• BIST 99.835
 • Altın 243,317
 • Dolar 5,7445
 • Euro 6,4830
 • Lefkoşa 10 °C
 • Mağusa 11 °C
 • Girne 12 °C
 • Güzelyurt 9 °C
 • İskele 11 °C
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 2 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Kudret Özersay, CAS çalışanları ile ilgili olarak sosyal medyada yaptığınız paylaşımda, bizden talep edilen şeyin, CAS'ın bir devlet kurumu gibi kabul edilmesi ve çalışanlarının da devlet çalışanı gibi muamele görmesi, bir nevi KTHY çalışanları örneğinin takip edilmesidir. Başsavcılığın verdiği görüşte, CAS'ın bir devlet kurumu değil, özel hukuk tüzel kişisi, yani bir şirket olduğunu göstermektedir. Ancak "aman kimse bize kızmasın, tepki göstermesin" diyerek hukuka ve kamu yararına aykırı popülist yaklaşımlar içinde olmamızı kimse beklemesin dediniz. Sn. Özersay KTHY batarken sizi bir başka devlet kuruluşu olan CAS’a kaydıracağız denilerek oraya alınanlara bugün siz özel bir kuruluşta çalışıyorsunuz deniliyor.Sanırım bu devletin saygın duruşuna pek yakışmaz. Dün dündür, bugün de bugün sözcüğü rahmetli Demirel ile birlikte mezara gömüldü. Yani eskiden yapılanlar eskilerin söylediği ‘Gandır çocuğu da Taksim istesin’ modunda mı yapıldı? Öyle ise çocukgandırıldı ve dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olma ile karşı karşıya kaldı. Rahmetli Anibal, bu harita bu Kıbrıs’ı almaz be annem derdi. Doğrudur almadı be ANNEM

**

Turgay Hilmi. 20. Baf Festivalinde ‘Sevil Berberi ‘ sahnelenecek. Turizm Bakanlığımız benden Ağustos’ta Otello’yu sahnelemem için bir çalışma yapmamı istedi. Tiyatro olarak İstanbul’dan bir tiyatro ekibi, Sicilya’dan ise operayı Ağustos’un ilk haftasında sahnelenecek şekilde organize etmiştim. Turizm Bakanlığımıza Projeler sundum. Cevap bile vermediler. Sanatseverlerimiz hava alırken, Rumların ekmeğine de güzelce bir bal sürdük dediniz.  Turgay Hocam yanlış yaptın. Bu organizasyonu Avurstralya’da yapacağım sizde buyurun diyecektiniz.Vallahi de billahi de takım hemen hazır olacak ve oraya gelecekti. Haaa birde siz o yazıyı yazdığınız zaman bakan Patagonya’nın, arayan Mevla’sını da belasını da bulur bölgesinde KKTC’yi tanıtıyordu. Oradan Galapagos Adalarına geçerek orada yaşayan ilginç canlı türlerini farkındalık olsun diye KKTC’ye davet edecekti. Hoca, inan bazen bunların GÖLGELERİNE bile, bu arkadaşlara yeter ama bıktırdınız. Hadde Barra, demedikleri ve hala daha bunları takip ettikleri için çok kızıyorum.

**

Sn.Olgun Ayalı, Polise 25 yıl ve 50 yaşında emeklilik hakkının tanınmasını istiyorsunuz. GKK’ya bağlı askere bu hak verilirken, niyeGKK’ya bağlı Polise bu hak verilmez diye şikayette bulunup ilgilileri gerekeni yapmaları için dürtüyorsunuz. Bak Olgun gardaşım, öncelikle sizin durumunuzu görmezden gelenlerin hem miyop hemde hipermetrop olduklarını bilmeniz gerekir. Sesinizi ağır bir kulak iltihabı geçirdiklerinden az işitmeleri nedeni ile duyamadıklarını da öğrenmeniz gerekir. İkide bir Adalet, hak hukuk diyen ancak Gulle kurşun, gibi yerlerinden kımıldanmayan bunlara sinirlenen Adalet abla, sinirden kalp krizi geçirerek öteki tarafa göç etti. Hak, hukuk diyenlere sinirlenen Hakkı dayı, beyin kanaması geçirerek felç oldu. Adil düzen diye diye başının etini yiyenlere kızan Adil amca şuanda yoğun bakımda. Atınç ile bir umut diyorsunuz ama gardaş, o Umut bisikleti ile tomofilin altında kaldı ve kırılmadık kemiği kalmadı. Tek çareniz polis ailelerini dürtüp uyandırmaktır. Yoksa bunlara kalırsanız damda gezer takyanoz vur beline kazmayı kitabını daha çok okursunuz.

**

Sn. Mehmet Özkardaş,Yunanistan'da yaşanan yangın felaketinde insanlar, çocuklar, bebekler, ağaçlar, bitkiler ve hayvanlar yanarak can verirken, buna sevinebilen ve " ateşiniz bol olsun " diyen onursuz, vicdansız, ahlaksız ve kafatasçı pislikler siz insan değilsiniz. Keşke hayvan olabilseydiniz ama hayvan bile değilsiniz.Ya o yanarak can verenler sizin aileniz, çocuklarınızolsaydı?Acıların, gözyaşlarınındini, ırkı, milliyeti olur mu?Empati kurmak bu kadar mı zor?Ecdadımız kurtuluş savaşında, Çanakkale ve birçok cephede yedi düvele karşı savaşırken bile yaralanan düşman askerini sırtında hastaneye taşıdı, mevzide ekmeğini suyunu paylaştı.Dünyanın neresinde olursa olsun, acıçeken, zulmeuğrayan, ölen ve ağlayan her çocuk için yüreğim sızlar diyorsunuz.Başkan, öten bazı ırkçıları boş ver. Çok konuşarak bir şey olunsaydı, ormanın kralı aslan değil papağan olurdu. Ve inan. Irkçı kesimi paramla satın alırım dediysem zenginliktenden değil, ucuzluklarındandır.

**

Sn. Hüseyin Cumaoğlu, galiba öğretmenliğe geri döneceğiz. Çünkü sokakta ders isteyen çok diyorsun. Vallahi çokta doğru söylüyorsun. Hoca istersen bizi yönettiğiniz sananlardan başla. Belki çevrenin bu denli kirletilmesinin önüne denetim ile geçebilirler. Sonra bir yol kamuya uğra ve orada insanlara nasıl davranılacağını, ‘Garson’ devletin nasıl olması gerektiğini öğretirsin. Hüseyin Hocam, Kimileri girişiyle hayatınıza yön verir. Kimileri de gidişiyle. Bir yerde nasıl intiba bıraktığınızı bilmek için nasıl uğurlandığınıza bakın. Merak etme Mehter Marşı ile gelenlerin İzmir Marşı ile gittikleri çok bilinmeyenli bir denklem değil.

 

**

Sn. Serhat Akpınar sosyal medyadaki paylaşımınızda, bu yıl 2018-2019 Akademik Yıl öncesi, Turizm Uygulama Tesislerimizden , yeniden hayat verdiğimiz Kıbrıs Türkünün ilk Oteli Celebrity Hotel , Geçmişin tüm anı ve izleriyle kapılarını açıyor . Kıbrıs Türkünün Turizm Bayrağı Dalgalanmaya başlıyor . KKTC ve  halkımıza hayırlı olsun diyorsunuz. Sn. Akpınar, Celebrity otel bir tarihtir. Çerçeveye konup, Van Gogh tablosu gibi duvara asılıp işte bu bizim turizm tarihimizin başlangıcıdır denilmelidir. Bu tarihi yeniden canlandırdığınız için avuçlar nasıl bağlayıncaya kadar sizi alkışlamaları gerek.Bir insanın yatmadan önceki duasında yer almak duaların en hayırlısında yer almak demektir. Sanırım yaptıklarınız ile böylesi birçok duada çok yer aldınız.

**

Sn. Erkut Yılmabaşar, bizim Minik Kuşlar, bugüne dek tüm enerjiniz ile hizmet verdiğiniz TDP’nin yeni dönemdeyetkili organlarından çekilip, partiyi yalnız dıştan izlemek ile yetineceğinizi söylüyor. Bizim Hacı amca TDP ileri gelenlerinde Allah rahmet eylesin Kadirşinaslık diye nitelendirilen o duygunun hakkın rahmetine kavuştuğunu söylüyor. Hoca, tabutun başında Kadirşinaslığı nasıl bilirdiniz diye sorunca ahalinin Allah Rahmet eylesin çok iyi idi sözünden sonra bir idam kararından sonra bir daha benzer karar almaması için o kalemi kıran, yargıç gibi Erkut da kalemi kırdı deniyor.  Sevgili Erkut, hüzünler olgunlaştırır. Kaybetmek ise sabrı öğretir. Tamam da birileri parti içerisindeki umursamazlıkları sayesinde sabrı bıraktık, sabır taşlarını bile yirmi yerinden çatlattı. Ne diyebiliriz ki?

**

Sn. TDP Yetkilileri, son zamanlarda mazot ibresi emty gösteren, yakıt azaldığı için makinesi tekleye tekleye giden tomofil görüntüsü yansıtıyorsunuz. Kurumda birimler arası diyalog eksikliğinin yanısıra bir umursamazlık olduğu ileri sürülüyor. Tekerlek rulemaları aşınmışsa değiştirin. Makine mangos ettiyse rayma yapın. Aksona gardanın lastiğini değiştirin. Ve Tomofiliyampuriyampuri gitmekten kurtarın. Bakın Millet seçim öncesinde ön izleme olarak gösterime sunduğunuz fragmanlar bitti. Şimdi film başladı ve zaman filmi izleme zamanıdır.

**

Sn. Ali Kişmir, köşe yazında,İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri için gardiyanların labort, biz gazetecilerin tecrit olarak nitelendirdiği odalarda, cezasını çekmekte olan ancak bakan tarafından cezaları affedilip, labort odasından çıkartılan mahkumlardan birisinin bakanın eşinin Avukatı olduğunu dile getirdin. Ve devamla o tecrit odalarında bir hafta önce de mahkûmların kaldığını neden sayın bakanın bu mahkûmları da affetmediğini belirttin. Aliciğim, bak evladım, o mahkûmlar afedilenler gibi karnına vurduğun zaman ah arkam diyen sınıftan değillerdi. Ensesi kalın gerdanı sarkık beyefendilerin koruması altında da değillerdi. Sevgili Ali, bu yönde sana saldırılar oldu. Boş ver tırıs gitsin. Herkes hamurunun gereğini yapar. Sen gazeteciliğinin öngördüğü şekilde yakışanı yaptın. Ve haklısın.

**

Sn. Hasan Yılmaz Işık, Tüketiciler Derneği Başkanı olarak yaptığınız açıklamada, tüketicilerin en temel ihtiyaçları olan tarımsal ürünlerden domatesin bile tüm yaz mevsimi boyunca ihtiyacı karşılamayacak miktarda kalitesiz olarak piyasaya sürüdüğünü belirtiniz. Tarım ve Ekonomi Bakanlıklarını, bu olumsuz piyasa gelişmesine müdahale etmedikleri gerekçesiyle de eleştirdiniz Ayrıca “domates boykotu” başlattığınızı da belirterek, halka boykota uymaları için çağrı yaptınız. Sn. Işık, Allah aşkına neyimizde hayır kaldı da domatesimizde de hayır kalacaktı? Vallahi  halk olarak varlığımızın kıymetini bilinmeyenleri yarın sandıkta yokluğumuzla terbiye ederiz. Sıkıntı yok.

**

Sn. Musa Suiçmez, Değirmenlik Camialtı Mahallesi Muhtarı olarak yaptığınız açıklamada, bölgedeki en büyük sorunun kanalizasyon ve taş ocakları olduğunu belirttiniz. Evlerin kuyularının sürekli olarak taştığını, tüm alt yapının yenilenmesi gerektiğini söylediniz. İkinci büyük sorunun ise taş ocakları olduğunu dile getirerek  taş ocaklarında tonajından fazla dinamit patlatılması nedeniyle bölgenin çoğu zaman toz bulutu altında kaldığına vurgu yaptınız. Muhtarım, yontma taş devrinden beridir bu sorunları ilgililere ve yetkililere duyuruyoruz. Ama Allah iki kulak vermiş. Birisinden girerken diğerinden ayni hızla çıkıyor. Sn. Suiçmez, galiba bazı şeyleri fazla üsteledik. Bazılarına Çok fazla kıymet verdik. Ve Bazı siyasiler ile insanlar kendini çok önemsedi. Orda yanlış yaptık. Bu nedenle zamanı gelince çekeceğiz fişi bitireceğiz sandıkta işi.

**

Sn. TamaySoysan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın Türk Telekom ile hızlı, ucuz internet hizmeti için imzaladığı protokolü popülist bir yaklaşım olarak nitelendirdiniz. Türk Telekom ile hem internet hızını artıracak hem de fiyatı düşürecek anlaşma yapıldığını anımsatırken, protokolün içeriğini bilmemekle birlikte atılan imzaları içi boş ve üç bilinmeyenli denklem olarak nitelendirdiniz.Bakanın dairenin yapısı ile ilgili söylemlerde de bulunarak hem çalışanlar hem de sendikayı endişeye sürüklemektedir ifadesinde de bulundunuz. Başkan, Telefon Dairesinin bende özelleştirilmesi taraftarı değilim. Ancak silkinip kendine gelmesini de isterim. Bir aydır vızıldayan cızıldayan ADSL bağlantılı iş yeri internetimizden bırak internete bağlanmayı yanından bile geçemiyoruz. Bir aydır Döndürek gibi dönen daireciğine baka baka başımız dönüyor. 163 mü 168 mi telefon numarasını ararız ama karşıdan çalmakta olan telefon sesinden başka bir ses ile karşılaşamamanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyoruz. Sende daire çalışanlarını bir dürtsen ve uykudan uyandırsan diyoruz. Tamay başkan,   kusura bakma ama başladığınız cümleyi umursamazlık ile sonlandıramaz virgüllerle uğraşırsanız, noktayı koyan bir başkası olur.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler