• BIST 86.072
 • Altın 251,041
 • Dolar 6,0742
 • Euro 6,8075
 • Lefkoşa 23 °C
 • Mağusa 25 °C
 • Girne 24 °C
 • Güzelyurt 23 °C
 • İskele 25 °C
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 22 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Mister Sebastiyan, Meteroloji Dairesinden yapılan açıklamaya göre, bölgemizde hava ZAM ve CAS alçak basınç sistemi ile nispeten tükürüklerden doğan nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak. Hava sıcaklığı CAS ve ZAM dalgalarının tesiri ile gölgede 50 ama hissedilir derecesi 55 derece olacak. Hava hafta boyunca kapalı ve çok bulutlu olacak. Kara bulutlar genellikle Başbakanlık bölgesinde yoğunluğunu korurken, rüzgârlar önce mutedil daha sert esmeye başlayacak. Mr. Sebastiyan, daha sonra zam kazıcıklarının şiddetini artırması sonrasında sıcaklığın 60 dereceye, rüzgârın da önce fırtınaya, sonrasında da Karayel’e dönüşmesi muhtemeldir. Bak Sebastiyan ben öyle sinirlenip bela okumam. Sadece sana, Allah en yakın zaman diliminde ‘Selanı’ versin derim.

**

Sn. Tufan Erhürman, Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesinin bütçede de açık yarattığını kaydederek, “Ekonomiyi Türkiye ile birlikte ele alacağız ve Türkiye’den randevu talebinde bulunduk dediniz. KKTC’deki yapısal sorunların nasıl ortadan kaldıracağını Türkiye Cumhuriyeti’nden yetkililerle paylaşacağınızı ve bütçedeki açığın nasıl kapatılacağını görüşeceğinizi belirttiniz. Habibe abla, ilahi Tufan oğlum, sanki ekonominin dümeninde sanki biz varız ve gemiyi biz yönetiriz gibi söylemlerde bulunuyorsun. Merkez Bankanı bile sen idare etmezken, Yüksek Para transferlerinde, Elçiliğin onayı alındığını gözleri görmeyen şarkıcı Metin Şentürk bile görürken yetki paylaşımı söylemleri abesle iştigaldir diyor. Hacı Hurşit amca ise hani sizler bana mecbursunuz havasında olanlar var ya. Onları bırakın o havada takılsınlar. Biz bize yeter de artarız. Artanımızla da onlara hava katarız dedi.

**

Sn. Şener Elcil,yaptığınız açıklamada, dörtlü koalisyon hükümetinin sessizliğiniAkıncı’nında devam ettirdiğini savunduğunuz. Afrika gazetesine yönelik linç faaliyetine karşı ortaya koyduğu tavırla yurtseverlerin takdirini kazanan Akıncı’nın devam eden saldırılarda sessiz kalmayı tercih ettiğini öne sürdünüz. Akıncı’nın, “eyleme karışanların şartlı tahliyeyle serbest bırakılmalarında, olayı önleyen polis müdürünün sürgüne gönderilmesinde ve Afrika gazetesi yazarlarına Ankara’da dava açılmasında sessiz kaldığını dile getirdiniz. Sn. Elcil, Hacı amca, Şener ovlucuğuma söyleyin, Akıncı’yı fazla hırpalamasın. Garibimin kulağı çekile çekile uzadı ve kopma noktasına geldi. Ensesi şişti. Yanaklar kızardı. Bu gidişle kulak kopacak dedi. Sn. Elcil, bir zamanlar saldırılara, Akıncı Beyleri ile karşı koyarken çocuklar gibi şendik. Ve o gün esen, kesen gürleyen, Kanuni’nin varisini yendik. Şimdi ise kulak operasyonu nedeniyle sessiz kalmakla yetindik.

**

Sn. Rifat Günay, KKTC Merkez Bankası Başkanı olarak, Merkez Bankasının 200 milyon TL kar ettiğini belirttiniz. Sn. Başkan sizin adınıza sevindik. Sizler kadayıfın üzerine koyduğunuz dondurmayı mideye indirirken, bırakın kadayıfı ve dondurmayı, bileşik faiz ve yüksek faizler ile anasına döblek, babasına da cura çaldırdığınız halk yediklerinize uzaktan bakmakla yetiniyor. En çok kar eden 10 şirketin 8 tanesinin banka olduğu bir ülkede gelinen noktayı siz tasavvur edin. Bankacılık sektöründe kredilerin ödenmesinde yaşanan zorluğu işaret ederken, yüzde 5.46 oranında donuk kredi bulunduğunu, bu rakamın Türkiye’de yüzde 3’ler seviyesinde olduğunu kaydettiniz. Sn. Erdoğan, Türkiye’de bankacıları hizaya getirirken maalesef buralarda bir Erdoğan’ın olmamasının ceremesini halk olarak biz çekiyoruz. Kar ettik derken, biz bunu bizim kara gözümüz karakaşımız için yaptığınıza inandık.  Sn. Günay, umudumuzu yitirmedik. Çünkü tıp ilerliyor. Yakında Karakter nakli de yapılacağı söyleniyor. Sanırım ilk sırayı halkın ciğerini söken bazı bankacılar alacak.

**

Sn. Hasan Hüreş, Türkiye ve dolayısıyleKıbrıs, ekonomik olarak çok zor günler geçiriyor. Neden mi  İktidarın bir rahip için verdiği inat bir tutum ile hesapta ABD’ye kafa tutmasındandır.Rahip casusmuş olsa ne yazar olmasa ne yazar. ABD,Türkiye hakkında neyi bilmek istedide öğrenemedi. Bir papaz için bizi krize soktular. Ben her türlü krize razıyım. Yeter ki, İncirlik ve Amerika’ya ait her türlü tesisi kapatsın. ABD’nin şamar oğlanı olarak ölmektense özgür olarak ölmek daha onurludur. ABD’nin yanı başındakiKüba kadar olamayan bir Türkiye değil, güçlü bir Türkiye olmak isteniyorsa Rusya ile iş birliğine gidilmeli hemen incirli kapatılmalıdır. O zaman her türlü ekonomik zorluğa razıyım ama bir rahip için değil diyorsun. Hasan gardaş çokta doğru söylüyorsun. Yankee’yegohome diyemedikten, memleket içindeki defterini düremedikten sonra 40 sene daha hayır etmeyiz. Hasan bey,  Varlığımızın kıymetini bilmeyeni, yokluğumuzla terbiye etmesini bilmeliyiz Sıkıntı yok

**

Sn. Kubilay Özkıraç, gözünüz aydın. Uğruna kavgalar verdiğiniz. Satılacak lafı çıkınca ‘Gök kubbeyi ‘ başlarına yıkarız dediğiniz Elektrik Dairesi meğer satılmış. Hemde gizli gizli kimsenin ruhu duymadan bir okka zerdali parasına devredilmiş. 2014 yılında elde anahtar birisinin alması için sokak sokak dolaşılırken ‘Ana’ imdada yetişmiş.Gelin be çocuklar sizi bu dertten kurtarayım diyerek ‘Ceryan’ püsküllü belasından bizi kurtarmış. İsmet Akim’in ‘Satıldı’ açıklamasından sonra memleket fırtına öncesi sessizliğe gömüldü. Fırtına çıkarmı? Yoksa eğilde gülle geçsin denilerek olay küllenmeye mi bırakılır?  ‘Marabalar ‘ olarak bizler bilmiyoruz. Sevgili Kubilay ‘Ağa’nın eli tutulmaz. Eskiden Köle Isaura’lar vardı. .ABD onları istediği gibi kullandı. Onların yerini şimdi ‘Marabalar’ aldı. Ağamız bizden daha iyi bilir. Sevgili Kubilay, ben gözümde küçülen insanlarla ilerisi için büyük hesap kurmam. Kurmam halinde başıma ve kaba yerime ne geleceğini iyi bilirim.

**

Sn. Özkan Yorgancıoğlusosyal medyadaki paylaşımınızda, doğum günümü kutlayan ve. Kutlayacak olup da iyi dileklerde bulunan hekese teşekkür ederken bir başka mutluluğumu da sizlerle paylaşmak isterim. Yorgancıoğlu ailesine yeni birisi daha katıldı. Eva Hüseyin Yorgancıoğlu, üçüncü torunum bir kız. Herkesin aynı mutluluğu tatması yanında Diğer torunlarım ve tüm çocuklar gibi Eva’ya da sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim dediniz. Sn. Yorgancıoğlu, torun sevgisi sanırım başkadır. Bankaya mevduat olarak koyduğunuz paranın faizidir. Nasıl ki faizi alırken mutlu ve bahtiyarsınız, torunu kucağa alırken o mutluluk bir o kadar daha katlanır. Minik Eva’ya sağlıklı uzun bir ömür dileriz.

**

Sn. Arif AlasyaNTV'de bir haber. KKTC’li bakan Zeki Çeler, Rum Hava Limanını kullanarak tatile gitti. Şimdi bu haber oldu da, Trabzonspor, Türkiye’nin tanımadığı, Kıbrıs Cumhuriyetinin Larnaka Hava Alanına inerek resmi maç yapması haber değil mi? Bırakın bu saçmalıkları, Kıbrıslı’yı karalamayı da kendinize bakın diyorsunuz. Aman Arif gardaş öyle söyleme. Ağanın eli tutulmaz. Marabaların, Ağa’ya karşı geldiği nerede görüldü? Ağa pohunun üstüne poh s….mı? Tövbe de çarpılırsın. Sen Maraba, o Ağa. Haddini bileceksin.

**

Sn. İsmail Mıstıkoğlu sosyal medyadaki paylaşımında partin CTP’den istifa ettiğini dile getirdin. Yazında bugün 2 Ağustos 2018 izin dönüşüm işe başlangıç tarihi. Ve bugün de diyorum ki; 14 yaşında girdiğim partimdin, 20 yaşında üyesi oldum. 28 yılı aşkın CTP üyeliğimin yanında, 3 dönem Gönyeli Belediyesi Meclis üyeliği, 2 dönem İYK üyeliği, 3 dönem parti meclisi üyeliği, 1 dönem ise Gönyeli Ocak Örgütü başkanlığı yaptım. Partimden çekilen çizginin gerisinde kaldığım için, partim Cumhuriyetçi Türk Partisinden İSTİFA EDİYORUM. İstifa gerekçelerimi ve istifa mektubunu ilk yapılacak PM toplantısında, açıklayıp, sunacağım diyorsun. Sevgili İsmail, CTP senin gibi bir militanını kaybetmişse çok şey kaybetmiş demektir. Sevgili İsmail, kıymetli varlığın bazılarının parmağına bugüne kadar ‘yüzük’ olmadı. Ama sanırım ‘Yokluğun’ çoğunun kulağına ‘küpe’ olacak.

**

Sn. Mustafa SerçelikSosyal Medyadaki mesajınızda, Anan planı döneminde bazı partiler red bazıları evet bazıları da çekimser kaldı..Ha ben statükocu suçlamasını CTP iktidarındaki bakanlıkta kızağa çekilmeyi göze alıp statükocu oldum dediniz. Sn. Serçelik, politik görüşünüz ne isterse olsun. Hatta bazı politik konularda sizin ile görüş ayrılığında olsam bile sizin bu ülkede görev yapmış en iyi bürokratlardan birisi olduğunuzu söylemek durumdayım. Vergi Dairesinde görev yaparken, vatandaşa yaklaşımınızın yanısıra sorun çözmedeki yeteneğiniz takdir edilecek düzeydedir. Ne hikmetse sizin gibi bürokratlar devlet dairelerinde kızağa alınarak devletin randımanlı şekilde işleyişine birileri ‘Androş’ koyuyor. Mustafa gardaş, varlığının kıymeti bilinmeyenleri, sen yokluğunla terbiye ettin. Senin için sıkıntı yok. Ama sanırım birileri içinkaybettikleri değerin sıkıntısı olacak.

**

Sn. Okyay Sadıkoğlu paylaşımında, dün 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramımızdı,Mukavemetçi halkın televizyonu BRT de ekranda gün boyu olması gereken bayraklarımız yoktu.Hadde SİM TV’yi anladım. Da,,BRT’de neden yoktu? Dakika birgol bir mi? Dedin. Sende mi Brütüs derken, yapma Okyay. Kız daha dün bugün iki. Koltuğuna henüz oturmadı. Otursun, sağını solunu öğrensin ondan sonra nacak, balta ve kılıç ile saldıralım. Sevgili Okyay, çiçeği burnunda Müdüre hanımın yaptığı hata kullanıcı hatası değil,henüz sağı ve solu bilmeme yetmezliği hatasıdır. Biraz süre ve sabır.

**

Sn. Yeşim Gümüşdağ,Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü olarak yaptığınız açıklamada damacana sularının Sağlık Bakanlığı’nın merceği altında olduğunu açıkladınız. Zaten yıllardır Sağlık Bakanlığı Müfettişleri, alkışlanacak bir titizlikle bu görevi yerine getirmektedir. Yıpranmış, 5 yılı doldurmuş damacaların kullanılmaması gerektiğine vurgu yaptınız. Bu insan sağlığı açısından çok doğru bir yaklaşımdır. Tamam, ama ellerinde binlerce damacana bulunduran şirketlere yeni damacana getirmeleri için ne gibi yardımlarda bulunduğunuzu da açıklarmısınız? Yani girişimde bulunarak şirketlere sayı vermek koşulu ile bir defaya mahsus Maliye ile anlaşarak gümrüksüz damacana getirme imkânı sundunuz mu? Şöyle yapacaksınız isterim demek kolay da bende öğle yemeğini Paris’te akşamleyin de Londra’da yemek isterim. Tabi imkânım varsa. Bu şirketlerin de imkânı varsa bir anda binlerce damacana getirecektir. ‎Lütfen 50 kuruşluk çikolatanın verdiği mutluluğu veremeyen insanlar gibi olmayın. Sokak lambası gibi kime yandığı belli olmayan lamba yerine ülkeyi aydınlatan projektörler gibi olun.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler