• BIST 95.182
 • Altın 266,031
 • Dolar 5,8080
 • Euro 6,6160
 • Lefkoşa 24 °C
 • Mağusa 24 °C
 • Girne 25 °C
 • Güzelyurt 22 °C
 • İskele 24 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 19 °C

Türk Bankası yöneticileri strateji toplantısında buluştu

2017’de hedef büyüme ve kârlılık..
Türk Bankası yöneticileri strateji toplantısında buluştu
 • Türk Bankası’nın “2017 Strateji Toplantısı”, 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Toplantının ilk günü beyin fırtınası etkinliği ve gala yemeği ile geçerken, ikinci gün 5 yıllık stratejik plan paylaşılarak sosyal sorumluluk faaliyeti düzenlendi.
 • Katılımcılar arasında takım ruhunu pekiştirirken, çocukları da mutlu etmeyi amaçlayan sosyal sorumluluk etkinliği sonunda ihtiyaç sahibi çocuklara Türk Bankası çalışanları tarafından monte edilen bisikletler armağan edildi.

2003 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Türk Bankası’nın başarıları, hedefleri ve stratejik planları hakkında personeli bilgilendirmek ve bu hedefler doğrultusunda motivasyonu artırmak amacıyla düzenlenmekte olan “Türk Bankası Strateji Toplantıları”, bu yıl 30 Eylül Cuma ve 1 Ekim Cumartesi günleri yoğun bir katılım ile gerçekleşti. İki gün süren “Türk Bankası 2017 Strateji Toplantısı”na, Yönetim Kurulu Başkanı İ. Hakan Börteçene ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Müdür M. A. Yunus Rahmioğlu, grup bankalarının üst düzey yöneticileri, genel müdür yardımcıları, ada genelindeki tüm şube müdürleri, bölüm yönetmenleri ile yönetici adayları katıldı.

Türk Bankası 2017 Strateji Toplantısı’nın ilk günü Lefkoşa’daki Genel Müdürlük binasında düzenlenen beyin fırtınası etkinliği ile başladı. Hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla değerlendirmelerin yapılarak yeni projeler için fikirlerin üretildiği beyin fırtınası etkinliği oldukça başarılı ve verimli geçti. Etkinliğin ardından Girne’de düzenlenen gala yemeğinde biraraya gelen katılımcılar, hem günün yorgunluğunu attı, hem de keyifli müzikler eşliğinde eğlendi.

2017’de hedef büyüme ve kârlılık

Strateji toplantısının ikinci gününe Türk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı İ. Hakan Börteçene’nin konuşması ile başlandı. Türk Bankası’nın bugünkü güçlü konumuna ve sektördeki güvenilirliğine vurgu yapan Börteçene, sadece geleceğe bakarak bardağın boş tarafını görmenin yeterli olmadığını, geçmişe bakarak bugüne kadar katedilen yolların da farkında olunması ve çok iyi benimsenmesi gerektiğini belirtti. Börteçene, her geçen gün büyümeye devam eden Türk Bankası’nın ulaştığı başarılarda emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederken, bankanın ortak kuruluşlarının yer aldığı hem Kıbrıs’ta hem de İngiltere ve Türkiye’de önümüzdeki yıllarda beklenen yeni gelişmeler hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Börteçene’nin ardından toplantı, Türk Bankası Genel Müdürü M. A. Yunus Rahmioğlu’nun bankanın hizmet kalitesinde bugüne kadar yaşanan gelişmeleri ve başarıları detaylandıran sunumu ile devam etti. Türk Bankası’nın yeni ürünlerine ve yeni projelerinde atılan adımlara da değinen Rahmioğlu, 2017’de temel hedefin büyüme ve kârlılık olduğunu açıkladı. Toplantının sabah oturumu, Türk Bankası Genel Müdür Yardımcıları Erhan Raif ve Mustafa Kayahan’ın sunumları ile sona erdi. Raif ve Kayahan sunumlarında, ihtiyatlı ve şeffaf bankacılık prensiplerinden ödün vermeme özelliğini yıllardır koruyan Türk Bankası’nın 2017-2021 yıllarını kapsayan hedeflerini ve bu hedeflere ulaşmak için çizilmiş olan stratejik yol haritasını katılımcılar ile paylaşırken, bu yolda en önemli faktörün güçlü insan kaynağı olduğunun altı çizildi.

İhtiyaç sahibi çocuklara bisiklet armağan edildi

Birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından toplantının ikinci oturumunda katılımcılar, sosyal sorumluluk anlamında keyifli bir etkinlik gerçekleştirmek üzere 10’ar kişilik gruplara ayrıldı. Personel arasındaki takım ruhunu güçlendirmek ve motivasyonlarını artırmak, aynı zamanda çocukları mutlu etmek amacıyla düzenlenen sürpriz etkinlik kapsamında takımlar, bisiklet parçalarını en kısa sürede ve doğru biçimde biraraya getirmek için mücadele etti. Sekiz takımın tatlı bir rekabet yaşadığı etkinlikte, 4 numaralı takım ilk sırada bisikleti doğru monte etmeyi başardı. 1 saatin sonunda tüm bisikletlerin montajı tamamlanırken, her takım yapmış olduğu bisikleti hediye edeceği çocuğa bir de mektup yazdı.

Etkinlik sonunda bisikletler ihtiyaç sahibi çocuklara teslim edilirken personel, birlikte bir şeyler ortaya çıkarıp bir çocuğu gülümsetebilmenin hazzını doyasıya yaşarken, çocukların bisiklet hediyelerini alma sevinci görülmeye değerdi. Hediyelerini alan çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken, kendilerine bisiklet hediye eden büyüklerine teşekkür mektubu yazmaları da büyük takdir topladı.

Tüm katılımcılar açısından oldukça verimli geçen toplantı ve etkinliğin ardından keyifli bir kokteylde buluşan personel, hem iki günün sonunda hissettiklerini paylaştı hem de bugüne kadarki başarılarını kutladı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler