• BIST 96.861
 • Altın 239,536
 • Dolar 5,8057
 • Euro 6,5299
 • Lefkoşa 10 °C
 • Mağusa 9 °C
 • Girne 16 °C
 • Güzelyurt 7 °C
 • İskele 9 °C
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 1 °C

Taner Ulutaş'tan sahibine mesajlar! 09.07.2018

Taner Ulutaş'tan sahibine mesajlar! 09.07.2018
Taner Ulutaş'tan sahibine mesajlar! 09.07.2018

 

 

 

Sahibine Mesajlar

Sn. Faiz Sucuoğlu, yaptığınız açıklamada, kurultaya girip başkan seçilmeden başkan olmuş gibi yapacaklarınızı bir bir sıralamaya başladınız. Ve UBP’nin zayıf olan yayın organları güçlendirileceğinizi, UBP Tüzüğü’nde değişiklik yapılacağınızı, UBP tabanı ve örgütlenme sistemini elden geçireceğinizi, UBP’yi, baştan aşağı yenileneceğinizi, UBP’nin başına geçecek olanın, aynı zamanda KKTC Başbakanı adayı da olacağını bir başka deyişle ben başbakan adayıyım demeye getirerek, 21 milletvekilimiz ile iktidarda olacağınızı dile getirdiniz. Ayrıca Koalisyonda çatlak olacağını belirterek, disiplin, zafiyetimizi de giderelim mesajı verdiniz. Hacı amca, Faiz ovlucuğum eşeğe binmeden ayaklarını fazla sallamaya başladı. Aman dikkat etsin eşekten düşmesin. Eşekten düştükten sonra yerdeyken eşek teperse işte o zaman Hanya’nın Girit’te, Konya’nın Türkiye’de olduğunu anlar diyor.

**

Sn. Emine Dizdarlı Ombudsman olarak size yapılan şikayet sonrasında vermiş olduğunuz raporda, hastaneye 1985 yılında hibe edilen ve 2009 yılında yaşanan sel felaketi sonrası, kanser hastalarına radyoterapi verme amacıyla kullanılan Cobalt-60 cihazı kullanılmaz hale geldi. Ancak içerisinde hala daha aktif kaynak olduğunu ve herhangi bir istenmeyen durum karşısında buradan yayılacak olan radyoaktif maddenin büyük risk oluşturacağına dikkat çektiniz. Bir başka deyişle, buralarda ikinci bir Çernobil vakası yaşanabilir imasında bulundunuz. Sn. Dizdalı, bizim emir erlerine göre Türk, küçük çaplı çernobilin yaratacağı ‘Kanser’den mi korkar? Böyle bir durumda dünyada ikinci sırada olduğumuz Kanser vakasında birinci sıraya yükseleceğiz. Birincilik sizce başarı değil mi? Emine hanım, bu efendiler oy potansiyeli olarak gördükleri halkı ağzında bal olan arıya benzetiyor. Ancak ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi olduğunu unutuyorlar. Gerçi o arı nedense o iğnesini de bir türlü kullanamıyor ya. Neyse umut fakirin ekmeği bir gün belki kullanır.  

**

Sn. Tacan Reynar, sosyal medyada yaptığınız paylaşımda, o karanlık eller, sizi tanıyoruz.Siz sadece Kutlu'yu değil ADALILARI katlettiniz. Bunu da unutmuyoruz. Kutlu Adalı'yı katledildiği yıldönümünde saygıyla anıyoruz diyorsunuz. Sn. Reynar, Kutlu insanların öldürülmelerinin intikamını nedense hep kamyonlar alıyor.  ‘Karanlık ‘ Derin’ Kara Deliklerin sırrı çözüldü. Bu karanlık gecelerde ‘Çat’ kapı ortaya çıkan karanlık güçleri yol edecek bir yapıya kavuşursak sanırım bu ülkede saygın yargıçlarda işlerini daha rahat yapacak ve hayatımızda çok şey değişecek. Sn. Reynar, insanlar yalnızca ekmeğe ve suya ihtiyaç duymazlar. Karaktere de ihtiyaç duyarlar. Bu yapıyı yok edecek karakterli siyasileri yeterli sayıda seçebildik mi? Gülü dikeni ile sevelim derken hep kaktüsü avuçladık

**

Sn. Özdil Nami, Kıb-Tek’teki teknik personel, bu gidişatın iyi bir şey olmadığını ve önümüzdeki yıl üretilen elektriğin bize yetmeyeceğini söylüyor. Acil olarak 4 adet  elektrik santrali alınmasının şart olduğu ayrıca dile getiriliyor. Ancak bizim Minik Kuşlar Türkiye’den kablo ile elektrik getirileceği öne sürdüğünüzü ve takviye güce karşı çıktığınızı söylüyor.   Enterkonnekte sisteme halk olarak evet diyoruz. Ama Kıb-Tek dışında  AKSA ile Güney’den alınan elektrik bugün için ucu ucuna yetişiyor. Türkiye’den elektrik kablo ile 4-5 Seneye kadar gelecek. Türkiye’den gelecek elektrikte bir aksama olursa mumlar ile romantik geceler mi yaşayacağız. Sn. Nami, Salı günü AKSA’nın sahibi ile görüşeceğiniz söyleniyor. Hayrola özelleştirmenin alt yapışımı oluşturuluyor. Vallahi bir noktadan sonra iş işten geçer. O saatten sonra özelleştirme ile ilgili tufan kopar ve siz bir çöpün yerini bile değiştirmezsiniz.

**

Sn. Kıb-Tek yönetim kurulu,  bizim Minik Kuşlar elektrik bir aya kalmaz zam yiyecekmiş diyor. Şimdi bile Faturayı tutarken elektrik bizi fena tepiyor. %30 zamlanırsa artık bizi neremizden tepeceğini kestiremiyorum. Hadde biz neyse ama evlenme hazırlığındaki gençlerin fena yerinde teper ve evlenme işi biterse buna bağlı olarak da bir yerlerini kurutursa ülke nüfusuna tesir etmeyecek mi dersiniz? Efendiler, Sahne sizin ve koalisyon hükümetinin. Zam zum oyununa devam etsinler. Ancak rollerin bir gün bizlere  geçmesin diye dua etsinler.

**

Sn. Erhan Arıklı sosyal medyadaki paylaşımınızda Yurt dışındayım. Kıbrıs’tan üzücü bir haber aldım ve dünyam karardı. İzzet İzcan Hala Sultan Camiinin açılışına katılmayacakmış. Bu son yılların flaş haberidir. Cumhuriyet Meclisi olağanüstü toplanmalı ve bu konuda ne yapılacağını tartışmalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC ye yapacağı resmi ziyareti iptal etmeli..İzzet ne olur kıyma bize"...İzzet açıklama yaptı. Erhan varya onun varlığı hapsimize yeter diyor diyorsun. Sn. Arıklı, Sn. İzcan, Erdoğan’ın da katılacağı Hala Sultan Camii’nin açılışına katılmayı çok istiyordu. Ancak kendine ait 3’ncü yurdun yapımı sürüyor. Beton o gün dökülecekmiş. Birde her öneriye hayır diyen Anastasiadis’in, Türkiye’nin bütün Kıbrıs’ı sana verdim. Al da tepe tepe kullan. Mazot kontrolünden de böylelikle kurtulursun önerisi için onu ikna görüşmelerini  bırakıp açılışa gelip ‘Mantin’ kesmesine eşlik edemeyecekmiş. Haberiniz olsun.

**

Sn. Çelebi Ilık öncelikle geçirmiş olduğunuz Anjiyo için geçmiş olsun. Bu ülkede sizlerin yaptığı işi yapmanın bedeli sağlıkla ödeniyor. Özellikle ülkenin en kritik bakanlıklarında ve yerlerinde görev yapmak her babayiğidin harcı değil. Bu siyaset, Baba Denktaş’ı, Talat’ı, Ferdi Sabit Soyer’i ve daha birçoğunu yatağa yatırdı. Çok çalışarak elde ettiğiniz başarının faturası kalp sorunu ile ödenir bilmiş olun. Sn. Ilık, Una sözüm yok. Ama sizin gibi değerli bürokratları sağlığını eleyen eleği astığımız  duvar yıkılsın derim. Anjiyo yapılmışsa kalp ile ilgili Fragmanlar bitti. Şimdi film başlamak üzere. Bu nedenle çok dikkat etmek gerek..

**

Sn. Mehmet Harmancı  sosyal medyadaki paylaşımınızda  hatırlayacaksınız, Asmaaltı yayalaştırma bölgesinde bu yıl başlarında Vakıflar’a ait bir bina yıkılmıştı, Lefkoşa Türk Belediyesi olarak o tarihten itibaren yıkılan yerin kamusal fayda ön plana çıkarılarak kullanılmasını öneriyoruz, Kamran Aziz köşesi olarak yerin düzenlenerek bölgede hareketlenen yaşamı desteklemek için Vakıflar nezdinde taleplerimizi bir kez daha yineleyeceğiz dediniz. Çok haklı bir istekte de bulundunuz. Bu ülkeye mal olmuş değerlere sizin gibi sahip çıkmak her bireyin görevi olmalı. Yalnız Hacı Amca, sevgili Mehmet’e söyleyin, Kamuran Aziz, ülkeye mal olmuş bir değerdir ve din ile pek ilgisi yoktur. Camide vaaz vermez. Türbanlı değildir. Hatim indirmemiştir. Şıh, Şeyh ile işi olmamıştır. Vakıflar bu noktada ona nasıl destek verecek diye soruyor. Sn. Harmancı, umudunu şimdilik yitirme, çünkü tıp ilerliyor. Yakında karakter nakli de yapacaklar. Belki bu nakil birilerine faydalı olur.

**

Sn. İldeniz Elbasan, İskele Belediyesi Asbaşkanlığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Uzun bir süredir İskele Belediyesinde, Meclis üyesi olarak görev yapıyorsunuz. Bölgede yapılan başarılı işlerde kuşkusuz sizin de  emeğiniz ve imzanız var.  Yapılanlar kuşkusuz kişinin aynasıdır. Ve lafa bakılmaz. Ayrıca yapılacakların da teminatıdır. Sn. Elbasan, bugüne kadar sizin aman aman konuştuğunuz pek görülmedi ve duyulmadı. Ebuzittin amca, aaaa evlatçıklarım, çok konuşarak bir şey olunsaydı ormanın kralı aslan değil papağan olurdu diyor. Bilmem anlatabildim mi?

**

Sn. Gülseren Erkan, dünya yakışıklısı oğlunuz Arda’nın acısının fidan atarak büyüdüğünü, gittikçe dallanıp budaklanan ‘Çınar’ ağacına dönüştüğünün de farkındayız. Allah dayanmanız için size sabır ihsan etsin demekten başka elimizden inanın bir şey gelmez. Gülseren hanım, Mahkemenin, Arda’nın ölümüne başkalarının kastı veya ihmalinin sebebiyet verdiği kanısı var. Dosya emarelerle ileri tahkikat için polise iade edildi. Bu ölüm faili meçhul mü kalacak? . Arda’nın ölümüne uyuşturucu değil de başkalarının sebebiyet vermesi kuvvetle muhtemel. Suçlu veya suçluların bulunması için hukuksal savaşımızı sürdüreceğiz.  Bu oğlumuza borcumuzdur” dediniz. Ve çokta doğru söylediniz. Bakın bu ülkede herkes hamurunun gereğini yapar. O birileri de kendine yakışanı yaptı. .Sürekli olarak biz farklıyız diyerek belli yerlere gelenlere inanın gıcık oluyorum. Ve onlara sizin farkınız ne? Yoksa sizi babanız mı doğrudu diye sormak istiyorum.

Sn Hamit Bakırcı, eskiden bastığı yer sallanan. Vurduğu yerden ses getiren Hamit Bakırcı gitti, onun yerine loş ışıklarda duvara yansıyan belli belirsiz gölgesi geldi. Taş ocakları girişimindeki bozgundan sonra şimdi de Büyük Konuk Belediye Başkanlığı Meydan Muharebesinde komuta ettiğiniz sağ kanattaki Hamidiye ordusu bozguna uğradı. Ordunuz saflarındaki ‘Çavuş’ sizi kesin galibiyet diyerek belli ki kandırmış. Sn. Bakırcı, Ebuzittin dayı, bakırdan altına terfi etmesini beklediğimiz Hamit gardaşımız, yaptığı yanlışlarla bakır olma işlevini sürdürüyor. Böyle giderse tenzili rütbe olacak ve bakırdan ‘Lamarina’ya inecek diyor. Aman dikkat edin.

**

Sn. Fikri Toros, son günlerde isminiz sıklıkla anılır oldu. Bir süre önce siyasi çözüm sürdürülebilir’ yönlü açıklaman ayakta alkışlanmış ve sonrasında da isminiz ‘Ekonomik’ bir süreç içerisinde yapılacak düşüncesi ile bir bakanlık için dillendirilmeye başlandı.. Sayın Toros, biliyoruz bal demekle ağız tatlanmaz. Ama rahmetli annem, bak oğlum bir sözü 41 kere tekrar eder ve söylersen olur demişti. 38 defa sizin için söylenen bakanlık sözcüğünün nihayete ermesi için 4 tekrar kaldı. Hadde bir hissa verin de duvar yıkılsın.

**

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler