• BIST 99.340
 • Altın 238,735
 • Dolar 5,6110
 • Euro 6,3507
 • Lefkoşa 18 °C
 • Mağusa 17 °C
 • Girne 18 °C
 • Güzelyurt 15 °C
 • İskele 17 °C
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 13 °C

Haspolat haftalardır susuz !..

Taner ULUTAŞ

Türkiye’den su geldi artık susuzluk ve kuraklık çekilmeyecek sözlerinin aksine birçok köy susuzluktan kırılıyor. Susuzluktan nasibini alan köylerimizden birisinin de Haspolat olduğu ileri sürülüyor. Borulardan meydana gelen patlakların yansıra Beşparmak üzerinde bulunan ve köye su temin eden iki kuyunun elektriğinin kesildiği ve bu nedenle köye su sevkiyatının yapılamadığı öne sürülüyor.

Köye verilmeye çalışılan az sayıdaki su ihtiyacı karşılamazken, köyde yaşamakta olan vatandaşların haftalardır su sıkıntısı çektiği öğrenildi.

Köy Muhtarı, köyde yaşanan susuzluk nedeni ile yaptığı açıklamada, köy haftalardır susuz. Vatandaş köyün muhtarı olmam nedeni ile şikâyetlerini gelip bana anlatıyor ve çare üretmemi istiyor. Bende susuzluğa bir çare bulmam için yetkilileri arayarak durumu onlara bildiriyorum dedi.

Köy Muhtarı açıklamasına devamla,  köyün susuz kaldığını vatandaşın isyan noktasında olduğunu Su Dairesine de belediyeye de diğer yetkililere de bildirdim. Bana dağdaki su kuyusu motorlarında arıza olduğu söylendi. Halbuki bir başka kanallar bana elektrik parası ödenmediği için motorların elektriğinin kesildiğini söyledi. Arıza varsa haftalardır bu arıza nasıl giderilmez. Yok parası ödenmediyse bizden alınan su paraları ile neden elektrik ücreti ödenmiyor?  Yetkililer köye gelirse halkın onları nasıl karşıladığını görecekler. Su Dairesi ile bakanlık ücreti mi öder yoksa arızayı mı giderir inanın bilmiyorum. Ama bu durumu halletsinler. Çünkü köylünün sabrı kalmadı dedi.

saspolat.jpg

*****

Sahibine Mesajlar 

Sayın Nazım Çavuşoğlu, Toprak Ürünleri Kurumunu kurtarma operasyonu adı altında yüzde 3’lük halis zeytin yağı ile bulanmış zeytin ağacından mamül ‘Zam Kazığını’ geçiremeyince bukez harnup ağacından mamül zam kazığını Fiyat istikrar fonu adı altında geçirmişsin. Sayın Bakan ağaç ne kadar yüksek olursa olsun bir gün yaprakları yere düşer. Sanırım o günlerde yakındır.

**

Sayın Özay Öykün, Yenierenköy Belediye Plajı durumları nasıl gidiyor? O konu biliyorsun mahkemede. Plaj işi turşu suyu gibi oldu. İçenin midesini bulandırıyor. İçmeyenin ise ağzını sulandırıyor.

**

Sayın Fuat Namsoy, Kemal Barbet için güftesi santurlu küfür, bestesi de küfürlü hicaz olan beste Kemal’ın hiç hoşuna gitmemiş. Sosyal Medya’da bu besteyi çalıp duruyor.  Kemal şikayet ederken gökten Hülya Avşar yağsa biz garibanlara ya Namık Kemal, yada Fuat Namsoy düşer diyor bilesin.

**

Sayın Oğuz Köse, Beyaz Meleklerin şikâyetleri bu aralık çok diyorlar. Sen lahavle çekip ellerini yıkayıp kenara çekilince şikâyetler arşa yükseldi diye ilave ediyorlar. Adalet mülkün temelidir diyorlar. Ama aslında Adalet hem mülkü hemde siyasette bir koltucuğu olanındır. Bu konuya sen ne diyorsun.

**

Sayın Hamit Bakırcı,  havadaki leylek, sizin koltuktan, burun üstü yere çakıldığınız gibi yere çakılınca, ne Marsilya, nede Marsilacık kaldı. Sayın Bakırcı, dünyada insanların akıllısı lider, acıkgözü milyarder, safı hep mücadele eder. Koltuktan tumba olunca mücadele saflarını nasıl buldunuz?

**

Sayın Sunat Atun, Türkiye’den KKTC’ye fiber optik boru içerisinde getirilecek olan elektrik bir kısım insanı rahatsız etti. Dikkat ceryan tepecek diyorlar. Aman sayın bakan, ceryan ve onun fiyatı bizi tepe tepe manyak etti. Ne cep nede cepken bıraktı. Anamızı ağlatırken, birileri geride playback yaptı.

**

Sayın Sami Dilek, Son günlerde Cesur Yürek olduğunuz söyleniyor. Eylem ve grevler ile üyenizin haklarını koruma girişimi takdir ediliyor. Ah be Sami Başkan, istikbalimiz eskiden göklerdeydi ama ozon tabakası delinince yere çakıldı. İnşallah kaldırırsınız.

**

Sayın Kemal yılmaz,  önceleri İskele Kaymakamlık koltuğu size teslim edilmemiş, sizde Sonrasında rotayı Büyükkonuk Belediye başkanlığına doğru döndürmüştünüz. O da olmayınca ve Kaymakamlık elinizden kuş olup uçunca fena içerlemiştiniz. Sayın Yılmaz makam kaybeden bir şey kaybetmemiştir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir, cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Bu nedenle boş verin tırıs gitsin.

**

Sayın Beyazit Adalıer koltuktan düştükten sonra elinizin ayağınızın yara bere içerisinde kalmasını bir tarafa bıraktık. Ama en çok kırmızı mayonuzun lastiğinin kopmasına ve yırtılmasına üzüldük. Hâlbuki o kırmızı mayocuk sizin ile özdeşleşmişti. İsterseniz bir kırmızı mayou size hediye edeyim. Ne dersiniz?

**

Sayın Sezai Sezen, Büyükkonuk ve AKP listeye girme Meydan Savaşlarını kaybettikten sonra eski işiniz ekmek yoğurma işine başlayıp başlamadığınızı merak ediyoruz. Başladıysanız lütfen iki somun birde köy ekmeğini bize gönderirmisiniz? Şimdiden teşekkürler.

**

Sayın Katip Demir, Son günlerde bir başkana yakışır bir siyaset izlediğin söyleniyor.  Kamp – Der Başkanı Kenan Akın’ın sıcak yaklaşımı ile aradaki buzları eritmiş ve ılıman bir hava yaratmışsın diyorlar. Eh Kenan Akın’a hemde Kâtip Demir’e de bu yakışır diye de ilave ediyorlar. Sevgili Başkan, seni sen yapan başkalarının ayak izleri değil, kendi adımlarındır.  

**

Sayın Cenk Seren sosyal medyada zarif eşin ile birlikte göründüğün fotoğraflar nasıl iyi bir aile reisi olduğunun kanıtıdır. Kanaatimce yakında yapılması muhtemel seçimlere hazırlık tam gaz gidiyor. Ancak dikkat et sevgili Cenk. Bütün insanlar eşit bazılarıysa çeşit doğar. Bu nedenle onlar için asla sifonu çekme. Böylelikle insanlığa yaptığın katkıyı herkes görmüş olur.

**

Sayın Kudret Özersay, bazı anketler seni bir seçim olursa ilk sırada göstertmeye başladı. Ancak senin ile yola çıkan bazı yoldaşların koltuğu görünce ipnotize olmuşçasına oraya doğru gitmeye başladı. Vatandaş Kudret iyi çocuk ama onun yanındakiler kimlerdir bilinmiyor diyor.

**

Sayın Ziya Emir, Ogaynan iş yüklendin. Bir tono yük altında ezilmeden çıkayım dedin. Tamam, da elin işlerken ağzın ve gurguran da işlemeyecekti be Ziya. Bak doktor seni perhize soktu. Böyle olunca da bizi üzdün. Midem kilitlendi diyorsan sakın resetleme. Bırak öyle kalsın.

**

Sayın Ersin Tatar, Meclisi Mebusan’ın koridorlarında kendinden emin tavırlarınla görenlere vay be dedirttin. Dünyada en mesud cimri, edindiği dostları muhafaza edendir diyor ünlü düşünürler. Maşallah sen ne isterse olsun dostlarını muhafaza etmekte birincisin. Hep böyle kal diyorlar.

**

Sayın Erol Atakan,  boy boy fotoğraf çektirdiğin.  Avrupalara gittiğin İş Adamları Konseyi, bağlı bulunduğu Türkiye’deki kurumun FETÖ’cüler ile iş birliği nedeni ile kapatılınca darmadağın olmuş diyorlar. Sayın Atakan, güvenmek iyidir. Ama galiba Türkiye’deki bu tür işbirlikçi kurumlara güvenmemek daha iyidir değilmi?

*****

Fıkra

Fırsat bulamadı!..

Sultan en güvendiği adamını Arabistan''a hünkar göndermiş.

Hünkar, Arabistan''da gezerken bakmış, Araplar entari giyiyorlar ama alta donları yok. Bir rüzgar esti mi, manzara felaket! Haber salmış, altına don giymeyenler kadı huzuruna çıkartılıp, hapsedilecek. Aradan günler geçmiş Arabın bir tanesi don giymemiş ve ilk rüzgarda olay fark edilmiş. Kadı huzuruna çıkartmışlar. Kadı sormuş:

- Adın?

 - Aptülmecit

 - Baba adın?

 - Aptülleziz

 - Evli misin?

 - 5 tane karım var!

 - Kaç çocuğun var?

 - İlkinden 15, ikincisinden 17, üçüncüsünden 16, dördüncüsünden13, beşincisinden 18 tane.

Kadı kararını vermiş ve söylemiş: - Aptülleziz oğlu,Abdülmecit’in,don giymeye vakti olmadığından beraatine karar verilmiştir! 

*****

Günün Sözü

Bir kişiye bir kere inanmak

Güven

İki kere inanmak

Risk

Üç kere inanmak ise

AHMAKLIKTIR

*****

Günün Fotosu:

amerikan-vari-demokrasi.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları