• BIST 96.861
 • Altın 238,344
 • Dolar 5,8057
 • Euro 6,5299
 • Lefkoşa 16 °C
 • Mağusa 15 °C
 • Girne 17 °C
 • Güzelyurt 14 °C
 • İskele 15 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 4 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’ye geldiğiniz gün, Kıbrıs ölçülerine göre sizi hatırı sayılır bir kalabalık karşılamak için yollara döküldü. Millet size sevgisini göstertmek için yırtındı durdu. Çukurovalı’lar Derneği de bir pankart açarak Çukurovalılar Dayanışma Derneği, Sayın Başkanımız çayımızı demledik,. Sizleri bekliyoruz diyerek sevgilerini ifade ettiler. Ancak sizin kibarlık eğitimi almayan korumalarınız, dernek yetkililerinin yanına gelerek başkanımız bu tip pankartları sevmez. Lütfen indirirmisiniz diyeceğine kalabalığı sinirli bir şekilde ite kalka yararak gelip pankartı cart diye indirdi. Biran ABD’de korumaların yaptıkları nedeni ile yargı önüne çıkartılmak istenmesi geldi. ABD’yi bu yönde kendimce kınamıştım. Demekki, kibarlık yoksunu korumalarınızın o tavır haklarıydı diye düşünmeye başladık. Sn. Erdoğan, sizin gölgenizden güç alarak kahramanlık yapan bu efendiler, maceralar” bittiği zaman “kahramanların” işsiz kalacağını da unutmamaları gerekir.

**

Sn. Tufan Erhürman, her gün nerde duracağı belli olmayan döviz. TL’nin sürekli değer kaybetmesi sonra yeniden uyanan Enflasyon canavarı. Birde buna Bankaların Jet yakıtı kullandığı faizler ilave edince ülke gizli saklı iflaslar ortaya çıkmaya başladı. 10 en çok vergi veren kuruluşlar arasında 8 tanesinin banka olması size birşeyler çağrıştırmıyormu? Kambiyo yasalarına göre bavullar içerisinde müdürleri vasıtası ile yurt dışına para kaçıran ve merak etmeyin biz ‘Garantiyiz’ diyebilen ancak suç işledikten sonra herhangi bir müeyyide uygulamayan, hatta 5 bin TL’yi bileşik faiz ile 95 bin TL yapan bankaları, faiz konusunda belki siz yola getirirsiniz. Haaa yola getiremezseniz, batan iş yerleri için imam hazırlayın. 

**

Sn. Hakan Dinçyürek,Ardahan köyü yanındaki metruk evin ‘Orman Dairesi’ tarafından sana kiralandığı öne sürüldü. Harabeye dönen evin etrafı teller ile kapatılmaya çalışılıyor. Ancak kiracının siz olmadığınız öne sürülürken, demek ki, bir torpilliye orası verildi.Sn. Dinçyürek, siyasetin bataklığından kurtulduğunuza şükredin. Çünkü tatlı suyun başı kalabalık misali, bakan ve milletvekili olduğunuz sırada her başı sıkışanın yanınıza gelmesi sanırım sizi de bunaltıyordu.

**

Sn. Cenk Ozdağ, Kıbrıs işleri bakanlık seviyesinden genel müdürlük seviyesine indirilmiş, ülkece karalar bağlayacağız neredeyse.Muhtar azası kadar itibarımız yok halbuki, onu konuşan bir Allahlın kulu yok diyorsun. İlahi Cenk, eriyen TL’nin yarattığı tahribat, şahlanan dövizin, gemi azıya alması, bankaların yüksek faizleri nedeniyle gizli iflas noktasına gelen esnaf ile iş adamlarının konuşacak hali mi kaldı?Milliyetçilik adı altında dönümlerce araziyi iç edenlerin her çözüm ile ilgili konuşanı  ‘Vatan Haini’ ilan etmeleri millette konuşacak hal bırakmadı. Sevgili Cenk, Kesilmiş koyuna, derisinin yüzülmesi o koyuna elem vermediği gibi sanırım tenzili rütbede bizimkilerine elem vermeyecek.

**

Sn. Süleyman Ergüçlü, vallahi ana acıyorum.  Bu kıçı kırık dünyada senin çektiğin eziyeti inan kimse çekmedi. Yukarısı ile mesajlaştım. Ben eski dostum Süleyman’a çektiği eziyetlerden dolayı acıyorum. Lütfen acısına son verin. Çektiği eziyeti dostlarına da paylaştırın dedim. Gelen mesajda, yoooo Süleyman’ın daha çok çekeceği var. Yatın güvertesinde, püfür püfür esen rüzgarda, yanında çok sevdiği kızının yanısıra, diğer sevdikleri ile ona Ultra eziyet çektireceğim. Viskiciğini yudumlarken ultraların ultrası eziyeti de yanında meze olarak sunacağım dendi. Süleyman, Eziyetten dolayı senin tomofilin makinesi ahristo olur, grangıvurursa ,veya  aksona garda koparsa, o eziyeti seni çok sevdiğim için seve seve çekerim gardaş.

**

Sn. Ahmet Tolgaysosyal medyadaki paylaşımında, yeni modelimiz nasıl? TC'deki yeni yönetim sisteminde Kıbrıs işleri Genel Müdürlüğe bağlandı. Ve gündeme gelen rahatsız edici soru işretleri: Genel Müdürümüz kim olacak mesela?. KKTC bir şirket mi, yoksa devlet dairesi mi? Diyorsun. Hacı Bulgur amca, be evlatlarım, Merkez Bankası anası da olsa bir başka ülke tarafından idare edilen. Sivil Savunması idaresinde olmayan. Yüklü para aktarmalarında bile Elçilikten geçirilen. Türkiye’den gelen Odacılar Kurumu Başkanının bile dikkat dediği anda ‘Dikili Taş ‘ altında emir erlerinin hizaya geçerek tırnak kontrolü yaptırdığı bir yapı, ha Genel Müdürlük ile ha Kaymakamlık ha Muhtarlık ile idare edilmiş. Ne fark ederki diyor. Sn. Tolgay, yaşananlar sonrasında hep Allah Kerim dedik. Ama Kerim’in kuyusunun derin olduğunu ve inilirse çıkılmayacağını hiç düşünmedik. Şimdi o kuyuda, atını öpen kovboy misali arpacık gumrusu gibi düşünüp duruyoruz.

**

Sn. TaçamGökbörü, yazmayacağım dedin ama gene rahat durmayıp sayfayı inci taneleri ile donattın. Paylaşımında, Dindar RTE'nin ve de dindar AKP'nin Turizm Bakanı'nın (kk)TC'de Kumarhanesi ve kumarhane oteli var.Kumarhane otelinin ve kumarhanenin toprağı da hem ganimet ve hem de peşkeş.İçimden geçen herşeyi yazmama kararıma uymaya devam ediyorum dedin. Tövbe estafrullah deme, etme eyleme. Taçam, tövbe de yoksa çarpılırsın. Dindar birisinin hiç kumarhanesi olur mu? Potinlerini koymak için potin kutusu olur, ama asla kumarhanesi olmaz.  Vallahi de billahi de harama ‘Bir defa’ hiç el uzatmazlar ve uçkur da çözmezler. Yapma Taçam. Mutlu olmak, her şeyin yolunda olması demek değildir. Mutlu olmak, görmezden gelme konusunda ustalaşmak demektir. Görmezden gelmezsen bukez yaralanırsın. İnsan ruhunun yarası dikiş tutmaz bilesin.

**

Sn. Armagan Karal Desem, adam denize donla girer, ama kendi karısının başı bu cehennem sıcağında kapalı.Ne demektir bu?Ben sizin karılarınıza saygı duymam, oralarını buralarını açmasınlar biz da tecavüz etmeyelim.Bak benim karının başı kapalı, ben erkeğim, donla da gezerim, donsuz denize de girerim. Benim karının başörtüsü altında ne nane yediğini de bilmem, kime baktığını, hangi donsuza yem olacağını da umursamam.Yeter ki başı kapalı olsun.Erkekmiş!Dankek, popkek, erkek diyorsun. Yeğenim, turistler başımızın tacıdır biliyorsun. Ve onlar her türlü hakka haizdir. Sevgili Armağan, mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa işler işte hacıyatmaza döner. Don, mon sıraya girer ve Adriana Lima’nın best of themod

**

M.,İ benim adetimdir, tecavüzcülere sayın lafını hak etmedikleri için kullanmam. Haberlerde eski kız arkadaşı ile konuşmak için buluşup evine gittiğin, ancak çıkan tartışma esnasında kız arkadaşına cinsel tecavüzde bulunduğun iddia edildi. Be oğlum henüz daha 29 yaşında gençliğinin baharındasın. Böylesi bir olay ile ismin “Cinsel tecavüz” olayına karışarak hayatını kararmaya değermiydi? Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar. Nefsinin kurbanı oldun. Şimdi o üç köşeli nefsin dikeninin hangisi batsa senin ömür boyu o yarayı taşımak zorunda bırakır.

**

Sn. Ayşe Öztabayyeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni görevinize başladığınızı ancak ağır ağır işi öğrenmeye başladığınızı da öğrendik. Zaten yetenek insanın mayasındadır. Sende de o yetenek fazlası ile olduğundan gerisi teferruat olur. Sn. Öztabay geçmişler geleceğe, suyun suya benzemesinden daha çok benzer. Senin de geçmişin, mağdurlara, düşenlerin ayağa kalkmasına yardım etmek, bir reklam filminde ‘Yetiş Elmor’ dediklerinde yetişen reklam kahramanı gibi mazbata mağdurları ile başı sıkışanın ‘Yetiş Ayşe’ dediklerinde sen reklam kahramanı değil, gerçek kahraman oldun. Sevgili Ayşe bir insanın yatmadan önceki duasında yer almak en hayırlı duada yer almak demektir. Sen bu duada sayısız kez yer aldın. Yeni görevinde de bu dualarda sayısız kez yer alacağından eminiz.

**

Sn. Tolga Atakan, Telekomünikasyon Dairesi ile Türk Telekom, KKTC’deki internet kapasitesinin ve kalitesinin artırımı konusunda protokol imzalandı. Protokole sizin ile Türk Telekom CEO’su Paul Doany imza koydu. Yapılan anlaşma ile hâlihazırda saniyede 75 gigabit olan internet kapasitesinin üç yıl içinde ikiye katlaması; şu anda saniyede ortalama 5 megabit olan son kullanıcı internet hızının da yaklaşık altı kat arttırılarak saniyede 30 megabit’e kadar çıkarılması hedefleniyor. Sn. Atakan, inşallah AB ile Türkiye’de son model araba hızı ile giden ancak buralarda o son model arabayı el arabası ile yetişmeye çalışan bizlerde o son model arabanın hızına yetişiriz. Bugüne kadar cevizi kırıp özüne inemeyenler, hepsini kabuk zannetmişti. Belki artık cevizin özünü de halk olarak yeme şansını yakalarız.

**

Sn. Teoman Oktay çıkmaz sokak haline getirilen Lefke’deAplıç kapısı açılacak CMC hal yoluna konulacak derken, herşeyin eski tas eski hamam gittiğine tanık oluyoruz. CMC’de birileri elini kolunu sallayarak birşeyler kotarırken, Lefke Sivil Toplum örgütleri 7 desibel şiddetinde ses vermeye çalışırken, kulaklarında pamuk olanlar sesi duymuyor. Eğri bacadan duman çıkmaz derler. Ancak sizlerin zorlamaları ile bugüne kadar, baca eğri de olsa dumanı doğru çıktı. Ama galiba bukez baca tıkanıyorgibi değilmi?

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler