• BIST 1.124
 • Altın 458,727
 • Dolar 7,6460
 • Euro 8,8844
 • Lefkoşa 19 °C
 • Mağusa 21 °C
 • Girne 23 °C
 • Güzelyurt 19 °C
 • İskele 21 °C
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 14 °C

Kasılma Üstüne Test

Mesut GÜNSEV

Ünlü Gazeteci-Yazar Çetin Altan ‘ın sağlık durumunun iyi olmadığına dair haberler geliyor. Hem ustaya acil şifalar diliyorum, hem de o müthiş yazılarından biriyle “Şeytanın Gör Dediği “başlıklı köşesinde  yayınladığı ,“Kasılma Üzerine Test”  iyle büyük ustayı saygı ve sevgiyle selamlıyor,anıyorum… MESUT                                                 “ TRAFİĞİN en yoğun olduğu saatlerde bir kaldırımdan bir kaldırıma geçerken, ezilmekten korkmadığınızı gösteren bir yiğitlikle, kasılarak ağır ağır yürüyor ve omuzlarınızı dalgalandırıyor musunuz?   *   *   * ARABA sürerken, şoför koltuğuna kasılarak çarpık oturmak ve direksiyonu tek elle kullanmak hoşunuza gidiyor mu?                                                         *   *   * EL sıkıştığınız kimselerin yüzüne değil de, doksan derecelik bir açıyla sağına yahut soluna mı bakıyor ve o sırada iyice kasılıyor musunuz?                                                         *   *   * BİR sinemadan çıktıktan sonra, filmin kahramanı sigarayı nasıl içiyorsa, siz de öyle içmeye kalkıyor ve kasılarak bir kaşınızı yukarıya kaldırıyor musunuz?                                                         *   *   * YENİ tanıştığınız birinin nazikçe hal hatır sormasına, aynı nezaketle karşılık vermek yerine, kasılarak kafa sallamayı kendinize daha mı çok yakıştırıyorsunuz?                                                         *   *   * BİRİNİN işi düşüp de sizi ziyarete geldiği zaman, kendisini saydam bir cammış gibi sayarak, bakışlarınızı onun fizik varlığının arkasındaki bir noktaya kıpırtısızca ve kasılarak dikiyor musunuz?                                                         *   *   * SİZİ kasılmaya iten ruhsal dürtünün nedenini hiç düşündünüz mü?  

 1. Sevilmediğinize inandığınız için, korkutmayı yeğlediğinizden mi?
 2. Size de başkaları kasıldığı için mi?
 3. Yeteneksizliğinizin çakılmasını engellemek için mi?

Ç) Kimseye yüz vermiyor görünürseniz daha önemli sayılacağınıza inandığınız için mi?

 1. D) Kasılma dışında nasıl bir tavır takınacağınızı bilemediğiniz için mi?
 2. E) Boyunuzu, posunuzu, yahut palabıyıklarınızı, yahut altın dişlerinizi, yahut yumruk gücünüzü, yahut başka insanlardan yukarıda olduğuna inandığınız herhangi bir niteliğinizi, kasılma yöntemiyle daha somut mostralaştırdığınızı sandığınız için mi?

                                                      *   *   * UYURKEN de kasılıyor musunuz?                                                         *   *   * IRGAT başı olsanız, toprak sahibine de kasılır mıydınız, yoksa sadece ırgatlara mı kasılırdınız?                                                         *   *   * ÖNEMLİ saydığınız biriyle beraberken, aynı önemi vermediğiniz bir arkadaşınızın selamını görmezlikten geliyor ve o sırada kasılma dozunuzu artırıyor musunuz?                                                         *   *   *   KASILMANIZI fiyakalı jestlerle de süslüyor musunuz? Örneğin aşçı dükkânından dişinizi karıştıra karıştıra çıkıyor ve dudak kıyısıyla kaldırıma bir de tükürük fırlatıyor musunuz?                                                         *   *   * PABUÇLARINIZI giyerken de kasılmayı denediğiniz oldu mu?                                                         *   *   * SİZDEN daha çok kasılan biriyle karşılaşınca, siz de daha çok kasılarak onu görmemiş gibi tavana mı, yoksa sağa sola mı bakmayı yeğliyorsunuz.                                                         *   *   * KASILMADIĞINIZ zaman kendinizi zırhsız mı hissediyor sunuz?                                                                                                         *   *   * İŞLERİNİZ ters gittiği zaman, örneğin depo bekçiliğinden kovulduğunuz zaman, kasılma alışkanlığınızda bir azalma oluyor mu?                                                         *   *   * KASILMASANIZ ölür müsünüz?                                                         *   *   * KASILMAYLA gelişmiş kişiliğin ters orantılı olduğu hiç aklınıza geldi mi?                                                         *   *   *    ÇEVRENİZDE kasılacak kimse kalmasa, yine de kasılır mıydınız?     Kasılırdıysanız kasılınız…     Daha çok kasılınız…     Kasım kasım kasılınız…     Sade küçük değil, büyük dağları da siz yaratmış gibi kasılınız…     Öyle kasılınız ki, burnunuz hep havada olsun.     Ve onu büyütünüz.     Havaya dikilerek büyüyen bir burun, sümüklülüğün zafer işaretidir.”

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları