• BIST 98.455
 • Altın 219,530
 • Dolar 5,3279
 • Euro 6,0542
 • Lefkoşa 8 °C
 • Mağusa 10 °C
 • Girne 9 °C
 • Güzelyurt 7 °C
 • İskele 10 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara -2 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Cemal Özyiğit, Çanakkale’ye gidecek öğrencilerin velileri Kültür gezisi adı altında Çanakkale’ye götürülecek çocuklarımızın, yanlarında şort ve askılı badi götürmemelerinin istendiğini dile getirdi. Çocukların tek tek telefon ile arandıklarını ve bu yönde telkinde bulunulduğu söylendi. Dün karşı çıktığınız Çanakkale gezisine bugün bu şartlarda ‘Evet’ deyip demediğinizi henüz öğrenemedik. Soy adınız gibi öz be öz yiğitseniz, sazı elinize alın ve ‘Nayır ‘ ‘Nolamaz’ efendiler deyin. Bazı örümcek kafalılara yahu biraz insan olun diyeceğim ama inan onları da zor durumda bırakmak istemiyorum.

**

Sn. Hüseyin Özgürgün, yaptığınız açıklamada, halkın iradesini yok sayarak göreve geldikleri ilk günden beri zam yapan dört başlı hükümet ekonomiyi düzelteceğiz, tedbirler alacağız demelerine rağmen ne üzücüdür ki tedbir almak yerine yeni zamlarla halkı cezalandırmaya devam etmektedir. Yaşanan kavurucu yaz sıcaklarına rağmen elektrik ücretlerine %33’e varan yeni zam ile geçtiğimiz beş ayda yapılan ve ekonominin temel girdisi olan elektrik zammını toplamda %56’ya çıkarttılar.  Bu durumda Ana Muhalefet, Ulusal Birlik Partisi’nin sessiz kalacağını sananlar yanılmaktadırlar” dediniz. Sn. Özgürgün, zam konusunda haklısınız. Ancak sanırım sessiz kalmama konusunda abartıya kaçtınız. Muhalefet özürlü UBP sessiz kalsa ne olur? Kalmasa ne olur? Zurnanın zırt diye ses veren son deliği kadar ses çıkar hepsi o kadar ile kalır. Adil amca herkesin derdi farklıdır. Kimisinin ekmeği ufak, kimisinin pırlanta taşı ufak. Kimisinin ise kolunu uzattığı ancak erişemediği koltuk çok uzak dedi.

**

Sn. Zafer Can, ve Sn. Mediha Piro Azer,biriniz Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Bakanlık Müdürlüğü görevinden,diğeriniz Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevinden alındınız. Öncelikle geçmiş olsun. Bu memleketin mayasında bu var. Atanan bir bürokrat, tam göreve alışıp, bürokrasi çarkını randımanlı döndürmeye başladığı anda, bir başka hükümet gelir ve onu görevden alır. Kısacası tuu baştan işe başlanır. Kısır döngü de böyle döner durur. Sn. Can, Sn. Piro, bu siyasilerin kafa yapıları nedeniyle bu ülkeyi, değil Eros’un oku; değil Hera’nın saçlarındaki güç, ve değil Zeus’un şimşeği, bu kısır döngüden hiçbirşey çıkartamaz.

**

Sn.Mehmet Burhan, öncelikle yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığında,  Özel Kalem Müdürü görevini üstlendiğinizi öğrendik.  Mediha Piro Azer görevden alındıktan sonra bu göreve sizin uygun görülmüşsünüz. Sn. Burhan, bizim Ebuzittin amca yahu bizim Mehmet’e bula bula en belalı bakanlık mı münasip görüldü? İşi yoksa sendikalar ile kavga edip duracak. Mehmet ovlucuğum da eminim yeni görevini sevdi ama unutmasın o gülü dikeni ile severdi. Hâlbuki mübarek çocuk gül yerine gitti kaktüsü avuçladı diyor.

**

Sn. Hakan Dinçyürek,  Ardahan-Mersinlik köyleri arasında, Orman Dairesine ait bir binanın size kiralandığı söyleniyor. Ardahan Köyünde sakin kişilerin uzun bir süredir kiralamak istediği bina, o kişilere hayır denilerek kiralanmazken, size kiralandığını iddia ediliyor. Hacı Huşit amca, bu ülkede bal tutan artık parmağını yalamıyor. Kepçeyi küpe daldırıyor dedi. Vallahi ne demek istediğini ben anlamadım. Siz anladıysanız sorun yok demektir.

**

Sn. Okan Veli Şafaklı bir Ekonomist olarak yaptığınız açıklamada,kamu ile özel arasında gün geçtikçe maaşlar uçuruma dönüştü.  Dörtlü koalisyon hükümetinin başa gelirken verdiği sözlerin birçoğunun bugün unutulduğuna ve hayat bulmadığına dikkat çektiniz. “Devlet Twitter ve Facebook’la yönetilmez” derken, hükümet yetkililerinin kendi sosyal medyalarından yaptıkları açıklamalar ile meydan okuma yoluna gitmeyi tercih ettiğinin altını çizdiniz. Hocam, maalesef bugüne kadar siyaset arenasında kolumuza takacak çok insan gördük. Ancak ömrümüze ömür katacak siyasetçiyi nedense pek göremedik.

**

Sn. Ali Alioğlu, Narenciye Üreticileri Birliği (KTNÜB) başkanı olarak yaptığınız açıklamada, elektriğe yapılan %24 ve %30’luk zamların narenciye üreticisinin, 2018 yılının ilk 6 ayında elektriğe %48 oranında yapılan zammın narenciye üreticisine büyük darbe indirdiğini kaydettiniz ve gelen okkalı zamdan sonra üretim yapmaktan vazgeçme noktasına geldiğinizi kaydettiniz. Ali Başkan, siz narenciyede üretim yaparken arkadaşlar da size yetişmek için laf üretimi yapma işlemini sürdürüyor. Hak edene haddini bildirmek bir fakiri giydirmek kadar sevaptır der ünlü düşünürler. Ancak biz halk olarak o sevabı henüz nedense işleyemedik.

 

**

Sn. İbrahim Alçıner, Ruh Sağlığını Koruma ve Ruh Hastalarına Yardım Derneği Başkanı olarak yaptığınız çağrıda “Sağlık Bakanlığı Barış Ruh’taki sorunlara ivedi çözüm bulmalı” dediniz ve hastanedeki mevcut durumu “kaygı verici” olarak nitelendirdiniz. Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki eczaneden verilen ilaçların dışarıdan alınması mümkün değilken, duyarsızlık ve nemelazımcılığın hat safhada olduğunu savundunuz. Ayrıca doktor olmadığını ve Türkiye’den sözleşmeli hekim getirilmesi gerektiğini kaydettiniz. Sn. Alçıner, elindeki sizin gibi nimetlerin kıymetini bilmeyenler emin olun gün gelecek bir kuru ekmeğe şükredecek.Ve bir tavsiyede bulunacak olursam, bazıları adım atacağı yere iyi baksın.Çünkü işin ucunda yaş tahtaya basmak da var derim.

**

Sayın Oktay Kayap, bir zamanlar büyük emek verdiğiniz ve alın teriniz ile güzel bir şehir konumuna soktuğunuz Mağusa Belediye Başkanlığından sonra, bir süre kabuğunuza çekildiğinizi gözlemledik. Sonrasında ağır ağır, siyaset merdivenlerini çıkmakta olduğunuza tanık olduk. İlk basamak Mağusa İlçe Başkanlığı derken sonrasındaki merdiven basamağı inanın merak konusu oldu. Sn. Kayalp, iş dünyasında da belediye başkanlığı sırasında da bazı istisnalar haricinde hep bir gönülde, bir çiçek olma yerine birçok gönülde buket olmayı tercih ettiniz. Sanırım merdivenleri ağır ağır çıkarken, son çıktığınız noktada, kime yandığı belli olmayan sokak lambası yerine caddelerde projektör olursunuz ve ülkeyi aydınlatmaya çalışırsınız.

**

Sn. Erhan Arıklı, iyi tatiller. Kıbrıs’ın yaz sıcağından kaçarak, Karadeniz’in serin yaylalarına sığındığınızı gözlemledik. Siyasetiniz de meclisin nisap durumu da eksik olsun. Ben Türkiye’nin harika yörelerini gezip, siyasetten yorulan beynimi dinlendireceğim demişsiniz. Erhan Başkan,  oralarda yiyip içtiğiniz sizin olsun. Ancak gezdiğiniz ve gördüğünüz o muhteşem doğayı gelince bize anlatmadan geçmeyin diyeceğim. Başkan, dost göze sezdirmeden gözyaşı silense, ayrıca gezip dolaştığı o muhteşem yerleri de arkadaşlarına ve dostlarına anlatandır. Unutmayın.

**

Sn. Ali Kişmir, gazeteciler adına başardığınız o sendikalaşma ve haklarını alma işi muhteşem oldu. Gazeteciyi yaptığı bir haber nedeniyle döverler. Söverler de. Yasalar ile kalemine sürgün atıp yazmaması için ellerinden geleni yaparlar da. Ustasına, bak bu çok konuşanın ağzına japon yapıştırıcı sür. Kaleminin ucunu kır da derler. Tabi ki ekmeğinden korktuğu için su bittiği zaman tıssss diyen çeşme gibi ses verenler de olur. Ses vermeyenler ise patronun ağzından çıkan ‘Kovuldun’ tek söz ile kapı önüne konulur. Tüm bu yaşanması muhtemel olayların önüne yaptığın büyük iş sonrasında set çektin. Gazeteciler sana ne kadar müteşekkir kalsa yeridir. Sevgili Ali, beyni şeytanlaşmış insanlara doğruyu anlatmak suda yürümek gibi birşeydir. Bu beyni şeytanlaşmış insanların yapacaklarının önüne geçtin. Bu güne kadar üretilen hiçbir navigasyon cihazı senin rotasını çizdiğin bu yolu sen gösterene dek gösteremedi. Kutlarım.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler