• BIST 97.955
 • Altın 218,307
 • Dolar 5,3310
 • Euro 6,0607
 • Lefkoşa 8 °C
 • Mağusa 10 °C
 • Girne 11 °C
 • Güzelyurt 7 °C
 • İskele 10 °C
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 3 °C

Taner ULUTAŞ'tan Mesajınız Var

Taner ULUTAŞ

taner1-720x472[1]Sayın Derviş Eroğlu, Anastasiadis ile bilek güreşine başladığınızı görüyoruz. Ancak Yorgancıoğlu, müzakereler başlayınca harekete geçerek Özdil Nami ile yandan kaynak yapmaya çalıştığı söyleniyor. Kudret Özersay ‘ İn’ Osman Ertuğ ‘Out’ yapılırken dikkat edin Ohtocuğun arkasında birileri size pusu kurdu. Ve sayın Yorgancıoğlu’na da Ana mirasının yanan mum gibi olduğunu yandıkça bittiğini de lütfen bir zahmet hatırlatıverin.

Sayın Özkan Yorgancıoğlu, eski Maarif Nazırı’nın okullar olmasaydı Maarifi ne güzel idare ederim dediği gibi sizde halk olmasaydı bu ülkeyi ne güzel idare ederdiniz değilmi? Yoğurt imal yerinizin başına ne getirdiyseniz inanın ülkenin de başına onu getirmektesiniz. Binde bir gelinen yere gül döşerler her gün gelinen yere kül döşerler diyor atalarımız. Maşallah zamlar ile ocağımıza ölü küllerini döşemekte pek ustasınız. Halk halis zeytin yağına buladığinız zam kazığını sizden yedikçe oturamadıkları koltuklarının yeni kalması nedeniyle  memnuniyetini dile getirmeden duramıyor.

Sayın Serdar Denktaş, şampiyonluk maçı için çıktığınız ringte sen dünya  Ağır siklet boks şampiyonu Toyson gibi Bengü de dünya tüy siklet şampiyonu Juan Carlos Salgado (Meksika) gibi ringteki yerinizi aldınız.  Sen yumruğu başkanlığın verdiği güç ile bir ton gücünde savururken tüy siklet de 100 kg güç ile savurdu. Bengü yıllarca sana bakarak birşeyler öğrendiğini sandı. Ama Bakmakla öğrenilseydi köpek kasap kediler de ciğerci olurdu. Gilli ile (erkek eşek) oynamayan Hanya’nın Girit’te, Konya’nın da Türkiye’de olduğunu anlamaz değilmi?

 

taner1-720x472[1]Sayın Mustafa ARABACIOĞLU, öğrenci taşıyan otobüs işletmelerinin size diş bilediğini öğrendik.Dahiliye uzmanı doktor olarak diş uzmanı olmadığınıza göre bilenen dişleri nasıl yontacağınızı merak ettik. Vallahi doktorum aldığın kararlar ile otobüscüleri strese soktun. Hepsi stresten mide spazmı geçiriyor. Ödünç aldığın koltukta şimdi güle güle gidiyorsun ama dikkat et ve unutma. Ödünç alan güle güle gider ama sonunda ağlaya ağlaya döner.

Sayın Salih Coşkun (Dipkarpaz)  Osman Bican (Güzelyurt), Mesut Yıkıcı (Yeni Erenköy) ve Hasan Öztaş (Geçitkale)’de CTP/BG’nin belediye başkan adayları oldunuz. Öncelikle kolay gelsin. Ama dikkat edin .Loforiyonun makinesi mangos etti. Lastik ekris oldu. Aksona garda gitti. Yokuş yukarı giderken makine tekliyor. Biliyorum Belediye Başkanlığına bakarken ağzınız tatlılanıyor ama Bal demekle ağız tadlanmaz bilesiniz.

Sayın Kutlak Erk  kırmızı ile yeşil arasında bocalayıp durduğunuzu gördük.Kırmızıyı yeşile çevirmeye çalışıyorsunuz ama nedense yeşil halkın kapsama alanı dışında kalıyor. Bakın Kazım And komutanı fena kızdırdınız. Komutana size ayırcak 5 dakikam yok derken bir bakarsınız  5 dakikayı siz bulamazsınız..Sayın Erk Balcıya pekmez satılmadığını yakında komutan size öğretir merak etmeyin

Sayın Kutret Özersay, yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. toparlanmayı sanırım artık Silihtardaki ‘White House’da yaparsınız. Vallahi toparlana toparlana Silihtar yokuşunu dümdüz etmişsiniz. Toparlanırken, çizmeleri çıkartıp ‘Bandoflaları’ giydiğinizi gördükten sonra ‘Breave Hard’ sınıfından birisini daha kaybettiğimizi anladık. Toparlanıyoruz derken büyüdüğünüzü gördük. Ama hocam Başağın  büyüdükçe boynun eğdiğini de unutmuşuz.

Sayın Zeren Mungan, Dijitürk veya Dijitek’e yaptığınız mini minnacık 15 Milyon Eurocuk vergi indirimini diline dolayan AS TV’ye öyle bir tokat atmışsınız ki, dünyası kararmış. Gözleri o kadar kararmışki, bütün televizyonlara yaptığınız yardımı bile görememişler. intikam soğuk yenen bir yemektir tamam ama soğuk yemekte mide ağrıtır unutmayın. Bakın Sayın Mungan sizin gibi başını yumuşak yastığa, karnını pahalı yemeğe alıştıranlar, münasip yerlerine tekmeyi yiyince ucuz yemeği bile ilerde bulamazlar bilesiniz.

Sayın Aziz Gürpınar millet sizin Gür akan bir Pınar gibi gümbür gümbür akmanızı beklerken akayım mı akmayım mı diyen derecik gibi olmanızdan usandı. Siz halkı unutmuş olabilirsiniz ama inanın halk sizi unutmadı. Hele hele İskele Sosyal Hizmetler Dairesi’ndeki Müdürün çalışan memurunu ‘Dayak Cennetten çıktı’ diyerek dövemesini andilla koyarak uzaktan bakmanızı hiç unutmadı.Tabi Mehter marşı ile geldiğiniz o koltuktan İzmir marşı ile gittiğiniz günü de inanın unutmayacak.

Sayın Hasan Taçoy, daha neticelenmedi ama minareleri görünen köyün klavuz istemediği gibi sizin de artık DP Genel Sekreteri olacağınız sanırım su götürmez bir gerçek. Hayırlı ve uğurlu olsun. Ama güneş altında ısınmak isterken ‘Meşale’ ile ısınmaya çalışmanızı millet nereye kadar diyerek sorguluyor. Ama sende haklısın. UBP’de Bağına çapa olmak istedin engellediler. Tarlasına sapan olayım dedin ‘Nayır’ dediler. Çektin gelmediler. İttin gitmediler. Gabsalı vermenden daha normal ne olabilirdiki?

 Sayın Suat Günsel, UBP’ye seçimlerde yaptığınız para desteğinden sonra ailelerin yapmanızı beklediği döviz kur desteğini yapmamanıza millet fena içerledi. UBP’de gıcır gıcır Törkiş Liralar bize de nasihat verilmesinden usandık diyor. Düzenlenen mangal partilerinde bir şiş kebapçık da bizim önümüze konsaydı çok makbule geçerdi diyorlar. Ama onların unuttukları birşey var. Ayni Adalet hanım gibi Makbule hanım da Hakkın rahmetine kavuştu. Eski çamlar zenginlik gelince bardak oldu. Değilmi?

Sayın Aslan Mengüç, Kanal T’de Sezen Aksu’yu değil seni dinledim gözlerim kapalı. Hacı peşrev makamından benim ailem de okuyanlar var. Kıbrıslıların yüzde doksanının okuması utanç kaynağıdır. Övünç kaynağı değil. Üniiversiteye gitmeseydiler. Benim çocuklarım 3.97 ile Amerika’da okullarını geçti. IQ’ları yüksektir türküsünü söylemen gözlerimi yaşarttı. Tamam be Aslan Hocam kıbrıslılar ahmaktır sen ve ailen akıllıdır. Bu ahmaklar arasında yaşamak sana zul vermezmi? Hem unutma  Baca eğri de olsa dumanı doğru çıkar Aslan hocam.

Sayın Ahmet Benli, eşinizin imza yetkisi hayırlı ve uğurlu olsun. 24 kişi Vakıflar Bankasından tersine tersine gidip sokak kapısından baş aşağı dışarı doğru düşerken senin hatun Mersine doğru giderek basamakları yukarı doğru çıkıvermiş. Hayırlısı olsun yalnız Gönyeli’de bazı vatandaşlar senin için ‘bestesi Küfürlü Hicaz güftesi de santurlu küfürlü seyah makamından şarkı düzenliyormuş bilesiniz.

Sayın Cemil Sarıçizmelicemil CTP-BG’nin Mehmetçik Adaylığınız hayırlı ve uğurlu olsun.DAÜ öğretim görevinizin yanısıra DAÜ-SEN’in de yönetim kurulu üyeliğiniz size bir artı getirir. Ancak 2006 yılında sırtınız minderi görünce yenilen pehlivan güreşe doymaz diyerek mi yeniden mindere çıktınız? Bak hocam o kulvarda çok iyi koşucular var. Usain Bold gibi yarışı çıktığı bitiren Hüseyin’ler Cenkler var. Onlar yarışta insanın anasını ağlatırken dikkat et sana da play back yaptırtmasınlar

Sayın Halil Orun, bizim Minik Kuşlar UBP tabanından bazı kesimlerin senin  yıprandığını ve aday olmaman gerektiğini söylüyormuş.Tabi yerine de Hasan Sadıkoğlu aday gösterilsin diye baskı yapıyorlarmış. Hasan Sadıkoğlu’nun da iyi birisi olduğunu duydum. Ama hiç bir belediye seçim Halil Orun’suz olurmu başkan? Başkan  Berbere tıraşım ak mı kara mı diye sormuşlar,? O da Önüne düşünce görürsün demiş. Sana kırmızı kart gösterirlerse seçimden sonra ak mı yoksa kara mı olduğunu görecekler. Ne dersin?

Sayın Kıymet Alibey, Büyükkonuk Eko-Turizm Derneği olarak Büyükkonuk’ta dernek binası önünde 11.00-16.00 saatleri arasında “Eşek ve Çiftlik Hayvanları Günü” etkinliği düzenliyormuşsunuz. Hayvanları düşünmek güzel birşey. Elinize sağlıkç Güzel hade ovada bayırda dolaşan eşekler için eşek günü düzenlediniz ama dışardaki iki ayaklı Gilli’’leri (Erkek eşek) ne yapalım? Hele hele bir yerlere gelen ve bazı koltukları işgal eden bu Gilli’ler (Erkek eşek) için de bir gün düzenlemeyi düşünürmüsünüz

Sayın Mustafa Tarhan, Yenierenköy Belediye Başkanlığı için TDP’nin size teklif götürdüğünü öğrendik.. Bizim Minik Kuşlar, konuyu değerlendirip bölgede bazı temaslar yaptıktan sonra olumlu cevap verebilirmişiniz diyor. Tabi 17 yıl Yenierenköy Lisesinde öğretmenlik yapmak sizi bir adım öne geçirebilir. Ama hocam siyaset öğretmenliğe hiç benzemez. Ayni turşu suyu gibidir. Bakanın ağzı sulanır içenin midesi bulanır bilesiniz. .

Sayın Abbas Elmas, Polis Çavuşu Ercan Atasay tarafından ciddi şekilde darp edilerek hastanelik edildiğinizi duyduk. Öncelikle geçmiş olsun. Bir gazetecinin bayıltına kadar dövülmesi olayında bakıyorum bizim basın kuruluşları 3 maymunları oynuyor. Bak sevgili Abbas, meslek kuruluşlarınıza güvenmek iyidir. Ama bu yaşadıklarınız sonrasında galiba güvenmemek daha iyidir. Değilmi?

Sayın Güneş Güneşoğlu, UBP Mağusa’nın üzerine sizin ile bir ‘GÜNEŞ’,gibi yeniden doğmak istiyor. Ama birileri mangırları götürdüğü için cep delik cepken delik. Sanırım seçime sparkları tekleyerek girecek.ama diğer tarafta Şimal Yıldızı gibi parlayan ve Kaya gibi sağlam Kayalp var. Akşam üzeri Güneş batınca Çoban Yıldızı veya Şimal Yıldızı parıl parıl parıldarsa haliniz nice olur dersiniz?  Güneş Balçık ile sıvanmaz tamam ama balçığı da duvara vurunca,tutarsa da hoş,tutmazsa da hoşmu diyelim

Sayın Sümer Aygın, dereler toprak ve moloz ile dolduruluyor. Kahverengi bölgelerde atölye ve fabrika kurulması yasaklanırken ala pupa yelken iş yerleri tam gaz gidiyor. Sahi ama bunlar yapılırken belediye böyle yapılanlara bakar. Millet de yasa dışı işleri yapar diye sorsak ne dersiniz? Aman sayın başkan seçimler geliyor. Size umursuz desinler.. adam kayırıyor da desinler..Aman sakın rahmetli demesinler.

Fıkra

 Ekipmana sahipsiniz

Bir çift , gol kıyısına tatile gider..

Golde bazı bolümlerde balık avlamak yasaktır.

Koca yasak olmayan bölümlerde avlanarak , kadın da kitap okuyarak günlerin geçirmektedirler. Derken bir gün adam balık avlamaktan gelir ve öğleden sonra kestirmek üzere odasina çekilir. Kadının canı sıkılır ve botla gölde bir gezinti yapmaya karar verir. Bu gezinti umduğu gibi gitmez ve botun hakimiyetini yitirir. Bot gol üzerinde serbsetçe dolasmaya başlar. Kadın da yapacak bir şey olmadigi icin cıkarıp kitabını okumaya başlar. Derken devriyeye çıkmış olan şerif kadını gorur ve yanına yanaşır..

“Hanfendi burada ne yapıyorsunuz?”

“Görmğyormusunuz kitap okuyorum.”

“Ama bu bolgede balık avlamak yasaktır.”

“Zaten ben de balık avlamıyorum”

“Ama gerekli bütün ekipmana sahipsiniz, sanırım sizi karakola götürüp ceza kesmem gerekiyor.”

“Eger boyle bir şey yaparsanız ben de bana tecavüz ettiğinizi söylerim.”

“Size dokunmadim bile..!!”

“Ama gerekli tum ekipmana sahipsiniz, degil mi?”

Günün Sözü

Topal ol, sağır ol, duygusuz ol

Hissiz ol, kör ol ama

Asla ve asla

‘NANKÖR’

olma

zam adası kktc

erdoğan obama

boka da zam gelecek

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları