• BIST 102.715
 • Altın 223,931
 • Dolar 5,2843
 • Euro 5,9542
 • Lefkoşa 12 °C
 • Mağusa 12 °C
 • Girne 12 °C
 • Güzelyurt 10 °C
 • İskele 12 °C
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 7 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Asım Akansoy, CTP Milletvekili olarak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığınız paylaşımda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a sert çıkışarak okkalı olarak kalayı bastınız. Son günlerde yaptığı açıklamalarla çözüme yönelik, herkes giderken Mersine Sn. Özersay’ın tersine tersine gitmesine kızarak Sn.Dışişleri Bakanı bize ders veriyor. “Çözüm istiyorsanız bunları bilmek zorundasınız diyor.” Kendisi bizim bilgimizi sorgulamak ve halka ders vermek yerine, kendi siyasi sorumluluğunu yerine getirmeli,hükümet programına bağlı kalmalıdır. Susuyorsak sorumluluğumuzdandır!” ifadesinde bulundunuz. Sn. Akansoy, Ananın sopasının ‘Demoklesin Kılıcı’ gibi ense üzerinde beklediğini unutmayın. Çocuklar ne yapsın? Aşağısı sakal yukarısı bıyık. Sn. Akansoy inanın ben sokak hayvanlarını kıskanıyorum. Çünkü kimse onlar kadar özgür değil ve anaya bağlılıktan olamazda..

 **

Cemal Özyiğit- Sn. Zeki Çeler, öncelikle hayırlı tatiller dilerim. Malum yaz. Deniz mevsimi. Deniz sevmeyenler dağ ve ormanlık alanlarda tabiat ile baş başa tatil geçirebilir. İkiniz birden tatil denilen nesnenin kuyruğundan tutunca, Mevlut Çavuşoğlu’nun ziyareti sonrasında Saray’a gitmek Sn. Angolemli’ye kaldı. Sn. Özyiğit, Sn. Çeler,  nisap hastalığından mustarip Meclisin yoğunluğundan yorulduktan sonra dinlenmek tabiki hakkınız. Ancak unutmayın, nasıl ki aşk birkaç lafla başlar, dudaktan dudağa beslenir, dokuz ay on gün sonra da baba diye seslenirse, siyaset de gönülden gönüle akan sevgi nehri ile başlar. Kutuya bırakılan oylar ile beslenir. Sonrasında da koltuk olarak resmedilir. Dikkat edin gönül pınarının su debisinde azalma var. Kapsama alanından çıkmamaya bakın.

**

Sn. Tacen Reynar, Afrika Gazetesi’ne yayınlarından dolayı Türkiye’dew dava açıldığını ve yasal takip başlatıldığını belirttiniz. Ayrıca sıra size de gelecek diyerek her gazetecinin düşündüklerini sakınmadan yazdığı, hükümetleri, devlet politikalarını eleştirebildiği, düşünen ve düşündüklerini eli titremeden kaleme alabildiği, herkesin yazdıklarını paylaşabildiği, özgürce eleştirebildiği bir ülke istiyorum dediniz. Ve ortada bir suç olması halinde bunun KKTC mahkemelerinde yapılması gerektiğini, aksi olması halinde bizdeki yargının ne iş yapacağını sorarak, Türkiye Mahkemelerinin bizim gazetecilerimizi yargılayamayacağını, susarsak yarın sıranın herkese geleceğini belirttiniz. Sn. Reynar, iş yavruluktan çıktı. Üzerine ölü toprağı serpilmiş bu halk ile bu ülkenin nereye gideceğini kestirmek sanırım çok zor olacak. Çok önemli bir konuya değinmenize karşın bizi böyük böyük siyasilerden neden ses çıkmadığını ve Allah Kerim sonra bakarız demelerini anlamadım. Allah Kerim tamam da Kerim’in kuyusunun derin olduğunu yarın valilik sistemi geldiğinde onlarda Hanya’nın Girit’te Konya’nın Türkiye’de olduğunu görecekler.

**

Sn. Remzi Gardiyanoğlu,  Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı olarak,  nasırınıza basa basa nihayet sizi kızdırdılar Ve Mandamus emrine uymadıkları gerekçesiyle Sağlık Bakanı ve Bakanlık üst düzey yetkilileri hakkında mahkemeye başvurup cezalandırılmaları talebinde bulundunuz. Ülkede tüm kamu görevlileri için ikinci iş yasak iken tüm hükümetlerin bu yasağı delmeye yönelik yasal olmayan çalışmalarının yıllardan beridir sonlanmadığını savundunuz ve buyrun mahkemede hesaplaşalım dediniz. Hayatın bazı püf noktaları vardır. Eğer birileri bunlara dikkat etmezse; siyaset arenasında ömrünün geri kalanını, ‘tüh!’ noktalarında geçirir dedik ama dinletemedik. Sn Gardiyanoğlu, sağlık bakanlığı yetkililerine de be arkadaşlar göz göre göre su birikintilerine taş atmayın. Atarsanız mutlaka üstünüze sıçrar dedik dinletemedik. Şimdi Mahkeme koridorlarında kurulamayı beklesinler.

**

Sn. Erkut Şahali, Çamlıbel’de düzenlenen domates festivaline gittiğinizi gözlemledik. Umarım festivali beğendiniz. Ve umarım bugün 7-8 TL kilosu satılan çürük domatesler arasında bir kilocuk olsun sağlam domates bulabildiniz. Hacı amca bu ülkede çürüyen yalnız domates mi? siyaset, devlet kurumları, yargı, çürümedi mi? diye soruyor. Bakan olarak pardon ‘Bakan’lar hemde andilla koyarak bakanlar bizleriz. Sağlam domatesleri, bol kepçe lokantasında asgari ücretliye verilenin artışın yüz mislini, bir başka deyişle deveyi avurdu ile ‘Yeğenler’ sizlersiniz. Şn. Şahali, çürük domateslerin adına düzenlenen festivale ‘Çürük’ siyaseti temsil ederek gitmeniz Habibe teyzeyi de menün etti. 

 

**

Sn. İzzet Türkmen HAK-SEN başkanı olarak , Sağlık Bakanlığı’na bağlı Tren Yolu Polikliniği’nde 30 Temmuz Pazartesi günü bir saatlik uyarı grevi yapacağınızı açıkladınız. uyarı grevinin poliklinik laboratuvarında görevli personelle hemşire sayısının “hizmetleri aksatacak ve kalitesizleştirecek ölçüde azaltılması”, “Polikliniği verimsiz ve fonksiyonsuz hale getirerek kapatılması için zemin hazırlanması gerekçeleriyle düzenlendiğini kaydettiniz. Sn. Türkmen, bunların iş yapmamasına ve yapmadıkları iş sonrasında kepenk kapatmalarına tecrübelerimiz sonunda alıştık. Tecrübe dediğiniz şeyin yediğimiz kazıkların toplamı olduğunu unutma.

** ·

Sn. Ersin Tatar, yaptığınız açıklamada Ersin Tatar Milletvekili olarak maaşıma ilave olarak verilecek olan 700 TL'lik hayat pahalılığı zammını CAS çalışanlarına vermeye hazırım" dediniz Sizin Açıklamanızdan sonra Ahmet Tolgay da yaptığı açıklamada, Ey diğer 49 milletvekilimiz ve de bakanlarımız; sizler de hazır mısınız?. Özellikle de o "solcuyum, halkçıyım" diye tafra atanlarınız diyerek onlara da çağrı yaptı. Sn. Tatar, yaptıklarınız sonrasında bir gönülde bir çiçek olanlara birçok gönülde nasıl buket olunacağını göstertmiş oldunuz. Gönül bahçemizde çoban olmayacak birçok insana taç taktılar. Kendilerini kral zannedişleri ondandır.

**

Sn.Orhun Karaközlü, sosyal paylaşımında bugün hayırlı cumalar yarın cumartesi meyhaneye diyorsun. Ve Cuma günü camiye giderek kendini dine bağlı birisi olarak gösterip de ertesi gün meyhaneden çıkmayanlara da ince bir dokunuşta bulunuyorsun Yeğen, bende sana bir fıkra anlatayım. Bir kuş uçarak caminin üzerine konmuş. Caminin duvarına pislemiş. Sonra hemen yakınlardaki kiliseye gidip konmuş ve oraya da pislemiş. Herkes hayretle bakarken, bir kişi yahu bu kuş Müslüman değil. Hristiyan da değil. Derken kuş kalkıp Sinagoka konmuş ve oraya da pislemiş. Allah Allah bu kuş Yahudi de değil derken gerilerden biri yüksek sesle arkadaşlar o ‘Kıbrıslıdır’ demiş. Yeğen bilmem anlatabildim mi?

**

Sn Ayse Öztabay15 yaşındayken ben defterimin arka sayfalarına gizlin gizlin aşık olduğum kişinin ismini yazardım... Çok naif biraz utangaç kırmızı kalpli yaşlardı... çocuktuk yahu çocuk.Biraz önce öğrendim ki 15 yaşında bir kız çocuğu imam nikahı denen ve hukukta yeri olmayan saçmalıkla evlendirilmiş ve çocuğunu doğurmuş. Küçücük çocuk anne kucağında bebeciğiyle .Bütün gecedir yazdıklarımın odak noktasında Kadınlık.Yani nasıl geldi bu çocuk bu adaya?Ailesi nerde? İmam nikahı neeeeee? Çocuk hakları ne? Hissetmem bişey.  Bu akşam hissetmeö. Nerde diye soruyorsun.  Ayşe Öztabay, hemen söyleyeyim. Yeni Kıbrıs’ta. Hani şu nüfusu sorulduğu zaman ‘Kalabalık’ denilen, nerede diye sorulduğunda da Malta yakınlarında veya Ege’de bir yerde denilen Yeni Kıbrıs’ta.Sevgili Ayşe unutmadan Hacı dayı, Ayşe defterinin arka sayfalarına aşık olduğu kişilerin adını gizli gizli yazardım diyor. Defterin arka sayfaları o isimleri sığdımı yoksa sayfalar boş mu kaldı diye merak ediyor.

**

Sn. Ömer Berber, yeni doğan bebeğiniz hayırlı ve uğurlu olsun. Sağlıklı olarak analı ve babalı büyüsün. Eşiniz E.A ile imam nikahlı olduğunuzu ve eşinizin 15 yaşında olduğunu öğrendik. Doğum,  Lefkoşa Dr. Burhan Nalbanoğlu Devlet Hastanesi’nde gerçekleştikten ve eşinizin 15 yaşında olduğu ortaya çıkınca polisin sizi tutukladığını da bu vesile ile öğrenmiş olduk. Ömer gardaş 15 yaşında bir çocuğun babası ve annesi imza vermezse nikahı kıyılmaz. Tabi bu durumda sizde imam nikahı ile evlendiniz. Belli ki bir birinizi sevmişsiniz. Herkes olaya bir başka gözlük ile bakıyor. Ama 15 yaşında bir kız ile evlenmek hatadır. Tamam da nedense herkes bu sevgiyi de görmezden geliyor. Sizi hapis ederlerse eşinizin ve çocuğunuzun ne olacağı hiç düşünüldü mü? Bu bozuk düzenin neden size ve eşinize kesilsin? Sevgili Ömer, hükümet, hükümetse, bu evliliğin kontrollü bir şekilde yürümesini sağlar.

 **

Sn. Ozan Özuyanık,Devlet Üretme Çiftlikleri Müdürü görevinden. Sn. Burcu VudalıHayvancılık Dairesi Müdürü görevinden, ,  Sn. Nilay Tunçalp,Kültür Dairesi Müdürü görevlerinden alındınız Yerinize atanacak yeni bürokratların atanmaları ise bekleniyormuş. Vallahi bu memleketin şanındandır. Gelen temizlik adı altında deneyimli bürokratları budar, yerlerine başkalarını atar. Devlet işleri yeni atananların işi öğrenmelerine kadar kör, topal öylesine gider. Tam öğrendikleri zaman hükümetin yarattığı bir ‘Tsunami’ onları da alır götürür. Ve bu kısır döngü böylesine döner durur. Bazıları dikenin gülü karizmatik yaptığını sanır. Ama aslında dikeni karizmatik yapanın gül olduğu nedense unutulur.

**

Sn. Cemil Sarıçizmeli, sosyal medyada Hüseyin Cumaoğlu’nun paylaşımında Bafra bölgesinde bir otelin sahile doğru inen duvarını gördük. Girne’ye benzetilmeye çalışılan Bafra’ya belediyenin sahip çıkması gerekirken bakıyoruz belediye de ahali gibi andilla koyarak bakıyor. Mehmetçik Belediyesinin patlayan tekeri artık yapıştırması ve yampuri yampuri giden tomofili düz bir çizgide götürmesi gerekir. Rahmetlik babam insanoğlu alişkanlıklarının esiridir derdi. Vallahi doğru söylemiş. Eski başkanlıklarının umursamazlık ve nemelazım  alışkanlıkları galiba yenilere de bulaştı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Araç takla attı, sürücü kaçtı!16 Şubat 2019 Cumartesi 14:29
 • Basın-Sen'e göre Tufan yaprak sallamadı16 Şubat 2019 Cumartesi 13:14
 • Ani Ölüm16 Şubat 2019 Cumartesi 12:54
 • Cezaevi firarisi teslim oldu16 Şubat 2019 Cumartesi 12:51
 • Bu yollara dikkat!16 Şubat 2019 Cumartesi 12:12
 • Polisler yanlışlıkla birbirilerini vurdu!16 Şubat 2019 Cumartesi 12:07
 • Tabanca patladı, 2 polis yaralı!16 Şubat 2019 Cumartesi 11:13
 • Cezaevi firarisi teslim oldu16 Şubat 2019 Cumartesi 11:07
 • Başbakan Yardımcısı Özersay'a saldıran Taşkın Güneş tutuklandı!16 Şubat 2019 Cumartesi 00:04
 • Son Dakika haberi: Kıb-Tek'in CTP'li YK üyesinden gündem yaratacak açıklama!15 Şubat 2019 Cuma 23:31