• BIST 97.988
  • Altın 242,791
  • Dolar 6,2610
  • Euro 7,3524
  • Lefkoşa 26 °C
  • Mağusa 26 °C
  • Girne 27 °C
  • Güzelyurt 24 °C
  • İskele 26 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C

İşte LTB Gençlik ve Spor Festivali'nde dereceye girenler listesi

İşte LTB Gençlik ve Spor Festivali'nde dereceye girenler listesi

LTB Gençlik ve Spor Festivali sona ererken, dereceye giren sporcular ödüllendirildi

                 Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Gençlik ve Spor Festivali, gerçekleştirilen ödül töreninin ardından tamamlandı. 3 gün boyunca çeşitli spor müsabakalarının yer aldığı festivalde, çeşitli branşlarda genç sporcular hem derece almak için çabaladı, hem de güzel bir ortamda spor yapmanın keyfini yaşadı. 

Sporcular yanında ailelerinin de katılımı ile tam bir şölen havasına dönüşen ödül töreninde LTB Başkanı Mehmet Harmancı bir konuşma yaptı. Harmancı, ilk kez düzenlenen festivalin enerjisinden ve canlılığından memnun kaldığını ifade etti ve gelecek senelerde bunun devamını getirmeyi istediklerini söyleyerek, LTB Spor Komisyonu’na organizasyon nedeni ile teşekkür etti.

Gençlerin ödül gururu

Harmancı’nın konuşmasının ardından eskrim özel gösterisi, çocuk fitness ekibinin nefes kesen performansı, zumba dans şovu geceye renk katan detaylar oldu. Algım Özel Eğitim Merkezi’ne de katılım plaketi verildi.

Ödül töreninde ise dereceye giren katılımcılara madalyaları takılırken, sporcuların yetişmesinde büyük katkısı olan eğitmenlere ve federasyonların yetkililerine de plaket takdim edildi. Ödül töreninde ayrıca Futbol Federasyonu tarafından LTB’ye spora katkıları nedeni ile teşekkür plaketi sunuldu.

FESTİVALDE DERECEYE GİREN TAKIMLAR VE SPORCULAR

 

SOKAK BASKETBOLU

Kızlar (Takım): 1-Nestle Pure Life, 2-Three Point, 3-Nestle Pure Life B

Erkekler (Takım): 1-Mapfree Yaşam, 2-Big Men, 3-American Future

 

MASA TENİSİ

Kızlar: 1-Sunay Tufan, 2-Havva Yeşilleme, 3-Begüm Tekakpınar, 4-Kezal Akçatepe

Erkekler: 1-Vehbi Zeki Serter, 2-Güzey Aknar, 3-Tunç Güneralp, 4-Hasan Alat

 

BİLARDO (Speed pool)

1-Osman Şanlısoy, 2-Berk Soykara, 3-Mustafa Alnar, 4-Doğukan Doğu

 

OKÇULUK

Kızlar: 1-Sıla Barbaros, 2-İlayda Belen, 3-Hande Kamkam

Erkekler: 1-Erge Maşera, 2-Barış Birlik, 3-Silvan Schwaller

 

DARTS

Kızlar: 1-Meral Şendilli, 2-Bergül Zort, 3-Cemre Kara, 4-Katriye Mirka

Erkekler: 1-Cem Kara, 2-Sedat Sedatgil, 3-Tahir Çaltınoğlu, 4-Ergün Gülenler

 

HENTBOL

Yıldız kızlar: 1-Yakın Doğu Üniversitesi, 2-Meyhanem Yiğit

Yıldız erkekler: 1-Yükseliş, 2-MGA

Genç erkekler: 1-Yükseliş, 2-Darbazspor

 

CİMNASTİK

Minik kızlar: 1-Irmak Demirtaş, 2-Nilay Vurana, 3-Eylül Gelen

Minik erkekler: 1-Kıvanç Buba, 2-Çağan Gevrek, 3-Adnan Tabakçı

Küçük kızlar: 1-İdal Çukurovalı, 2-Begüm Bağcı, 3-Tuana Büyükyılmaz

 

TENİS: (18 yaş karışık çiftler)

1-Rasim Ülker/Melin Önkaya

2-Yarkın Kuloğlu/Şengül Tilki

3-Zeka Başel/Özay Barutçu

 

GÜREŞ

Takımlar: 1-YDÜ, 2-Yükseliş, 3-DAÜ

42 kg: Batuhan Kaçar

46 kg: Hasan Akkuyu

50 kg: Barış Sevgen Avcı

54 kg: Mahmut Can Dural

58 kg: Baran Güler

63 kg: Erkan Büyüklü

69 kg: Doğan Özdemir

76 kg: Evren Mahmutoğlu

85 kg: Eren Mahmutoğlu

100 kg: Maxim Shishkin

 

BİSİKLET

Genç erkek A: 1-Berkem Karayeğen, 2-Tuğberk Kopça

Genç erkek B: 1-Hasan Şentürk, 2-Mehmet Basdinç, 3-Mazhar Moda

Genç erkek C: 1-Erdoğan Hammaloğlu, 2-Berke Barkut, 3-Necati Oktay

Kızlar kategorisi: 1-Cerem Plaka

 

FUTBOL:

1-Gazimağusa/İskele U19 Karması, 2-Girne U19 Karması

 

SATRANÇ

Kızlar: 1-Kardelen Öksüzcan, 2-Ayşe Çiftgül, 3-Nebilay Alnur

Erkekler: 1-Adman Tolon, 2-Yücel Ünsaç, 3-Yunus Erhan

 

KICKBOKS

50 kg genç kadınlar: Habibe Nur Yaman

60 kg büyük kadınlar: Ebru Aybay

60 kg büyük erkek: Emre Serin

70 kg genç erkek: Kemal Keskin

70 kg büyük erkek (LC): M.Sergen Usşen

70 kg büyük kadınlar (LC): Nazime Paşa

80 kg genç erkek: Serhat Cenk Toktay

80 kg büyük erkek: Şehmuz Bozkurt

90 kg büyük erkek (LC): Mertkan Karalım

90 kg genç erkek: Kerem Bora Direk

90 kg büyük erkek: Muhammet Onur İşli

 

ATICILIK

Olimpik havalı tabanca (Genç Kadınlar): 1-Cemre Avcı, 2-Gamze Arslan

Olimpik havalı tabanca (Büyük Kadınlar): 1-Gülhan Mertcanoğlu, 2-Sevim Olgun, 3-Nazmiye Özgürlü

Olimpik havalı tabanca (Genç Erkekler): 1-Cemal Ağaoğlu, 2-Hasan Kütüküt

Olimpik havalı tüfek (Yıldız Kızlar): 1-Kayra Gutan

Olimpik havalı tüfek (Genç Kadınlar): 1-Fatma Bolat, 2-Melis Üretken, 3-Nihal Taşlı

Olimpik havalı tüfek (Büyük Kadınlar): 1-Pınar Ş.Kavas, 2-Leyla Y.Usta, 3-Aycan Yücel

Olimpik havalı tüfek (Yıldız Erkekler): 1-Hasan Hocanın, 2-Tuğrul Kavas

Olimpik havalı tüfek (Genç Erkekler): 1-Arif Sarıkaya, 2-Ali Türkkal, 3-Fevzi Havutçu

Olimpik havalı tüfek (Büyük Erkekler): 1-Mehmet Olgun, 2-Yılmaz Çeliker, 3-İbrahim Avcı

Paralimpik havalı tabanca (Büyük Kadınlar): 1-Pınar Yağmur

Paralimpik havalı tabanca (Büyük Erkekler (destekli)): 1-Osman Tımbıloğlu

Paralimpik havalı tabanca (Büyük Erkekler (desteksiz)): 1-Günay Kibrit, 2-Nusret Soyumert

Paralimpik havalı tüfek (Büyük Erkekler): 1-Orkun Bozkurt, 2-Besim Zafersoy

Skeet (Genç Erkekler): 1-Derken Örü, 2-Kemal Madencioğlu, 3-Berk Öreç

Trap (Genç Erkekler): 1-Ekrem Madenci, 2.Hasan Çocak, 3-Mehmet Kalkanlı

 

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler