• BIST 99.620
 • Altın 219,810
 • Dolar 5,3162
 • Euro 6,0367
 • Lefkoşa 12 °C
 • Mağusa 14 °C
 • Girne 16 °C
 • Güzelyurt 11 °C
 • İskele 14 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 5 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Meclisi Mebusan’ın mümtaz vekilleri, Milletvekillerine verilen 1700 TL’lik hayat pahalılığı sizin de bildiğiniz gibi kamuoyunda büyük tepki gördü. Tepkiden sonra Maliye Bakanı Serdar Denktaş, hayat pahalılığı Milletvekillerine verilmeyecek açıklamasından sonra ortaya fırtına öncesi bir sessizliğin hakim olduğu ve sonrasında bazı diş gıcırtılarının sessizliğe hakim olduğu belirlendi. Ebuzittin dayı, hazımsızlık çeken bazı Milletvekilleri ekşi yedi ve dişleri gamaştığı için dişleri gıcırdamaya başladı dedi. Sn. Vekillerimiz hazımsızlık çekene nane çayı içmelerini tavsiye ederim. Şekibe abla, şovlarını yedik. Ama unutmasınlar ayakta ölmek, diz üstü yaşamaktan daha çok onur vericidir diyor.

**

Sn. Serdar Denktaş, dünkü basın toplantısında yaptığınız açıklamalar sonrasında bizi bu yaz gününde sakin sakin esen ‘Meltem’in serinlettiği gibi serinlettiniz. Arkadaşlar mazot ve benzine zam yaptık dediğiniz anda müthiş keyiflendik. Ohhhh yine halis harnup ağacından mamül özene bezene hazırlanmış ‘Zam kazıcığını ‘ yiyecek olmaktan büyük haz duyduk. Sn. Denktaş yalnız bizlerin bu yönde bir şikayeti var. Siz zam kazığını hazırlarken gıynıklarını da yonttunuz. Halis KarpazZeytin yağına bulandırarak hart diye geçirdiniz. Gıynıksız, yağlı kazık fazla acıtmadı. Bu hafta sonu yapacağınız zam için kazığı biraz daha büyük yapın. Zeytin yağı sürmeyin ve daha fazla acılı haz vermesi için kıynıcıklarını da yontmayın. Huriş abla Serdarcığımın eline sağlık. Onun sayesinde acılı lahmacun yerine bol gıynıklı acılı ‘Zam kazıcıklarını’ afiyetle yiyoruz diyor. Adil amca da ‎50 kuruşluk çikolatanın verdiği mutluluğu veremeyen insanlar varken, zam kazıkları ile sonsuz acılı keyif veren bakanlarımız da var diyor.

**

Sn. Narin Ferdi Şefik, Yüksek Mahkeme Başkanı  olarak yaptığınız açıklamada, Türkiye’de açılan davanın, buradaki mevzuata tabi olduğunu ifade ettiniz ve “Türkiye’deki mevzuat konusunda söyleyebileceğiniz bir şey olmadığını dile getirdiniz.  “Türkiye’de mevzuat buna cevaz verirse, olanak varsa dava açılabilir” derken, Türkiye’de açılan herhangi bir davayla ilgili dava edilenin ceza alması halinde, KKTC vatandaşlarının iade edilmesinin söz konusu olmadığını da ifade ettiniz.  Sn. Şefik, gelecekte bir gün gelecek. Ve şayet bu konuda taviz verilirse o gün geldiği zaman birçok insanımız buradan Türkiye’ye iade edileceği için o yasalara göre yıllarca hapishanelerde çürüyecekler. İlginçtir siyasi arenadan bu konudan tıs çıkmadı.  Asiye abla tıs çıkmayınca, Varlığımız bunların parmağına ‘yüzük’ olmadı.  Yarın sandıkta yokluğumuz kulaklarına  ‘küpe’ olacak dedi.

**

Sn. Ayşe Öztabay, Çalışma Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanmanız için karar çıktığını öğrendik. Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bu göreve atanacağınızı öğrenince doğrusu şaşırdık ve şok olduk. Bugüne kadar aç kalınca küçük yavrusunu fareye benzeten ve onu afiyet ile yiyen Kedi gibi gördüğümüz TDP’de afiyet ile bukez mideye indirilmemenize şaşırdık. Biz her seferinde farklıyız diyen ve yavrularını yiyen TDP’nin biz farklıyız söylemlerine de sürekli şaşırdık. Ve şaşırırken sizin neyiniz farklı be gardaşlar. Sizi babanız mı doğurdu demekten de duramadık. Huşidiye abla, Ayşe gızım, bu iş için biçilmiş kaftandır. Bazı elbiseler çeşit çeşittir. Kimisine bol gelir, şaşırtır. Kimisine dar gelir güldürür. Ama bu elbise Ayşe gızımın tam üstüne oturacak diyor.

**

Sn. Ayşegül Baybars, katıldığınız bir televizyon programında ülkede kaç öğrenci olduğunu üzücüdür ama bilmiyorum diyerek bilmediğinizi belirttiniz.  70 bin ile 100 bin arası olduğu söyleniyor diyerek birde tahminde bulundunuz.  Vallahi bende Hacı amcaya bir tahminde bulunarak tam emin değilim ama galiba bu ülkede birde İçişleri Bakanı var dedim.  Yanılmıyorsam sizin bu ülkenin İçişleri Bakanı olduğunuzu tahmin ediyorum. Yanıldım çok özür dilerim. Sanırım nüfusu da bilmiyorsunuz. Ben size kopya vereyim  nüfusumuz kalabalık. Sayı mı? Bilmiyoruz ama 800 bin üzerinde ekmek çıkıyor. 600 binin üzerinde araba var. Artık siz anlayın. Haaaa Belgin abla da öğrencilerin sayısı ile esas öğrenciler ile çakma öğrenciler olarak onlarda kalabalıktır. Sayılarını sizde, bizde bilmiyoruz. Öğrenirseniz lütfen bize de bir tiyo verirsiniz. Sn. Bakan, seçim öncesinde önümüze konan süslü tablolara kanıyoruz. Gidip mührü basıyoruz. Sonra mührün mürekkebinin sönük olduğuna tanık oluyoruz. Ancak sorun değil, çünkü, her tecrübe, saflığımızdan yararlanmış insanların, bize bıraktığı bir ürünüdür.

**

Sn. Şener Levent, davalarının KKTC sınırlarını aşarak Türkiye’ye kadar uzandığını öğrendik. Türkiye’de birileri, gazetesini bastık. Camları yere indirdik. Polisi bile bu saldırılarda tiyatro seyircisi yaptık ama bu Şener’in hakkından KKTC’de gelemedik diyormuş.  KKTC’de hakkından gelemeyenlerin kolları sıvayarak, işi Türkiye’de bitirmeye hazırlandıkları söyleniyor. Ah be Şener gardaş sana Kıbrıs’ın kuzey yarısının bizimkilerden değil Anamızdan sorulduğunu söyledik. Emirin demiri bumburo doğradığını dile getirdik. Buralarda şarkılara bile ‘NARH’ dinlenmesine yasak konur dedik. Koltuk baldan tatlı, şerbetten daha akidelidir. Sevgili Şener, bizimkilerin şovuna kanıp aman be gardaş bunlar şarap gibi kadındır hissiyatına kapılma. Çünkü o birileri şarap gibi kadın olsa kaç yazar, yanındaki adam turşu olduktan sonra. Şener gardaş hazır zam furyası varken, bir zam da şu sesi selengi çıkmayan bazı siyasilere gelsede kendilerini bu kadar ucuza” satmasalar diyorum

 **

Sn. Metin Aşan, hayat pahalılığı ödeneğinin dağıtımına karşı olduğunuzu ve hayat pahalılığı ödeneğinin herkese eşit şekilde dağıtılması kanaatinde olduğunuzu belirttiniz. Asgari ücretli az Milletvekili yüksek hayat pahalılığı alırken asgari ücretli de Milletvekili de ayni domatesi ve yiyeceği alıyor. Elektrik zammı herkesin canını yaktı. Döviz borçlarını Türk Lirasına çevirin dediğinizde bazı bankalara istersen yap diyorsan orada da yanlışlık var diyorsun. Bizim düşüncemiz sistemin değişmesidir. Vallahi çokta doğru söylüyorsun  Bu ülkede sendikalar oto kontrol görevini görüyor ve kısmen de olsa halk aleyhine yapılacak olan şeyi önlemeye çalışıyor. Sn. Aşan hak edene haddini bildirmek bir fakiri giydirmek kadar sevaptır. Yola devam.

**

Sn. Dursun oğuz. Hükümetin yapmış olduğu zamlara tepki verdiniz. Ayrıca hayat pahalılığı dağıtımında da yanlışlıklar olduğunu, bazı partilerin hayat pahalılığı ödeneğini bazı kurumlara vermek istemesini de şov olarak niteleyerek bakanlara,Mersedesleri satın ve sosyal yardım alanlara yardım edin ve maddi destek verin dediniz. Sn. Oğuz, aman sakın bunu birkez daha tekrar etmeyin. Birileri kalpten gider, bazılarına inme iner. Gara Mersedesler bazılarının hayatlarının bir parçası, rüyalarını süsleyen en değerli argümandır. Halk bazı yanlışlar yaparak Noktayı, tereddüt ettiği yer yerine cümlenin sonunda koydu. Böyle olunca da daha sonra gelen cümle büyük harf ile başladı ve işte ülkenin başına o günden sonra büyük büyük zam kazıkları düşmeye başladı. Allah beterinden saklasın ve bu kadar tahribat ile atlatalım diyelim.

**

Sn. Mediha Orun Sarp sosyal medyadaki paylaşımında havalar çıldırdı diyenler, kısa bir süreliğine tüm evrenin sahibi olduğunuzu ve başka kişilere belirli bölgeleri kullanmaları için izin verdiğinizi düşünüyorsunuz. Ve bir kaç zaman sonra bu kişilerin sizin izin vermediğiniz alanlara tecavüz ettiğini, Orman alanlarını yok ettiklerini, dere yataklarını saçma sapan doldurduklarını görürsünüz.Yüzsüz, yüssüz denizin içine kadar havuzlu villalar yaptıklarını, kurdukları fabrika bacalarından atmosfere zehir saçtıklarını görürsünüz.  Düşünün ve şimdi söyleyin, çıldıran gerçekten havalar mı? Diyorsun. Sevgili Mediha ben bazı insanların gölgelerine çok kızıyorum. Kızmamın nedeni de hala daha gölgelerinin bile sıkılmadan bu insanların takip etmesindendir.

**

Sn. Salih Sarpten, öncelikle yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Kardeşiniz Hasan Sarpten paylaşımında, senin için bugüne değin yazdığı tüm yazılar, söylediği tüm sözler ve yaptığı tüm çalışmalar eğitim için oldu. Her zaman “çocuklarımızı ileriye taşıyacak bir eğitim sistemi nasıl olmalıdır?” sorusuna cevap bulmak için uğraştı. Bunların sonucunda bugünden itibaren yeni bir sorumluluk alarak “Talim ve Terbiye Dairesi Müdürlüğü” görevini üstelendi diyor. Sn. Sarpten, Eğitim Bakanlığı çok tartışmalı bir bakanlıktır. Sürekli sendikalar ile kavgalıdır. Bu önemli görevde kavga yerine uzlaşıyı seçin. Kavgayı seçerseniz sakın kimseyi küçük düşürmeyin. Çünkü noktada küçüktür ama cümleyi bitirir.Ve unutmayın hayatın bazı püf noktaları vardır. Eğer sen bunlara dikkat etmezsen, görevinin geri kalanını, ‘tüh’ noktalarında geçirirsin.

**

Sn. Hasan Esendağlı, Barolar Birliği Başkanı, olarak yaptığınız açıklamada,  Ankara’da açılan dava sonucunda mahkemenin vereceği karar ne olursa olsun, gazetecilerin Türkiye’ye iade edilemeyeceğini, burada verilmesi muhtemel bir cezanın uygulanmasının, sanıkların kendi gönülleri ile Türkiye’ye gitmediği sürece mümkün olmayacağını da ifade ettiniz. Bir başka deyişle Anamız da olsa ülke insanının, bir başka ülkeye verilerek ceza çekmesine karşıyız imasında bulundunuz. Ayşaba, açıklamanız sonrasında be ama bizim memlekette yürekli evlatlarımız da varmış. Hasan ovlucuğuma aferin. Bu defa emir demiri kesmeyecek dedi. Sn. Esendağlı, siyaset erbabından bu sıralarda bizim çeşmede su olmadığı zaman Tısssss diye ses çıkarken onlardan ses çıkmaması garip. Bir zamanlar toz konduramadıklarımızın şimdi kirden görünmez olduklarını görmek çok acı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler