• BIST 102.494
 • Altın 226,800
 • Dolar 5,3255
 • Euro 6,0377
 • Lefkoşa 8 °C
 • Mağusa 7 °C
 • Girne 9 °C
 • Güzelyurt 6 °C
 • İskele 7 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara -1 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var! 10.07.2018 Salı

Taner Ulutaş'tan mesajınız var! 10.07.2018 Salı
Taner Ulutaş'tan mesajınız var! 10.07.2018 Salı

Sahibine Mesajlar

Sn. Kudret Özersay hafızam beni yanıltmıyorsa Mayıs 2017 yılı içerisinde yaptığınız açıklamada, Serdar Denktaş için “Birilerinin bir bakanın oğlu ya da babası olması ona bir öncelik tanınmasını gerektirmez” demiştiniz. Hatta Halkın Partisi, yine devlet arazilerinin peşkeş çekilmesi nedeniyle  konuya tepki göstermek için 28 Mayıs 2017 tarihinde Lefkoşa Metehan çemberinde eylem yapmıştınız. Sn. Özersay, Hatçe Teyze, Kudret ovlucuğuma sorun bakalım o günden bugüne ne değişti. Birşeyler değişmişse sorun yok. Yok ayni tas ayni hamam bu iş ayni durumda gidiyorsa ağzındaki fermuar neden kapalı duruyor diyor. Münübe abla ise eğer kekeme değilseniz, söylemek her zαmαn kolαy, yαpmαk her zαmαn zordur dedi. Ne demek istediğini anlamadım. Siz anladıysanız sorun yok.

**

Sn. Erdoğan Sorakın, 27 Mayıs 2017 tarihinde yaptığınız açıklamada, devletin arazilerinin, yandaşlarına peşkeş çekmeyi alışkanlık haline getirdiğini söylemiştiniz. Açıklamanızda Yatırım yapacak kişinin parasıyla satın alması gerektiğini devlet arazi verilmesinin fırsat eşitsizliği olduğunu savunmuştunuz. Çokta doğru söylemiştiniz. Ancak KKTC Bol Kepçe Lokantasında, sizin gibi Adalet dağıtılmasını isteyenler dışındaki bazı beyler yaptıkları ile Adalet ablayı sinirden öldürdü. Seçildik, ülkeyi yönetiyoruz hakkımızdır ayaklarında yuttukları ile sinir ve öfkeden, Hakkı dayıyı hakkın rahmetine kavuşturdu. Adil düzende adil dağıtım bizim yuttuklarımızdır diyenler Adil amcayı yoğun bakıma gönderdi. Ne diyelim?

**

Sn. Fikri Ataoğlu,  anjiyo olduğunuzu öğrendik. Çok geçmiş olsun. Çok hareketli bir göreviniz var ama stresi de o denli yüksek.  Stres ve sorun bu ülkede maksıldır. Hal böyle olunca da bu ülkeye mahsus özel maksıl her zaman kalbi hırpalıyor. Temiz ve güzel insanları, bu meret bir yoklar ve geçer.  Sn. Ataoğlu, bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir. Sanırım bu iyilikleriniz daha büyük olay yaşamanızı önledi.

**

Sn. Gülgün Vaiz, Dünyada olduğu gibi ülkemizde de “salgın bir hastalık” gibi sıklıkla görülen kalp krizi vakaları endişe verici boyuta ulaştığını dile getirdiniz. Ve  2018 yılının ilk yarısında 20 kişi kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirttiniz. Krizlerin, son yıllarda “genç kalp”ler üzerinde de etkili olmaya başladığını dile getirdiniz. Bunun sağlıksız beslenme, hareketsizlik, çevresel faktörler, stres ve sosyo-ekonomik durumunun kötüye gitmesine bağladınız. Da, nedense vatandaşın aldığı borcun, bir yıl ödedikten sonra azalma yerine bir buçuk misli artan bir ülkede. Siyasilerin vaatler verip seçilince ama diye başladıkları cümlelerin olduğu bir yerde. Hayatını bir siyasi parti uğruna adayan ancak en sonunda suyu sıkılmış limon gibi posası bir kenara atılan insanların yaşadığı memlekette insanlara sağlık ve yaşamlarını iade eden doktorlara sürünme maaşı verilen KKTC’de stres ve sinir eksik olmadığından bahsetmediniz.

**

Sn Hasan Başoğlu, Kıb-Tek’in Mali Koordinatörü olarak elektrik tüketiminin arttığını TL’nin eridiğini ve buna paralel olarak da Kıbrıs Türk Elektrik Kurumunun, akaryakıt ihtiyacının karşılanması için 11 Milyon Dolar kredi alarak borçlanmaya gittiğini belirttiniz. Kurumun toplam borcunun da 32 Milyon Dolar’a ulaştığını ancak borcun da 190 Milyon Dolar’dan 27 Milyon dolara indirildiğin dile getirdiniz. Sn. Başoğlu, bu güzel de güzel olmayan 27 Milyon borca alınacak olan 30 Milyon dolarlık borcun da ilave edilecek olmasıdır. Bir başka deyişle borç 57 Milyon dolara ulaşacak demektir. Tabi alınan borç halkın ensesine yükleneceği için ceryan sanırım %30 dolayında zamlanacak demektir. Kısacası ceryan sizi az teperken, halk olarak bizlere yandım anam türküsünü söyletecek. Siyasi erke bakarsın onlar edebiyat aşığı. Derin felsefe uzmanı, yaşam gurusu, filozof, şair.  Acizliklerine bakmayıp mükemmellik taslıyor.

**

Sn. Kemal Atakan, Akdeniz Havzasında ve Türkiye’de av yasağı nedeniyle, Orkinos avı için Kıbrıs açıklarında avlanan Karadenizli balıkçılar “Akdeniz’den mutlu dönüyoruz” derken, sizler denizde balığın kökünü kurutan ‘Gırgır Balıkçıları nedeniyle sıkıntı yaşamanıza karşın sıkıntının bundan kaynaklanmadığını iç piyasa nedeniyle yaşandığını söylüyorsunuz. Denizde balık kalmadığına ve boş ağlar ve oltalar nedeniyle tam takır kuru bakır döndüğünüz liman sonrasında olmayan balık nedeniyle nasıl bir sıkıntı yaşadığınızı inanın anlayamadık. Sn. Atakan ben pencereye baktığım zaman camdaki kiri, pencereden baktığım zaman bahçedeki yabani otları görürüm. Siz kiri ve yabani otları görmezden gelirseniz, ağlamaya devam edin.

**

Sn. Uğur Sencer, Hayvancılık Dairesi Yardımcı Su Ürünleri Uzmanı olarak yaptığınız açıklamada, yabancı ülke balıkçılarının ülkemiz sınırları içerisinde balık avlamasının yasak olduğunu belirterek, yaz aylarında bu teknelerin sıkı denetime tabi tutulduğunu ve yasa dışı hiçbir faaliyet göstermediklerini belirttiniz. Vallahi çokta doğru söylediniz. Karpaz açıklarındaki ‘Gırgır Tekneleri’ seraptı. Tuttukları orkinoslar hayal ürünüydü. Ve en önemlisi Karadeniz balıkçılar, yasağa rağmen avlama sonrasında Akdeniz’den mutlu dönüyoruz açıklaması lafazanlık ve bir övünmeden öteye bir şey ifade etmiyordu. Sanırım bu noktada kulaktaki duyma cihazınızı ve gözünüzdeki gözlükleri yenileme zamanı geldi diye düşünenlerdenim. Malum daha iyi duyup daha iyi görme daha sağlıklı açıklama yapmanızı sağlar. Sn. Sancar, ABD’nin Usame bin Ladin’den çektiğini inanın bizler yağlama ve grasolama ustalarından çekmedik.

**

Sn. Yıldıray Keklik, Türkiye’de cinayet zanlısı olarak aranırken, turist olarak geldiğin KKTC Sorma Gir Hanında paşalar gibi 6 yıl geçirdin. Belki fark edilmemiş olsaydın bir 12 yıl daha buralara papuç eskitirdin. Turist olmanın keyfini sonuna kadar çıkartırken, Adana Cumhuriyet savcılığının, pişmiş aşa su katması ve işgüzarlığı sonrasında buralara gönderdiği yazı sonrasında yakalandın. Senin gibi Türkiye’de işlediği suçlardan sonra ‘Keklik’ gibi sekerek buralara tüneyen suçluların sayısını inanın bizde bilmiyoruz. Sn. Keklik, Anamızın evladı olduğun için elini kolunu sallayarak KKTC Sorma Gir Hanına girma hakkına sonuna kadar sahipsin. Karnını doyurmak için bir dilim ekmek çalma gibi büyük bir suç işlemedin. Cinayet gibi konuşulmaya bile deymeyen bir suçtan dolayı buralardasın. Yakında yine kaçar ve yine buralara gelirsin. Tabi başımızın da tacı olursun. Vallahi Milletin başına Adriana Lima düşerken bizim başımıza cinayetten sabıklaı ‘Keklik’ler düşüyor.

**

Sn. Erkut Şahali, Dipkarpaz Altın Kumun, son günlerdeki görünümü ile adeta içler acısı bir hal aldı. Bölgedeki yerel işletmelerin kapatılmasının ardından bölgenin terk edilmiş bir hal alması dolayısı ile gerek atıl vaziyette kalan binalar ve tabelaların yanısıra oralarda doğaya bırakılan  çöplerin çevre kirliliği yaratarak çok kötü bir görüntü yansıttığı gözlemlendi. Oralara çöp bırakanlar hatalı ama çevrenin bu denli kirlendiğini görmeyen sizler hatasızmısınız? Sık sık verdiğiniz demeçleri görüyoruz. Ancak söylediklerine karşın yapamadıkları ile küçülenler, laflarıyla büyüdüklerini sanmasın.

**

Sn. Ersin Tatar ben yarışa gireceksem kazanmak için yarışa gireceğim. Kurultaya daha 4 ay var. Ve önümü görmek istiyorum. Aday olup başkan seçilmem halinde İktisat ve maliye bilgim ekibim ile birlikte önemli rol oynayacaktır. Bu özelliklerimi kullanarak temaslar kuruyorum ve bu insanlardan onay almaya çalışıyorum. Ülke genelinde gücümü ölçüyorum. Bu noktada kazanacağıma inanırsam aday olacağım dediniz. Ancak rakipleriniz aday olduklarını açıklayarak, girişimlere de başladılar. Hüsnü dayı adaylıklarını açıklayanlar belli bir mesafe aldıktan sonra onlara yetişmek kolay olmayacak diyor. Zühtü amca ise Ersin ovlumun Maliye ve iktisat konularında engin bilgisi var. Bir hissa ederse koltuk onun olur diyor. Ayşaba ise büyük insanların gayeleri, diğerlerinin hevesleri vardır dedi.

**

Sn. Katip Demir sosyal medyada yaptığınız açıklamada, 24 haziran yerel seçimlerde şahsıma verilen destekten dolayı herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Ayrıca şahsıma yönelik suçlamalar ve ithamlar çok kaba çok yakışıksız bir karalama yolu izlenmiştir. Şahsımı tanıyan bilir ve tanır bizler sadece hizmet vermek için Hak adına ve halk adınadır. Elbet hak eden hakkını alacaktır. Güneş balçıkla sıvanmaz dediniz. Sn. Demir, Kalp bir bahçe gibidir. Onda mutlaka bir şeyler biter. Siz bölgeniz adına güzel şeyler yaptınız ve oralara güzel şeyler ektiniz. Mutlaka güzel şeyler bitecektir.

**

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler