• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Lefkoşa 23 °C
 • Mağusa 22 °C
 • Girne 23 °C
 • Güzelyurt 20 °C
 • İskele 22 °C
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 19 °C

Taner Ulutaş'tan sahibine mesajlar!

18.05.2017 tarihli mesajlar şöyle;
Taner Ulutaş'tan sahibine mesajlar!

Sn. Serdar Denktaş, emekli insanlarımızın yaşadıklarını ispat etmek için uygulanan prosedürdenşikâyetçi oldukları dile getiriliyor. Yatalak ve yürüme güçlüğü çeken yaşlı insanlarımızın gönderilen formları muhtar ve notere imzalattıktan sonra daireye göndermede eziyet çektikleri belirtiliyor. Bunun daha basite indirgenmesi isteniyor. Sn. Denktaş emekli insanların bugün çektiği eziyet sonrasında siyasilere yönelik kızgınlıkları bir müddet sonra geçer. Ancak kırgınlıklarının geçmediğini unutmayın. Sn. Denktaş bizim Ali dayı gülü seven dikenine katlanır. Siz seçimlerde kaktüsü sevdiniz bu nedenle vay halinize diyor.

**

Sn. Ertuğrul Toroslu sosyal medyadaki paylaşımında, Haziran ayı için, İstanbul’a gidiş-dönüş uçak bileti sordum. Verilen rakam dudak uçuklatıyor. Ulan bu paraya Rusya'da Kızıl Meydanda 2. El helikopter satın alırım. Hem de Kaptaniyla beraber. Ayıp yahu diyorsun. Da, kızma birader oyunu oynayan hükümetin bu aralık kayıp oyununa başladıklarını öğrendim. Gazetelere 8 puntodan kayıp aranıyor ilanı verdim ama maalesef henüz bulamadım. Sn. Toroslu, hükümeti bulamadım ama karnesini buldum. 10 derslik karnenin 7’sinden bütünlemeye kaldıklarını görünce yırtıp çöp tenekesine attım.Bunlar dam üstünde saksağan vur beline kazmayı modunda gidiyorlar.

**

Sn. Asım AkansoyHrisostomos adadaki toplumları ve barış kültürünü zehirlemeye devam ediyor. Şiddetle kınarım.Adanın güney ve kuzeyinde aşırı milliyetçi ve ırkçı yaklaşımlara gerekli her türlü cevabı vereceğiz diyorsun.İnsanların barış içinde yaşamlarını sağlamak en birinci görevi olması gereken bir din adamının, şeytanın sözcülüğünü yapmasına aldırmayınız. Bakın herkesi de aday yerine koyup ona cevap verme durumunda da kalmayınız. Çünkü adam yerine koyduğunuz o kişi yerini yadırgar. Sn. Akansoy, özü doğru olanın, sözü de doğru olur. Bu nedenle Hristomos’un özünün doğru olup olmadığını bir araştırsan diyorum.

**

Sn. Mehmet Enver Erkol, Girne öksüz ve sahipsiz kaldı. İktidar yok. Kararnameler, kaçak yapılar, yağma, talan vede yalan dolan. Muhalefet partileri ise utangaç ve mahcup. Yeni kutulan partilerin ise tabelaları var kendileri yok. Hükümet Girne’yi gözden çıkarttı. Velhasıl işimiz zurna diyorsun. Eeee vallahi bu sözlere katılmamak mümkün değil. Sn. Erkol, zurnanın son bir deliği var. Zırpp diye ses çıkartır. Yasaların amir hükümlerine karşın bildiğini okuyan vekillerden ve kurulan partiler de sanırım zurnanın son deliğinden çıkan sestir. Ancak bu ses kirliliğine ve siyasi kirliliğe neden oluyor. Bakın Sn. Erkol, makam ve mevkiler elbise gibidir. Kimisine dar gelir güldürür. Kimisine bol gelir güldürür. Bilmem anlatabildim mi?

**

Sn. Hasan SertoğluKıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanlığına tek aday olduğunuzu öğrendik.  Bir başka deyişle başkanlığa selam yola devam dediniz. De, bir yıl sonra belediye başkanlığı seçimi var. Ve sanırım Belediye Başkan adaylığına da namzetsiniz. Peki, varsayalım başardınız ve seçildiniz. Yerinize geçecek veliahttı seçtiniz mi?  Sn. Sertoğlu, siyaset turşu suyu gibidir. İçenin midesi bulanır, içmeyenin ağzı sulanır. Siyasete girdikten sonra yaşadıklarınız midenizi bulandırmasın.

**

Sn. Nazım Çavuşoğlu Tarım ve Doğal Kaynaklar olarak yaptığınız açıklamada, özelde Yenierenköy, genelde de tüm belediyelerin sorunları olduğunu, bu sorunların aşılmaya çalışıldığını, ancak başarılı olunamadığını anlattınız. Eee vallahi bravo. Ağzımıza tekerleme yaptığımız okundurdukyazındırdık bala gudelya bala gudelay sözüne destek verdiniz. Bizim bu siyasetçilerden bir bal olmaz dedik. Kızdınız. Sorun çözme yetenekleri zafiyete uğradı dedik sinirlendiniz. Mehter Takımı gibi iki ileri bir geri hatta üç geri gidiyorlar dedik küplere bindiniz. Nihayet bu gerçeği görerek başarısız olduğunuzu itiraf ettiniz. Sn. Çavuşoğlu, her gecenin bir gündüzü vardır. Bu gündüz 11 ay sonra vatandaş için de olacak ve karanlık gece gidecek.

**

Sn. Halil Falyalı, bir süre önce başkanlığını yaptığınız Mağusa Türk Gücü’ne sponsör olduktan sonra bakıyorum kesenin ağzını fena açtınız. Cihangir’den Fırat Eraslan’ı, Gençler Birliğinden de Arif Uysal’ı transfer ederek bu yıl korkulu rüya görmek istemeyiz. Hedef büyüttük mesajı verdiniz. Sn. Falyalı söz söyleyen değil. Söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen makbuldür. Söz ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Ağızdan çıktıktan sonra da siz onun esiri olursunuz. Ama bakıyorum ağızdan çıkan sözün doğru yönde esiri olarak hiçbirini havada bırakmadınız. Sn. Falyalı, hayatında ekmeği yenmeyen kimsenin adı, ölümünden sonra anılmaz. Türk Gücü camiası sizin adınızı sanırım marş yapacak.

**

Sn. İsmail Akter, Mağusa Belediyesi, üretici ve tüketiciyi buluşturacak çok önemli bir ticaret noktası olan Perşembe Pazarı’nın betonarme yapısının tamamlanarak, çatı örtüsünü taşıyacak çelik aksamların montajının da yapıldığını öğrendik. Proje, çatı işlerinin ve zemin kaplamalarının yapılmasının ardından Temmuz 2017’de tesisin tamamlanacağı söyleniyor. Su sıkıntısı, asfalt tamiri şu bu derken sanırım bu önemli tesis belediyeye ilaç gibi gelecek. Bataryaları zayıflayan kapsama alanı dışında kalmaya başlayan belediyenin şarj edilen bataryaları sonrasında vatandaşın kapsama alanına yeniden gireceksiniz. Hadde hayırlısı kolay gelsin diyelim.

**

Sn. Şener Elcil, yaşanan ölümlü kazanın Eğitim Bakanı Özdemir Berova tarafından unutulduğunu, özellikle Dipkarpazİlkokulunda plakasız, eski ve çıkış kapısı sağa açıldığı için trafiğin içine öğrenci indiren otobüslerle öğrenci taşındığını söylediniz.De önümüzdeki yıl seçim olduğunu unuttunuz. Hükümetin fincancı katırlarını ürkütürse pandoranın kutusundaki fincanlardan da olacağını herhalde düşünemediniz. Bu nedenle fincanlardan olma yerine varsın çocuklardan olalım felsefesi ile hareket edildiğini sanırım unuttunuz. SnElcil çok güzel elbiseler gördük içinde insan yok. Çok yırtık elbiseler gördük içinde adam gibi adam çok. Unutmayın, Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa işler bozulur.

**

Sayın,  Fırat Ataser, öncelikle içine ettiğiniz çevre ile yollar için sizi kutlarız. Göreve geldikten sonra Anayollara diktiğiniz göz alıcı ışıklar ve yollarda açık bıraktığınız boyum kadar çukurlar için bölge insanları size nihavent küfürlü hicaz faslından nağmeler sunmaya başladı. Bizim Hakkı dayı bırakın çocuğu biraz daha belediye başkanlığı oynasın. Çünkü yolcudur Abbas, bağlasan durmaz diyor. Ben ne demek istediğini anlamadım. Siz  anladıysanız ona bir şey diyemem.

**

Sayın Oktay Kayap, geçtiğimiz gün bir vesile ile buluştuğumuz Din İşleri Başkanı Talip Atalay sizden övgü ile bahsetti. İki sözünden birisi Sn. Kayalp zamanında şöyleydi böyleydi oldu. Kusura bakmayın ama bir ara 1500 feet yükseklikten uçmaya başlamış ve halkın kapsama alanı dışında kalmıştınız. Sn. Kayalp, kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. Ve sanırım o kısa dönemde ne uçabildiniz nede yüzebildiniz. Ancak kibir belasından kurtulduktan sonra bakıyorum Sn. Atalay’ın yanısıra birçok insanın kapsama alanına girdiniz. Kutlarım.

**

Sayın Gürkan Kara, hala daha şu tavlada Alihan’ı yenemediğinizi öğrendik. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali sizin de hadde bir maç daha diyerek yeniden yenildiğiniz söyleniyor. Vallahi ben Alihan ile arkadaşlarının yalancısıyım. Sn. Kara, ünlü düşünürler avcı nice tuzak ve hile bilirse, ayı da onca yol bilir der. Sende bu sözden hareketle kurulan tuzaklardan kaçmak için birçok yol deneyerek galibiyete ulaş derim

.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Detay Kıbrıs | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 392 444 79 79 Faks : +90 392 227351