• BIST 96.445
 • Altın 285,592
 • Dolar 5,8127
 • Euro 6,4597
 • Lefkoşa 34 °C
 • Mağusa 36 °C
 • Girne 33 °C
 • Güzelyurt 33 °C
 • İskele 36 °C
 • İstanbul 30 °C
 • Ankara 29 °C

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Taner Ulutaş'tan mesajınız var!
Taner Ulutaş'tan mesajınız var!

Sn. Özdil Nami, yapmış olduğunuz açıklamada, Elektriğe zam kaçınılmaz dediniz. Zam yapılmazsa Kıb-Tek batar ve milli kurumumuzdan oluruz ifadesinde bulundunuz. Bir yakınım, 5 aylık sürede iş yerimizin elektrik ücreti 2 bin TL’den 7 bin 700 TL’ye çıktı. Zam kazığından koltuğa oturamıyoruz diyor  Vatandaş olarak, elektrik kazığından sandalyeye oturamazken, yapılan açıklamalarda Kıb-Tek vergi rekortmeni oldu deniyor. Sn. Nami, Kumarhanelere, otellere yaptığınız indirimleri, biz halka bindirim olarak yapmayın. O indirimleri, ayrıcalıklı kurum ve kişilere de bindirim olarak yapın ki, halk biraz nefes alsın.Sn. Bakan, bugün zamları geçirttikçe İster ağla istersen bir siyasetçi olarak coş.  Ama geldi mi vakit, yolcudur Abbas bağlasan durmaz derken, kalmış olduğunuz pandoranın oy sandığından bakarsınız boş boş.

**

Sn. Filiz Besim, İskele İlçe olmasına ve son zamanlarda artan büyük nüfus artışına karşın sağlık konusunda alt yapısının yetersiz olduğu belirtililiyor. Osman Engür isimli vatandaş geçtiğimiz gece gittiği İskele Sağlık Ocağı Acil’in kapalı olduğunu ve nefes alamaması nedeniyle ölümden döndüğünü belirtti. Bir tek ekibin çalıştığı Sağlık Ocağında acil bir durum çıktığı ve ekip oraya yöneldiği zaman bukez oraların boş kaldığı ve hastaların ölüm riski ile karşı karşıya kaldığı dile getiriliyor. Sn. Bakan sağlıkta sıkıntılar çok. Ancak İlçe olan ve nüfusu 3’e katlanan, bir yerin sağlık ocağına ikinci bir ekibin gönderilmesi sanırım bölge halkının ve orada çalışan başarılı ekibin de rahatlamasına neden olacak. Sn. Besim, kızlar ‘Beyaz Yatlı’ prenslerini, İskele halkı da Sağlık Ocağında görevlendirilecek ikinci ekibi bekliyor. Bunu yapmanız halinde dolan ve full çekme noktasına gelen bataryalarınız ile bölge halkının kapsama alanından çıkmazsınız.

**

Sn. Erkut Şahali, Tarım Bakanı olarak süt imalatçılarına yaptığınız çağrıda  “Zam yapmayın” demiştiniz. Çağrınıza önce, piyasada denge unsurudur ve pahalılığı önler denilen Koop. Sütten yanıt geldi. İndirim yerine zam ile bindirim uygulayan Koop. Süt. Bu cevap ile ben bakan, makan tanımam mesajı verdi. Vallahi sizi dinlemeyen Koop. Süt yetkililerine ceza olarak siz bu defa bira satıcılarına ve halka çağrı yapın. Onlara süt içmeyin bira için deyin. Veya malum kararları alan CTP MYK’sından karar çıkartıp o müdürün kaba yerine tekmeyi basıverin. Sn. Şahali, Mahşerin 4 Atlısı konumunda olan hükümet artık bizleri üzemezsiniz. Çünkü halk olarak bizleri üzecek kadar bizlerin yanında öneminiz yok. Bak Adil amca, hiçbir insan hayatımıza öylesine girmiyor. Kimileri ceza, kimileri bela, kimileri imtihan, kimileri ise armağandır. Bu efendiler bize suçlarımız için ceza olarak gönderildi. Biz imtihan ediliyoruz. Bu bela bir süre başımızdan eksik olmayacak diyor. Yaaa.

 **

Sn. Yalçın Koçyiğit, kolları sıvadın ve UBP Parti Meclisinde görev almak için Girne’den aday oldun. Sıra Numaram 4 derken, Pandoranın kutusundan çıkacağım. Bu nedenle sıranın önemi yok imasında bulundun. Sn. Koçyiğit, Nadide Teyze, senin için, Yalçın ovlucuğum, Kıb-Tek yönetim kurulu üyeliğini başarılı bir şekilde yürüttü.  Partisinin başarısı için Yalçın Kayalıklara tırmandı. Koç Yiğitler gibi çarpıştı. Bu uğraşını gören üyeler onu pandoranın kutusunda bırakmaz. Eminim bağırlarına basıp onu seçerler dedi. Sevgili Yalçın siyaset bir oyun. Ama inan Grafikleri hoşuma gidiyor. Hele hele bu grafikler senin gibi birinin, başarılarını sembolize ediyorsa yeme de yanında yat misali oluyor.

**

Sn. Asım Vehbi,ışıklar şehri Lefkoşa’nın SurlariçiArabahmet Bölgesi’nde Kıbrıs Amerikan Üniversitemizin (KAÜ)2018-2019 Akademik Yılı açılış törenini gerçekleştirdik. Girişimcilik temalı bu Akademik Yıl ilk gününde ilk dersi veren Sn. Zerrin Akıncı’ya tüm KAÜ Ailesi adına teşekkür eder, tüm öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve çalışanlarımıza harika bir yıl dilerim dediniz. Sn. Vehbi, öncelikle KAÜ’ye hayırlı bir yıl diliyoruz. Vicdan abla, Asım ovlucuğuma, kapalı Maraş’a dönen Surlar İçine, girişimleri ile canlılık kazandırdığı, Vicdandan yoksun kişilere vicdan sahibi kişiliğin nasıl olması gerektiğini örnekleri ile gösterttiği ayrıca elinde sihirli değneği ile dokunduğu yeri ışıl ışıl yaptığı için teşekkür ederiz dedi. Sevgili Asım, belkihayat sana ‘ Yeşil Işığını’ doğru dürüst hiç yakmadı. Ama baktığımız zaman sende kırmızıda hiç durmadın. Başarının Ferari arabası ile son sürat başarıdan başarıya koştun. .

**

Sn. Ayşen Buba sosyal medyadaki paylaşımınızda,bugünçokenteresan bir gündü..Tüccarın birine tüketiciye ucuz ürün satalım diye neden bize ucuz mal vermiyorsunuz. Kalkıp vergi ödemeyen., gideri olmayan,istihdamı olmayan, elektrik parası, kira vermeyen kuruluşlaraucuz mal veriyorsunuz. Bu sekildeparaketesektörünasıldönecek dedim. Bana aynen ‘Devlet Çözsün dedi. Ayşen hanım, bir grup imtiyazlı grup, kendini devletin üstünde görürse ve bu devlet buna göz yumarsa o imtiyazlı grup beygirciklerini ülkede istedikleri gibi oynatır. İnan, ülkenin bunların elinde, düştüğü durumu şayet kalp görebilseydi ve şayetdüşünebilseydi atmaktan vazgeçerdi.

**

Sn Aydan Başkurt,  Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü olarak, bir televizyon programına katılarak bayramlık ağzınızı açtığınız ve gözlerinizi yuma yuma salvo atışlara başladığınızı gözlemledik. Ancak atışlarda kullandığınız mermilerin kuru sıkı olduğuna tanık olduk. Sn. Başkurt, 2 yıldır annesini kaybeden bir çocuğun yaşadığı psikolojik sorunları görmediniz. Size iletildiğinde "biz bir şey yapamayız" dediniz..Aylardır hastanelerde yaşam mücadelesi veren bir çocuğu ve çocukla tek başına mücadele veren babaya maddi manevi bir destek sağlamadınız. Sonra timsah gözyaşları dökerek suçlu ben değil, aha bu çocuğa sahip çıkmaya çalışan basındır dediniz. Hamide abla, Ahhh Arif hocam ah. Nerelerdesin derken Aydan hanım başarılıysa bende Plutona ilk olarak giden Astronotum diyor.

**

Sn. Hüseyin Yalyalı ülke’ ye turist olarak gelen ve sonra özel bir üniversiteye 72 yaşında kayıt yaptırarak oturma izni alınabilen devlete (!) KKTC denir dedin sosyal medyadaki paylaşımında.  Sevgili Hüseyin,  Yapılanlar sonrasında Kaderin her zaman bir gülüşü vardır. Bu ince ince ve alayımsı da olur, bıyık altından dediğimiz cinsten de olur. Ama bakıyorum yapılanlara sessiz kalmamız sonrasında, ‘Kader’ bize ne ince ince nede bıyık altından gülüyor. Kıçı ile katıla katıla gülüyor. Ama işin ilginç yanı biz bunu fark edemiyoruz.

**

Sn. Hasan Erçakıcaaçıklamanızda, yasa ile kurulmuş bir devlet kurumunun vergi şampiyonu olması, pahalılığın kaynağının Devlet olduğunu yeterince anlatıyor. Şampiyon olan Kıb-Tek değil,KKTC elektrik tüketicileridir. Bu demektir ki tüketiciler sadece Kıb-Tek'i değil, ayni zamanda KKTC devletinin diğer harcamalarını da finanse ediyorlar dediniz. Da. Ayşaba Hasan ovlucuğum eksik yazdı diyor. Ceryan faturaları ile bizi teperken, nedense Otel ve Kumarhaneleri indirimleri ile okşuyor. Milyonlarca lira bağışlamalar ile bir anlamda onları da finanse ediyor dedi. Sn. Erçakıca, Mahşerin 4 atlısı konumundaki hükümet, caddelerde yanan projektörler olup ülkeyi aydınlatacağına, kime yandığı belli olmayan sokak lambası olmayı tercih ediyor. Ancak unutulmasın ki, sokak lambalarının ömrü kısa olur.

 

**

Sn. Doğuş Derya, Fileleftheros gazetesine verdiğiniz röportajda, Rumların 10 sene sonra Türkiye ile komşu olacağını iddia ettiniz. Bunu söylerken de istatistiki bilgilere dayanarak, KKTC’deki demografik yapının son 10 yıl içerisinde değişeceğini kaydettiniz. Bir başka deyişle, 10 sene sonra Türkiye ile komşu olacağını, müzakere edecek Kıbrıslı Türk bulamayacaklarını öne sürdünüz. Sevgili Doğuş, halen 9’ncu köydesin biliyorum. Ve 10’ncu köyü henüz görmedin. Doğru söylemeye devam edersen, sanırım pek yakında 10’ncu köye düzenlenen turlardan birinde yerini alırsın. Bak, sevgili Doğuş, birileri, buraların, kendisini yeni Gelin gibi gösteren, cilveler eden, çirkin bir kocakarı olduğunu görmezden geliyor. Hatta o birileri, ciğercinin camının önünde, besleme naraları altında, tekme yedikçe miyav diyen, sokak kedisinin özgürlük felsefesini benimsememiş, ciğercinin kedisi olduğunu tamamıyla görmezden geliyor. Ne diyelim ki?

**

Sn. Vasıf Çağrıbeybir polis memuru arkadaşımız çocuğunun kötü hastalığı ile uğraşıyor. Bizim yardımlarımız yetersiz kalıyor. Bakanlar Kurulu hani böyle zamanlarda… X şahıslara yaptığı yardımları bu arkadaşımızın çocuğuna da yapsa ve bir yardım eli uzatsa diyorsun. Vasıf Çağrıbey kardeşim, Bakanlar Kurulunun şu sıralar Zam yapmak gibi çok büyük uğraşı var. Bu büyük uğraştan kafalarını kaldıramıyorlar. Zam işleri bittikten, yolsuzluk dosyalarını tozlu raflara kaldırdıktan ve bizim partili olanların istihdamı bittikten sonra polis kardeşimizin çocuğuna sanırım bakacaklar. Sn. Çağrıbey, kanat vardır, Doğanı padişaha götürür. Kanat vardır Kuzgunu Ieşe götürür. Bizim efendilerin kanatları sence bizi nereye götürüyor dersin?

**

Sn. Levent YüksekKIB-TEK Vergi sampiyonu olmuş..Bu kadar kazanan bir kurum neden yanmayan sokak ampullerinideğişmez? Neden devrilen aydınlatma direklerini tamir etmez?Üzerine naylon poşet bağlar veya üzerine plastik şişe geçirir? Yanmayan aydınlatma hatlarında patlayan hatları neden yenilemez? Madem kazanın nedenhiç yatırım yapman ve sadece maaş öden? Diye soruyorsun. Sn. Yüksek, Kim demiş Gül yaşar dikenin himayesinde? Dikenin itibarı sanırım güIün himayesinde. Absürt zamlar ile çizmedik tarafımızı bırakmayan o diken, vatandaş diye nitelendirdiğimiz o güllerin himayesinde yaşıyor. Bu nedenle yapsada olur yapmasa da.

**

Günün Sözü

Hayatta herşey olabilirsin,

Fakat mühim olan

Hayatın içinde

‘İnsan’

Olabilmektir.

**

Fıkra

Baban rahat vermiyor

Adamın biri önünde eğilen herkesin arkasına geçip işini bitiriyormuş.

Birgün yine aynı şeyi tekrarlamış melekler gök yüzünden yer yüzüne inip birdaha eğilen birisinin arkasına geçip işini halledersen seni cehenneme atarız demişler.

Adam bir hafta boyunca kimseye dokunmamış ama artık dayanamamış bir hafta sonra önünde eğilen bir hanımın hemen arkasına geçerek işini görmüş. Bunu melekler cehenneme atmışlar. İşini gördüğü bir kadından da çocugu olmuş .ocuk aynı babası gibi o da yolda gördüğü herkesin arkasına geçip iş görüyormuş. Bunada aynı şekilde melekler birdaha kimseye bunu yaparsan seni cehenneme atarız demişler ve buda babası gibi bir hafta dayanmış ve yolda gördüğü kişinin arkasına geçerek işini bitirmiş. ve tabiki melekler gelip onuda cehenneme götürmüşler. Çocuk cehennemin sıcak oldugunu bildiğinden meleklere neden burası bu kadar soğuk diye sormuş.

Melekler hemen cevap vererek aaa ibne baban rahat vermiyorki eğilip iki odun atalım demiş.

gunun-fotosu-090.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler