• BIST 94.499
 • Altın 243,796
 • Dolar 5,9310
 • Euro 6,6059
 • Lefkoşa 17 °C
 • Mağusa 17 °C
 • Girne 18 °C
 • Güzelyurt 16 °C
 • İskele 17 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 17 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var! 11.07.2018 Çarşamba

Taner Ulutaş'tan mesajınız var! 11.07.2018 Çarşamba
Taner Ulutaş'tan mesajınız var! 11.07.2018 Çarşamba

Sahibine Mesajlar

 

Sn. Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığınız Türkiye hayırlı ve uğurlu olsun Enerji ve tabi kaynaklar bakanlığından sonra devleti hümayunun musluğunun başına geçmek her kula nasip olmaz.  Bunun için sanırım damat olmak gerekir. Devleti Hümayunun, musluğu elinizde olunca bir reklamda olduğu gibi ‘Yetiş Elmor’ yerine ‘Yetiş Berat’ diyecekler. Musluğu aç Berat denince denince açacak, kapat Berat layığını bulsun denince musluk kapatacaksın. Musluk açılınca yelkenler fora olacak musluk kapanınca birileri 95 ihtiyarın pipisine dönüşüp yerinden kımıldamayacak. Bizden olanların imdadına Elmor pardon Berat yetişirken bizden olmayanları eşek dikomoya kadar tepsin denilecek. Eee böyle şans ‘Berat’ gecesinde doğanlara nasip olur.. Sn. Albayrak, Can Yücel Ülke bölünsün istiyorum; yandaş, yalaka ve yavşaklar bir tarafa, onurlu, şerefli, üreten emekçi bir tarafa demişti. Bence eksik bıraktı. Bence devleti hümayunun damatları da başka tarafa demeliydi.

**

Sn. Serdar Denktaş, nedense birileri göz, gez, arpacık diyerek sizi ‘Target ‘ yaptı. Çatalköy’de aldığınız arazinin yanısıra Yenişehir, Mete Han, Gönyeli’deki arazi gözlerine çöp niyetine odun olarak battı. Size piyade ile atış yapılırken, neymiş efendim, dünürünüze Peyak ambarlarını, kız kardeşinizin damadına milyonlarla ifade edilen değerde benzin istasyonu yeri vermişsiniz. Da bu etik değilmiş diyorlar. Bak sen, koskoca Maliye Bakanı, parti başkanı 5-6 yer almış bunun tafrasını yapıyorlar. Kendileri alamıyorlar ya hasetlerinden ölecekler. Sn. Denktaş, Ebuzittin amca, düzen bu; siyasetçi yutar halk bakar. Oğul, yutar vatandaş duvar. Ortaklar sorar, yiyen susar. Hacı amca ise düzen bu,  Bir kadını tekmelemek yalnız karnındaki çocuğun hakkıysa, bol Kepçe lokantasındaki deveyi avurdu ile yutmak da bazı siyasilerin hakkıdır diyor.

**

Sn. Ali Serdar sosyal medyadaki paylaşımında, nerden buldun diye araştıran 4’lü hükümet yetkilileri nasıl zengin olunur onu da araştırsınlar.  Bugün bir restorana yemeğe gittim. 1 küçük bira 10 TL.. Aynî bira markette de kârı ile 3.50 TL. Market de personel çalıştırır, restoran kadar. Hani bu memlekete adalet getirecektiniz neyin peşindesiniz hala daha diyorsun. Ali Serdar gardaş, eskiden kör tuttuğunu öperdi. Şimdi devir değişti, elinden ne tutuğu, nede kaçan kurtuluyor. Tuttuğunu öpüyor. 

**

Sn. Volkan Vaiz yaptığın paylaşımda, yemin ederim bazılarının yüzüne tükürmek isterim. Bomboş araziler, dağ, taş, yazda 12 saat- kışta 8 saat güneş alan bir ülkeyiz. Rum tarafı bütün kırsal bölgelere rüzgâr türbinleri kurdu. Bizimkiler ne yaptı hiç. Yarın, öbür gün elektrik da gelecek. Çünkü Türkiye, KKTC’de engeller rüzgar ve güneşten elektrik üretimini derken, her 2-3 ayda bir zam, yazıklar olsun o kuklalara. Tühh yüzünüze diyorsun. Volkan, beleş enerjiyi evine taşıdın diyelim. Peki, Kıb-Tek yolunacak kazları nereden bulacak dersin? Bazı Otellere 9 milyon TL’lik bağışları nasıl yapacak söylermisin? Hadde bunları geçtik. Peki, bazı ihalelerde ekmek kadayıfının üstüne dondurma nasıl konacak onu da açıklarmısın? Bak Volkan, bu ülkede yüzlerine tükürecek o kadar insan varken, lütfen yerlere tükürüp, tükürüğünü ziyan etme.

**

Sn. Mustafa Gökmen, bakanlık yaptığınız dönemde Türkiye’den yakın dostunuz olan bir bakan gelmişti. Artemis Otel’in, Mehmetçik Belediyesine ait bir alana inşa ettiği toplantı salonu için size bakın bu durumu halledin demişti. Sizde ‘Bakarız’ demiştiniz. O bakan, yok Mustafa, bakmayacaksın, bu işi ‘Halledeceksin’ diyerek emiri yapıştırmıştı. Siz sus pus olmuş ve Mehmetçik Belediyesi çalışanları yanında bir okka bir dirhem kalmıştınız. Yanaklarınız belki elma kadar kızarmamıştı ama fondöten sürülen bir yüze dönüşmüştü. O günden günümüze aylar hatta yıllar geçti. Teşbihte hata olmasın, ben ‘Büyük Koalisyonu’ Kudüs için bir araya gelen Haçlı Ordusuna benzettim. Oluşturulan Haçlı Ordusu, Kudüs önlerinde Salahattin Eyyubi tarafından yenilgiye uğratılırken sizde Büyükkonuk önlerinde bozguna uğradınız. Sizin Koalisyon Ordunuzu orduda onbaşı bile olamayacak bir çavuş komuta etmişti. Sn. Gökmen Hacı amca, o Mustafa ovlucuğuma ‘Dimyata pirince ‘ giderken evdeki bulgurdan da oldu. Prestijinin yerinan yeksan olduğunu bir zahmet söyleyiver dedi..

**

Sn. Günay Çerkez, eskiden leb demeden leblebiyi anlayanlara alkış tutarlardı. Şimdi Günay diye söze başlayanların ‘Günaydın’ diyeceği anlaşılarak alkış yerine hatıra ‘İmzası’ alınıyor. Siz de şu sıralar bir imzanızı alalım hatıra kalsın diyormuşsunuz. Vallahi yontma taş devri, tunç devri, ham hum şorolop devri derken şimdi e-imza devri başlamış.  Halk olarak 15 ailenin koskoca KKTC’nin kaymağını yemesine hiç şikâyetçi olmadık. Zaten şikâyetçi olmak kötü bir huydur. İyi huylu olan çok şikâyet etmez. Bizim gibi tahammül eder. Sn. Çerkez ancak hep kendini aydınlatan mum olmak da kolay değil. Mumu bıraktık kaymak tabakası aileler, Meşale olmuş habire kendilerini aydınlatıp duruyorlar. Et onlara kemik bize kalıyor.

**

Sn. Ömer Meraklı, elektrik zammı ile ilgili olarak Kudret Özersay’a göndermede bulunarak bir zamanlar elektrik faturalarını ödemeyin dediğini hatırlattınız. Muhtarım dün dündür bugün de bugün. Siyasetin şanındandır. Dün söyledikleri mazi, bugün yaptıkları gazidir. Ancak bizim gazilerin unuttuğu bir şey var. O da ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, bir gün yapraklarının yere düşeceği gerçeğidir. Gün ola harman ola Muhtarım.

**

Sn. Mehmet Dursun UBP İskele İlçe Başkanlığına aday adayı olduğunuzu öğrendik. Başkan adaylığınız ile ilgili olarak isminiz ortalıkta dolaşıyor. Tabi ki bu bir yarıştır. Serde kazanmakta, kaybetmekte var. Mühim olan kazandıktan sonra onbaşı bile olamayacak olan emir eri çavuşların boyunduruğuna girmemektir. Çünkü bu tiplerin egoları yüksektir. Bencildirler. Bencillik de bu tip kulların gözüne takılan ayna gibidir. Ve gözleri hangi tarafa bakarsa baksın, kendinden başka bir şey görmezler.

**

Sn. Ediz Tuncel, Türk Lirasının değer kaybetmesi sonrasında elektrik ve akaryakıttaki zam geldi. Elektriğe yüzde 30'a akaryakıtta ise 2 kuruş zam geldi. Elektrikte kumarhanelere ve otellere sübvanseye verilerek parası halkın cebinden ödeniyor. Sonra da Kıb-Tek dünyanın en pahalı elektriğini bize satıyor, Enterkonnekte sistemde olan Türkiye şu an itibariyle iflas etmiş bir ülke durumuna geldi. Ama elektriği bizden üç kat ucuza kullanıyor. 20 seneden fazla bir süre Rumlardan elektriği beleş aldık. Kıb-Tek bunca avantaya rağmen neden hayır yüzü görmedi ve hala halkın cebine saldırır diyorsun. Ediz hocam, bu ülkede un var. Şeker var. İrmikte var. Ancak nedense bu helvayı kıvamında pişirecek ‘Usta’ yok. Mavro yerimo galsın bu nedenle helva kıvamında pişmiyor. Ya cıvık kalıyor yada hamurlaşıyor.

**

Sn. Ahmet Dirgen,  bir zamanlar başkanlığını yaptığınız K.Kaymaklı Spor Kulübüne 20 yıl aradan sonra başkanlık için yeniden baş vurduğunuzu öğrendik. Büyük hizmetler verdiğiniz K.Kaymaklı’nın başkansız kaldığı bu günlerde sizin kulübü sahiplenmeniz, büyük bir kadirşinaslık örneğidir. Sn. Dirgen, kan ve kemik her insanda bulunur. Mühim olan yürek ve niyettir. Görüyorum ki, kaptansız kalan ve mercan kayalıklarına doğru giden gemiyi yüreğin ve iyi niyetin ile salim limana taşıyacaksın.

**

Sn. Tolga Atakan, Lavian sitesi önündeki belli bir kesime, yola çıkılmaması için talimatınız ile Karayolları Dairesi tel dikmişti. Ancak yola kenarına konan teli takanın olmadığını ve özellikle erkek öğrencilerin telin üzerinden yola atladıklarını gözlemledik. Sürat tehditti olmadığı için arabaların süratli bir şekilde yol aldığı Lefkoşa – Girne yolunun bu bölümünde meydana gelen kazalara bir yenisi daha eklenebilir. Sn. Atakan, sanırım konan teller, buğulu Camlardaki sözler gibi oldu. Nefesiniz, bir başka deyişle yaptırım gücünüz olmazsa onlar bir hiç olarak kalır

**

Sıla Talat İncirli, milletvekili olmadan 7 desibel şiddetinde gümbür gümbür çıkan sesinizin birden kesildiğine tanık olduk. Biz soğuk su içmeniz nedeniyle ses tellerinizde hasar meydana geldiğini düşünürken, Habibe Teyze yok be ovlucuğum onun Milletvekili olduktan sonra boğazındaki bademcikleri şişti. Ses telleri iltihaplandı bu nedenle konuşamıyor dedi.  Muhsin dayı ise sus küçüğün, söz parti yetkili organlarının. Sıla İncirli kızımız ses tellerindeki iltihaplanmadan dolayı şu sıralar incir toplamak ile meşgul derken, Atalarımız, babanın sanatı oğluna veya kızına mirastır derlerdi. Ama Naci Talat’ın konuşma mirası nerde, konuşma özürlü kızı nerde diyor.

**

Sn. Hüseyin Perçiner sosyal medyadaki paylaşımınızda, yüzdelikle maaş artışı vurdumduymazlıktır. 17,305 TL maaşı olan "özel" birey, bir asgari ücret kadar artış alırken, asgari ücret alan "yaban" birey ancak, iki yüz kusur TL artış alabilecek. Maaşlar arası uçurum giderek daha da büyüyecek. Bir de "üvey" birey olan özel sektör çalışanları vardır. Onları düşünen idarecilere henüz rastlanmamıştır. Yaşlıların, hastaların, emeklilerin ilaç paralarına kaynak bulamayan idareciler, sair işlere çok güzel kaynak bulabilmektedir diyorsun. Sn. Perçiner, eskiden bal parmak ile yenirdi. Şimdi kepçe ile yeniyor. Kısacası, önceleri parmak devri vardı. Sonrasında Kaşık devri başladı. Şimdilerde Kepçe ile balı götürme devri başladı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler