• BIST 99.490
 • Altın 219,527
 • Dolar 5,3366
 • Euro 6,0632
 • Lefkoşa 15 °C
 • Mağusa 14 °C
 • Girne 15 °C
 • Güzelyurt 14 °C
 • İskele 14 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 5 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığında yaptığınız basın toplantısında dolar ve Euro’nun değer kazandığını söyleyerek mazota 8 TL artış getirildiğini söylediniz. Sivil Toplum Örgütleri ile Basının gelecek ile ilgili projeler yapmanızı engellediğinizi dile getirdiniz. Hayvancı kapıda, sendikalar kapıda. CAS kapıda. İş yapmamız engelleniyor. Bencil davranıldığını öne sürerek bundan vazgeçilmesini önerdiniz. Güzel de ayni şeyleri siyasetçilere de söyleseniz ve ülkenin geleceğini düşünerek KKTC Bol Kepçe Lokantasından dağıtılan arazi, bina, v.s şeylerin de cebelezi yapılmasını önleme yasasının çıkartılmasını önerseniz. Hükümet kurulurken yolsuzlukların, suiistimallerin hesabını soracağız sözünüzü yerine getirseniz Sn. Denktaş, koltuksarhoşuolunca kafiyeli sözler söyleyen ve yazan her politikacı şairdir. Bazen kafiyeli sözler ile beyanagerek kalmaz.Politikacıya bir bakış da yeter. Yeter ki  anlayana.

**

Sn. Suphi Coşkun, Dipkarpaz - Zafer Burnu arasındaki yolların delik deşik olduğu ve  trafikteki araç sürücülerine zor anlar yaşattığı ileri sürülüyor. Gazeteci kardeşimiz Ayşe Bulut, Zafer Burnu’nu ve Apostolos Andreas Manastırı’nı ziyarete giden yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, yolu kullanan bölge halkı, yol içerisindeki çukurlardan dolayı, zor ve stresli anlar yaşıyor diyor. Anayollar Karayollarına aittir tamam.  Ama bölge de vatandaşa aittir. Güzelim Karpaz’ın, Altın Kumsalı, Güngör çöplüğüne dönüşürken, yollar da çukurlar nedeniyle off –road,kulvarına dönüştü.  Dipkarpaz Belediye Başkanı olarak, devreye girseniz ve Ulaştırma Bakanı ile Karayollarına yolun feci durumunu izah etseniz diyorum. Suphi Başkan, bazı canlı türleri ‘Kış uykusuna’ insanlar ise ‘Yaz uykusuna’ öğlen üzeri de siestaya yatır. Dürtüp uyandırsanız sanırım iyi olacak. Başkan, elbiseler çeşit çeşittir. Kimisine dar gelir güldürür. Kimisine bol gelir süründürür.

**

Sn. Şener Elcil, birçok camide imamın olmadığı öne sürüldü. Okullardan çok camiinin bulunduğu ülkemizde belli ki, dinimizin elden gitmemesi için buralara tez imam gönderin çağrısı yapıldı. Hacı amca, bugüne kadar ülkeye bilgili ve donanımlı bireyler yetiştirmek için büyük çaba sarfeden okullarımızdaki öğretmen eksikliğine sus makamından beste, Bevap, olmadığı için tuvaletleri bile bazı öğretmenlerin temizlediğine de eğil de gülle geçsin makamında güfte düzenlenmesinene demeli? Ülkede 1900 camiye imam aranırken, 1250 okula öğretmen alınmaması büyük tezat değil mi? Hocam,bazı insanlar vardır, çok ama çok özeldirler.Bazı insanlar vardır, büyü gibidirler, değdikleri hayatı cennete çevirirler. Ama bazı insanlar vardır ki, tavşan b… gibidirler ne kokar nede tüterler. Ancak onlar bir havuca cenneti cehenneme çevirirler.

**

Sn. Havva Elkovan sosyal medyadaki paylaşımında, Kudret Özersay Hayat pahalılığının kamudan maaş alan herkese eşit oranda/yüzdelikte yansıtılması yerine, fazla alana daha az, az alana ise daha fazla yansıtılması için Maliye bir çalışma yaptı.Ancak bunun özellikle hayat pahalılığı için teknik olarak mümkün olmadığı sonucuna vardı. Söylenenler, bunun maaş baremleri arasındaki oranları ve skalayı da bozacağı yönündedir dedin. Da, Sevgili Havva, asgari ücretlinin 190 milletvekillerinin 1700 TL alması halkın geçim skalasını bozmadı mı? Ekonomik sıkıntıdan,alacak verecek davaları, merdiven olsa Ay’a rahatlıkla çıkabileceğimiz boyuta yükseldi. Bunun ile ilgili olarak teknik bir çalışma ve bir yasa çok mu zor? Sevgili Hava paranın yüzü sıcak hemde sımsıcacıktır.4’lü koalisyon hükümeti öncesinde buzdan hayallerimiz, şekerden evlerimiz vardı. Koalisyon hükümeti zam yağmuru yağdırınca ne buzdan hayallerimiz nede şekerden evlerimiz kaldı.

**

Sn. Erhan Tünay, hade size bir soru. Vekil maaşlarına 1700 artış olduğuna göre, asgari ücret ne olmalı diyorsun. Vekillere verilen hayat pahalılığı kadar yani 1700 TL olmalı Erhan. Malum vekiller gün 24 saat onlar 18 saat memlekete hizmet verip yoruluyorlar. Asgari ücret ile çalışanlar vekillerimizden daha çok mu çalışıyor? Onlar eti, Acun Ilıcalı gibi özel, peynir ve hellimi onlardan daha özel mi yiyor? Gara Mersedes’lerin arka koltuğunda eziyetin daniskasını mı çekiyor? Otellerde düzenlenen ve eziyetin hat safhaya yükseldiği mega resepsiyonlarda sıkıntı mı yaşıyor? Hatta KKTC’yi tanıtma turlarında, fuar fuar, şehir şehir hatta otel otel gezerken eziyetin doruğuna mı ulaşıyorlar? Bu kadarcık artık artık hakları değil mi? Sevgili Erhan, adam oğluna bak oğlum, öyle kadınlar vardır ki, saçlarına rüzgar bile değmemiştir. İlla seveceksen öyle bir kadını sev derken kadın ise bak oğlum, ülkeyi yönetecek siyasetçiyi seçeceksen, tutmayacak olsa bile ne kadar bol keseden, işkembe-i kübradan sallayan olursa pandoranın kutusundan onu çıkartacaksın diyor.

**

 

Sn. Erol Baycansosyal medyadaki paylaşımınızdaLS 331 plakalı İsuzu van " hurdacı" hiçbirşey olmamış gibi durdu zibilini atıp tam gaz kaçtı. Polisi aradım çevre dairesini ara dediler. Çevre dairesini aradım bir tuşuna basıp isminizi be şikâyetinizi bırakın diye bir mesaj çiğdi. 1 e bastım telefon yüzüme kapandı. Bir daha denedim gene aynı. Ben sizin çevre dairenizi derken öperim demek istediğinizi tahmin ediyorum. Erol gardaş, yazılıyor, çiziliyor ama bazı devlet daireleri Nato Mermer, Nato Kafa misali bildiğini okuyor. Bunları ne kadar okundurup, yazındırsak bala gudelya bala gudelya modundan çıkmazlar.

**

Sn. Havva Dağsever, Yürütmüş olduğum Talim ve Terbiye Dairesi müdürlüğü görevini bugün itibarıyla devrettim. Yaklaşık dört yıl boyunca birlikte çalıştığım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Görevim boyunca çalışma disiplini ve iş ahlakı hususunda taviz vermemenin gururunu yaşar, görevi devrettiğim mesai arkadaşım Salih Sarpten'e başarılar dilerim dediniz. Vallahi çokta güzel bir dilekte bulundunuz. Habibe Teyze, keşke bütün bürokratlar Havva hanım gibi olsa. Kızıp köpürme yerine böylesi güzel dileklerde bulunsa diyor. Hacı amca da, bir düşünüre atıfta bulunarak, çocuklarınıza zengin olmayı değil mutlu olmayı öğretin. Böylece hayatları boyunca sahip oldukları şeylerin fiyatını değil kıymetini bilirler dedi. Sn. Dağseven ne mutlu babanıza ki, size böylesi güzel şeyleri öğretti.

**

Sn. Murat Ersoy, Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı olarak yaptığınız açıklamada, Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğunu belirttiniz. Ve, KKTC hükümetinin havayolu şirketlerine bir kolaylık sağlamasını beklediklerini ifade ettiniz. Murat bey gerçekten bu konuda yerden göğe kadar haklsınız. Londra’dan, Larnaka’ya 100 Stg’ye uçarken, İstanbul veya Ankara’dan KKTC’ye 600 TL’ye uçmak maliyetlerinize fazlası ile etki ediyor. Bilet fiyatlarını görünce Cin çarpmışa dönerken, cebimiz otur oturduğun yerde, b… yeme. İstanbul veya Ankara’da napacan diyor. Bu arada baktım sizin küp yarıya indi, hemen bir yardım kuruluşuna müracaat ettim. Onlar ile birlikte Selimiye Camii önünde mendil açıp size yardım toplayacağız. Sn. Başkan, kıynıksız zam kazıklarını yedikçe auvvv bile diyememe yüzden, hep bu hayat bize bir beden büyük geldi

**

Sn. Cemal Erdoğan Esentepe Belediye Başkanı olarak, Esentepe’de bulunan Lapis Sitesi’nden denize insan dışkısı aktığını iddia ettiniz. Belediye olarak yetkilerinin sınırlı olduğuna dikkat çekerek, Çevre Dairesi’nin olaya duyarsız kaldığını kaydettiniz. Başkan konu insan sağlığı oldu mu,belediyenin yetkileri sınırsızdır. Ağa’nın eli tutulmaz. Ağa pohunun üstüne p… da edilmez. Göster ağalını ve git o sitenin içine et. Çevre dairesini beklersen ve ölme eşeğim ölme tribine girersen olan da vatandaşa ve fosseptik çukuruna dönen denize olur. Başkan, teşbihte hata olmasın ama eşeğe fazla yüz verirsen kendini yarış atı zanneder.

**

Sn. Boysan Boyra, ülkenin önde gelen Avukatlarından birisi olma sıfatıyla yapmış olduğunuz açıklamada,  ülkede adli olayların artık gözle görülür bir şekilde her geçen gün artmakta olduğunu  ve Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de görev yapan 4 Ceza Mahkemesi’nin ve 2 Ağır Ceza Mahkemesi’nin yoğunluklarının çok fazla olması nedeniyle, mahkemelerin aşırı derecede davalarla yüklendiğini, bu nedenle de 3. Ağır Ceza Mahkemesinin artık şart olduğunu söylediniz. Sn. Boyra, yolgeçen hanının ‘Gındırık’ olan kapısı kapatılmaz, pencerelere de sürgülü pancur konmazsa 2 değil 8 Ağır ceza mahkemesi bile Ferari’nin hızında giden cezalara yetişemeyecek.

**

Sn. Zorlu TöreÖğretmenler Sendikalarının cami konusundaki açıklamalarına sert tepki verdiniz. Sözde cami ve mescit söylemlerinin altında Anavatan Türkiye’yi işgalle suçladıklarını iddia ettiniz. Türk Ordusu’nun bu ülkede işgalci olmadığını sert bir ifadeyle belirttiniz. Ve ezan sesinden ve İstiklal Marşı’ndan rahatsız olanların isterlerse kendilerine başka bir yer aramaları gerektiğine dikkat çektiniz. Sn. Töre, söylediğiniz herşeye tamam da, bir insanı kendi öz yurdundan kovmak hangi töreye sığar bunu bulamadık. Dağdan gelen bağdakini kovar desek siz dağdan gelmediniz. Peki yarın Öğretmen sendikaları size kafa tasçılar memleketten barra derse siz ne diyeceksiniz? Hacı amca haaa Sn. Töre biz farklıyız derse bende ona ay ovlucuğum senin farkın ne? Seni baban mı doğurdu dersem cevabı ne olacak diyor.

**

CAS Çalışanları, KKTC For Everderken birilerinin ‘Muz Cumhuriyeti’ deyince bazılarının müthiş öfkelendiği ülkemizde, Süleyman Demirel’den bulaşan, dün dündür, bugün de bugün hastalığı yeniden hortladı. Hükümet bireylerimiz bu hastalığa tutulduğu için dün size CAS devlet kuruluşudur derken, hastalıktan sonra özel teşebbüs teşhisi koyuyor. Lütfen onları mazur görün ve bunu hastalığın bir emaresi olarak nitelendirin. Unutmayın kan ve kemik herkeste bulunur. Mühim olan niyettir.  Niyet ise sanırım kısmeti dörde katlayıp havaya attıktan sonra sekize bölmektir. Bilmem anlatabildim mi?

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler