• BIST 98.455
 • Altın 219,530
 • Dolar 5,3279
 • Euro 6,0542
 • Lefkoşa 8 °C
 • Mağusa 10 °C
 • Girne 9 °C
 • Güzelyurt 7 °C
 • İskele 10 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara -2 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Sunat Atun, sosyal medya hesabınızdan UBP genel başkan adayı olduğunuzu açıkladınız. Ülkeme ve Partime yıllardır çeşitli kademelerde hizmet eden bir siyasetçi olarak, bu süreç beni de çok yakından ilgilendirmektedir.Yaklaşık üç dönemdir milletvekili olarak seçildiğim Partimde MYK üyeliği, Genel Sekreterlik ve İlçe başkanlığı gibi bir çok görevde bulundum. Toplamda 7 yıla yakın Ekonomi ve Enerji, Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak görevler aldım. Siyaset bir hizmet yarışıdır. Önemli olan görev yaptığınız sürece vatandaşın problemlerini çözebilmek, ülkenizi bulunduğu konumdan daha iyi bir konuma taşıyabilmeyi planlamaktır dediniz. Sn. Atun kişinin yaptığı iştir aynası, lafa bakılmaz. Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır.Partilerde değişim şarttır. Kadın olsun, erkek veya kitap olsun cildine aldanmayıp içindekilere bakılmalıdır. Sunat Atun kitabının sayfalarına baktığımız zaman güzel şeyler görüyoruz. Hayırlısı diyelim.

**

Sn. Zeki Çeler,  yurtdışı tatili için Baf Havalimanı’ndan Ürdün’e uçtuğunuzu öğrendik. Öncelikle hayırlı tatiller dileriz. Ürdün’e tatil için giderken kuzenler ile fotoğraf çekmeniz bile olay oldu. Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile Baf’tan Ürdün’e uçmanız yarın size füze olarak dönebilir kanaatindeyim. Kıbrıs Pasaportu biz Kıbrıs Türkler için bir hak olarak görülürken, buralarda Türkiye’deki bazı gazeteler ve televizyonlar için gazetecilik yaptığını sananlar için hak olarak görülmüyor.  Bazı Türkiye kökenli gazeteciler  hazımsızlık çektiklerinden ve mide ilacının yanısıraalkaselzer almamakta ısrar ettikleri için Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportunu hala daha  ‘Rum Pasaportu’ olarak lanse ediyorlar. Sanırım bu durum size yönelik yangının başlaması için bir kıvılcım olacak. Sevgili Zeki, bakan olduğunuz için Baf’tan uçmanız, siyasi etik açısından yanlış olabilir. Ancak beyni yanlışa çalışan ve doğruyu göremeyen bazı kişilere, doğruyu göstertmek suyun üstünde yürümek gibi birşeydir.

**

Sn. Erol Köse  Kanal EM de hazırlayıp sunduğunuz Herşeyi Konuşalım programında, Cratos Otel’de balayına gelen bir çiftin dayak yediğini belirterek Kıbrıs’ın bir Kumar Adasına ve Kara Para cennetine dönüştürüldüğünü dile getirdiniz. Ayrıca şehitler verildiğini ve bu şehitlerin bunun için mi verildiğini sordunuz. Öncelikle şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Kıbrıslı Türkler de Türkiye’nin gelmesi için çok şehit verdi. Ama bu şehitleri sırf Türkiye’nin idarecileri burasını Türkiye’nin fosseptik çukuruna dönüştürmesi için vermedi. Türkiyeli yatırımcıya 50 milyon doları al, işte sana arazi ve vergi muafiyeti ile kumarhane git oraya denirken bizimkilere orta parmak gösterilerek, ‘Barra’ çekilmesinin cevabı çok bilinmeyenli denklem değil. O otellerde neden Kıbrıslı Türkler çalıştırılmıyor dersiniz? Her kapı Kıbrıslı Türklere kapatılırken, ihalelerin bile Ankara’da çıkılmasına ne buyrulur? KKTC’de basın özgürdür. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekilleri ve üst düzey bürokratları küfür olmaması kaydıyla eleştirilebilir olayları da yansıtabilir. Ancak Türkiye idarecileri buna bile el attı. Basını susturmak için basın mensuplarına Türkiye’de dava açıp, tutuklamakla tehdit ediyor. Bunun adı kurtarmaksa kalsın ben almayayım. Haaa, balayında dayak yiyen çifte yapılan doğru bir davranış biçimi değil.Bu çerçevede burada otel açan, Türkiye kökenli bireylerin hüküm sürüp krallıklarını ilan ettikleri bir otelde bir Türkiyeliye bir başka Türkiyelinin daya atması da sorgulanmalı derim. Sevgi ve hoşgörü bizi zamanın yıkımından koruyan yıkılmaz bir kaledir. Ama sizinkiler ne yazık ki, yıkılmaz kaleleri bile yıkmadan duramıyor.

**

Sn. Akile Büke, yaptığınız açıklamada, yeni Sistem ile yabancı öğrencilerin, takip edilebileceklerini belirttiniz. 13’ü YÖK tarafından tanınan 16 üniversitenin eğitim öğretim verdiği ülkede 55 bin 879’u Türkiye’den, 31 bin 749’u üçüncü ülkelerden ve 13 bin 383’ü KKTC’den olmak üzere toplam 101 bin 11 öğrenci eğitim görüyor dediniz. Akile hocam, sizden bir ricada bulunsam ve elinizdeki bu verileri İçişleri Bakanına da gönderseniz ve canlı yayınlarda sayın bakanı bilmiyorum dedikten sonra düştüğü o üzücü durumdan kurtarsanız diyorum. Bilmemenin ayıp olmadığını ancak ö makamda bulunan makam sahiplerinin öğrenmemesinin ayıp olduğunu belki böylelikle birilerini de o ayıptan kurtarmış olursunuz.

**

Sn. Selim Sayarı, uzun yıllardır NTV adına, KKTC’de gazetecilik yaptığınızı bilenlerdeniz. Ancak uzun yıllar yaşadığınız ve birçok şeyi bildiğinizi sandığımız Kıbrıs’ta aslında birçok şeyi ya bilmediğinizi yadahazımsızlık nedeniyle bilmemezlik ayaklarına yattığınızı sanııyorum. Bir bakanın Baf Havaalanından uçması belki siyasi etik açısından yanlış olabilir. Ama 1960 Anayasasının Kıbrıs Türklerine verdiği hak ile alınan Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna‘ Rum Pasaportu demeniz de ayni oranda etik değildir. Rum Pasaportu olarak nitelendirdiğiniz pasaport, 1960 Anayasasının Kıbrıs Türklerine verdiği bir haktır. 1960 anayasasınıinkar etmek demek, Türkiye’ye 1960 Anayasanın verdiği meşru hak ile Kıbrıs’a çıkartma yapma hakkını da ortadan kaldırır. Orduyu işgalci pozisyonuna düşürür. Türk Ordusunun buradaki meşrutiyetine de gölge düşürür. Bunun yanısıra Rum Pasaportu demekle ‘Kıbrıs’ın sanki bir Yunan ve Rum adası olduğu kanaatini uyandırır. 1960 Anayasasında Kıbrıs’ta iki toplum olduğundan bahseder ki, buda Kıbrıs nüfusunun iki toplumdan oluştuğunu ve Ada’nın yalnız Rum’a ait olmadığını dünyanın gözüne sokar. Lefkoşa’ya Lefkoşe, Mağusa’ya Magosa ve Kıbrıs Cumhuriyeti Pasaportuna Rum pasaportu diyen sizler artık zorda olsa bunları öğrenme zamanının geldiğini bilmeniz gerekir. Ben farklıyım diyen sen ve senin gibilere artık, sizin farkınız ne? Yoksa sizi babanız mı doğurdu diyemeden geçemeyeceğim.

**

PKK, kahpeliğin doruğuna çıktığınız bu günlerde, Hakkari'deki kalleş saldırınızda Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın günahsız eşi Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'yı şehit ederken başınız göğe mi erdi sandınız. Yoksa verdiğini sandığınız kavgada bebekleri öldürmek size göre mübah mı? Bebek katili olmanın sizde nasıl bir duygu yarattığını bilmiyorum. Ama bizde size karşı büyük bir öfke ve kin yarattığını rahatlıkla söyleyebilirim. Eşini ve bebeğini şehit ettiğiniz Karakaya’nın size ‘Biz evlat katili değiliz" demesi sizde hiçmibirşeyleri uyandırmıyor. Allah insanı çok yarattı. Ama adamı ve adam gibi adamı az yarattı. Bunun yanısıra bebek katili yaratıkları da zamanı gelince ‘Cehennemde’ yakmak ve başlarına size nalet olsun yazısını daha kolay kazımak için hep bir yerde topladı.

 

**

Sn. LicaŞemmedi, ülke insanının en çok parayı, sigara ve alkole harcadığı söyleniyormuş dediniz. Sizin de belirttiğiniz gibi bu memlekette ayık kafa ile dolaşmanın mümkün olmadığını dile getirdiniz. Çokta doğru söylediniz. Yoksa gökten düşen zam kazıklarının kafamıza vurduğu zaman ayık olduğumuz zaman fazla sersemleteceğini, acı çektireceğini biliyoruz. Hele hele saçma sapan kararlar ile ülkeyi yönettiğini sananların o aldıkları kararları ayık kafa ile sineye çekmemiz halinde eskiden kırmızı kiremitli yer olarak adlandırılan ‘Tımarhaneye’ gitmemiz hiçten bile değildi.Lica hanım, Vallahi ben cama baktığım zaman camdaki kiri, pencereden baktığım zaman bahçedeki yabani otları görürüm. Ne camda nede bahçede hayır kaldı.

**

Sn. Koalisyon Hükümeti, petrol satış fiyatlarını belirleyen Brent petrol düşüşte. Brent Petrol son zamanların en düşük petrol fiyat seviyesini açıkladı. Arızalanan ve yere doğru pike yapan uçak gibi düşüşe geçtik diyor. Sn. Yetkililer,  Hüsamettin amca, rüzgar hafif esse, yaprak kımıldasa zam yaptığınız akaryakıtta bu kez Brent Petrolün açıklamaları doğrultusunda indirim yapacakmısınız? Yoksa bizi Brent Petrol bağlamaz. Dolar yükselir fiyatlarda yükselir. Brent Petrol de fiyatlar düşer bizde başınıza ‘Zam kazıcıkları ‘ düşmeye devam eder diyerek yontma taş devrine pardon yontma zam kazık devrine devam mı diyeceksiniz? Vallahi halk olarak ne diyebiliriz ki? Kolumuza takacak insan ve siyasetçi çok. Ama ne yazık ki, yaptıkları işler ile ömrümüze ömür katacak siyasetçi yok diyor. Ne dersiniz?

**

Sn. Ali Savaş Altan, Baş Müfettiş olarak görev yaptığınız Polis Teşkilatında hakkınızda birçok iddialar ortaya atıldıktan sonra tutuklanacağınızı anlayınca ülkeden sıra kadem bastığınız söyleniyor. Tabi bu arada sizin dışınızda 7 kişinin daha arandığı dile getiriliyor. Ben inanmak istemedim ama sizin için Resmi Evrakta sahtecilik, Görevi Kötüye Kullanma, Sahte Tanık Yaratma, Rüşvet Alma gibi işler yaptığınız söyleniyor. Opel Plaza’nın kundaklanması olayında  da isminiz geçerken mal varlığınızın da amip gibi bölünerek çoğaldığı ileri sürülüyor. Kundaklama olayından sonra gözümüz yok ama Değirmenlik’te bir firmadan 2 süper lüks villa aldığınız, iddia ediliyor. Ali gardaş, Hacı amacanın boş ver Ali  yemeyenin yiyicileri var. Peksemedi dişsizlere verdiler. Onlar yiyemeyince senin dişler sağlam olduğu için sana verdiler sözlerine inanma. Sen peksemedi çatur çutur götürürken, o seslerden Polis Teşkilatı da son derece rahatsız oldu. Bir kadına tekme atma hakkı yalnız karnındaki bebeğin hakkıdır biliyorsun. Ama sen kalktın attığın tekmeler ile ne kadın, nede erkek polis bıraktın. Bütün Polis teşkilatını dümdüz ettin..

**

Sn. Hüseyin Ekmekçi, sosyal medyada paylaştığın bol pencevişli ciğer ile yanında soğanlı maydanoz ve makarna görenlerin ağzının suyunun akmasına ve bu nedenle de sana tepki göstertmesine neden oldu. Millet, biz Urumcukmuyuz da malı yalnız götürün Hüseyin’im diyor. Pencevişli ciğerin yakması zor. Bu nedenle yanına yardımcı da almalıydın diyenler var. Milletin ağzının suyu akarken, senin ciğeri mideye indirmen doğrusu yadırgandı. Ali Huşit amca, Hüseyin bak kar taneleri bir birine zarar vermeden yol almasını beceriyor. Sen kar tanelerini örnek almadan yol alıyorsun ve canımızı çektirerek bize zarar veriyorsun be oğlum diyor.

**

Sn. Anıl Kaya paylaşımınızda 2014 yılından beri iki kez Kültür Dairesi Müdürlüğü görevine atanan eşim Nilay Tunçalp dün itibarı ile üçlü kararname ile görevden alınmıştır.Hiç bir zaman partizanlık yapmayan, herkese eşit ve aynı mesafede yaklaşan,mesai kavramı gözetmeyen, çalışkanlığıyla örnek olan mesai arkadaşlarının sevgi ve desteği ile çok güzel işler başarmıştır diyorsun. Da, Sevgili Anıl, Hacı amca, bu memlekette güzel işler yapanlar OUT, yağlama ve grasolama ustaları IN olur. Anıl gardaşımın bunu bilmesi gerekir diyor.  Ah be Anıl gardaş, sanma ki her kalbin içindeki vicdan sahibi insandır. İnsanı farklı kılan içindeki kadirşinaslık duygusu ile vicdandın. Nokta.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler