Daha neler! Narkotik Polisinin Babası Uyuşturucu ile Yakalandı

Lefkoşa PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli M. Ö’nün babası 21 Ekim tarihinde uyuşturucu madde ile yakalandı.Olayın polis basın bülteninde yer almaması büyük tepkiye neden oldu.

21 Ekim tarihinde Lefkoşa sınırları içerisinde bir gece kulübüne düzenlenen operasyonda, orada ikamet eden M.Ö., 3 grama yakın hintkeneviri ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 2 adet ucu yanık sigara izmariti ile yakalandı. 

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre 21 Ekim tarihinde tutuklanan M.Ö, 21 ve 24 Ekim tarihlerinde hastanede kontrolden geçirildikten sonra cezaevine gönderildi.

Cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan bahse konu şahsın, mahkeme duruşmalarının halktan titizlikle gizlendiği öğrenildi.

Olayın polis basın bülteninde yer almaması tepki çekerken, uyuşturucu kullanımı konusunda polis tarafından yakalanan  ve yasal süreç kapsamında mahkemeye çıkarılarak, polis bültenlerinde yer verilen diğer zanlılarla, M.Ö arasında ne gibi farklar olduğu ise açıklanması gereken en önemli konulardan biri olarak dikkat çekiyor.