP hükümeti döneminde işten atılanların CTP hükümeti döneminde tekrar işe alınacakları yönünde özellikle CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk tarafından herkese söz verildi. Bu verilen sözlere istinaden Karpaz Bölgesi Belediye Başkanları bölgelerinden işten atılan insanlara istihdam edileceklerine dair söz verdi. Hatta Enerji Bakanına bizzat bu konuda Kutlay Erk tarafından söz verildi. Ancak söz vermelerine karşın birçok işten atılan CTP üyesi tekrar işe alınmadı. Aksine işten atılmayan birçok insan MYK kararı ile işe alındı dedi.

BAŞBAKAN HİÇBİR KONUDA AKTİF ROL ALMADI

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu hiçbir konuya aktif olarak katılıp katkı koymadığı gibi aktif rolde almadı. Elektrik dairesine işten atılanlar alınacaktır dendi ama işe alınacaklardan Kıb-Tek’in bile haberi olmadı. Herşeyi MYK yaptı ve halletti diyen ayni kaynak, UBP zamanında işe alınan 366 kişiden çok az bir kısmı dışında büyük çoğunluk işten atılmazken, CTP MYK’sı, anlaşılmaz bir tutum sergileyerek işten atılanlar yerine işten atılmayanların işe alınması konusunda karar üretti ifadesinde bulundu.

VEBALİNİ KUTLAY ERK ÖDEYECEKMİŞ

Ayni kaynak birçok Belediye başkanı CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk tarafından verilen işe alınacaklar sözüne güvenerek bölgelerindeki insanlara işe alınacakları sözü verdi. Sonrasında işten atılmayanlar işe alınmayınca Kutlay Erk’e bunun vebalini kim ödeyecek diye soruldu. Kutlay Erk’de vebalini ben öderim diye cevap verdi dedi.

CTP KARPAZ BÖLGESİ ÖRGÜTÜ AYAKTA

Karpaz Bölgesinin 4 CTP’li Belediye Başkanının, parti üst düzey yöneticileri ile Kaymakamlığı ‘Uyuyorlar’ diye nitelendirdiklerine vurgu yapan ayni kaynak, 4 Belediye Başkanının önce İskele genişletilmiş İlçe Toplantısına katılmadığını, sonrasında ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aktif rol almayarak hem CTP Merkez Yönetim Kuruluna hemde parti ileri gelenlerine tepkilerini göstereceklerini belirtti.

CTP BÖLGE ÖRGÜTLERİ DE AYAKLANDI

Ayni kaynak açıklamasına devamla, ilginçtir, CTP ileri gelenlerinden hiçbiri belediye başkanlarına neden toplantıya katılmadıklarını sormadığı gibi gönül alma girişiminde de bulunmadı. 4 Belediye Başkanı dışında bölge örgütleri de sergilenen bu tutum karşısında ayaklandı. Ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhtemelen aktif rol üstlenmeyeceklerini söylüyorlar ifadesinde bulundu [caption id="attachment_38240" align="alignleft" width="800"]Günün Fotoğrafı Günün Fotoğrafı[/caption]

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları