• BIST 93.616
  • Altın 208,990
  • Dolar 5,3413
  • Euro 6,0898
  • Lefkoşa 14 °C
  • Mağusa 16 °C
  • Girne 18 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • İskele 16 °C
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C

UBP'de kimler kazandı? Tam liste

UBP'de gerçekleşen kurultayın kazananlarının tam listesi
UBP'de kimler kazandı? Tam liste

UBP’nin kazananları açıklandı

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 20. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğini kazanan 70 kişinin isimleri açıklandı.

Kurultayın genel başkanlık için dün yapılan 2. turunda Hüseyin Özgürgün ve Ersin Tatar yarışmış ve Özgürgün yeniden genel başkan seçilmişti.

Özgürgün, 6 bin 256 geçerli oyun 3 bin 540’ını alarak UBP Genel Başkanı olurken, ikinci turda Özgürgün’e karşı yarışan Ersin Tatar, 2 bin 716 oy elde etmişti. Kurultayda kullanılan 60 oy ise geçersiz sayılmıştı.

UBP üyeleri, 170 adayın yarıştığı Parti Meclisi için ise kurultayın ilk turunun yapıldığı geçen hafta sonu oy kullanmış, ancak oyların sayımı Kurultay Divanı’nın kararıyla genel başkanlık seçimiyle birlikte yapılmak üzere ertelenmişti.

UBP 20. Olağan Kurultayı’nda dün gece genel başkanın açıklanmasının ardından başlanan parti meclisi seçimi sonuçlarının belirlenmesi için oy sayımı bugün saat 13.30 sıralarına kadar sürdü.

Sonuçları açıklayan Divan Başkanı İlker Edip, UBP 20. Olağan kurultayının parti meclisi sayımıyla başarıyla tamamlandığını söyledi ve kurultayı kapattı.

Divan tarafından açıklanan sonuçlara göre, ilçeler bazında parti meclisine girmeye hak kazananlar şöyle:

LEFKOŞA PM ÜYELERİ1.Ahmet Savaşan2.Cemal Metin Bulutoğluları3.Aydın Soyer4.Kemal Oktar5.Halil Esandağlı6.Erdoğan Mani7.Barış Tilki8.Hakan Fellahoğlu9.Alişan Şan10.Aydın Amca11.Fikret Çavuşoğlu12.Mustafa Akbilen13.Mehmet Yalçın Özçelik14.Akay Yılmaz15.Ahmet İzzi Türkel16.Ata Satur

LEFKOŞA KADIN1. Mümine Kuset2. Ömra Can3. Selin Candemir

LEFKOŞA GENÇ1. Togan Çağlar2. Selen Osmanlı3. Önsay Aktolga

GAZİMAĞUSA PM ÜYELERİ1. Oguzhan Hasipoğlu2. Hasan Basri Beycanlı 3. İlker Tekbıyık4. Ersun Kutup5. Hasan Adahan6. Gursel Uzun7. Olsan Oran8. Derviş Ekşici9. Dilaver Bilgen10. Cem Dana11. Gurcan Erdogan12. Özgür Dedeoğlu13. Haldun Dolu

GAZİMAĞUSA KADIN1. Eylem Dolmacı 2. Canan Zeki 3. Feriha Yiğittürk Nurluöz

GAZİMAĞUSA GENÇ1. Mehmet Topcu2. Murat Uzun3. Halil Erdoğuş

GİRNE PM ÜYELERİ1. Hasan Uzun2. Atilla Mahmutoğlu3. Ömer Paşaoğluları4. Halit Soyturk5. Ali V. Koralp6. Selim Gökbörü7. Hüseyin Kayım 8. Gültekin Boğaçhan9. Bülent Kaya10. Murat Karalar

GİRNE KADIN1. Zalihe Damdelen2. Neşe Keskin

GİRNE GENÇ1. Hasan Eratal2. Emre Üstel

GÜZELYURT PM ÜYELERİ 1. Mehmet Celebioğlu2. Kudret Şeker3. Ali Kandulu4. Yüksel Sergil5. Ali Fikri Özler6. Mehmet Zafer

GÜZELYURT KADIN1. Özge Soğukpınar

GÜZELYURT GENÇ1. Behic Derya

İSKELE PM ÜYELERİ1. Halil İbrahim Orun2. Hüseyin Hüdaoğluları3. Cahit Falyalı 4. Ali Nafiz5. Hasan Ki

İSKELE KADIN1. Yasemi Öztürk

İSKELE GENÇ1. Emine Uzun

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler