• BIST 109.172
 • Altın 369,909
 • Dolar 6,7550
 • Euro 7,5702
 • Lefkoşa 21 °C
 • Mağusa 23 °C
 • Girne 21 °C
 • Güzelyurt 19 °C
 • İskele 23 °C
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 16 °C

Film Gibi Cinayet!

Yeni Boğaziçi bölgesinde 27 Aralık 2013 tarihinde Ahmet Aybak’ı öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan sanık İbrahim Maraşlı ve Mustafa İlhan Tuncay’ın duruşmasına dün de devam edildi...
Film Gibi Cinayet!

HEYET OLAY YERİNİ İNCELEDİ: Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Savcılar ve sanık avukatları duruşma öncesi sanık İbrahim Maraşlı ile Mustafa İlhan Tuncay’ın huzurunda olay yerinde keşif ve incelemelerde bulundular.

SANIK TUNCAY’IN KAMERA KARŞISINDA OLAYI ANLATTI: Sanık Mustafa İlhan Tuncay, Mağusa Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunduğu sırada kamera karşısında polise olayı anlattı. Sanık Tuncay, sanık İbrahim Maraşlı’nın olay gecesi kendisini arayarak Marinero bölgesine konuşmak için çağırması üzerine konu bölgeye gittiğini ve sanık Maraşlı’nın yanına gittiğinde maktul Ahmet Aybak’ı sanık Maraşlı’ya ait araba içerisinde gözleri kaçık vaziyette olduğunu ve zor nefes aldığını, can çekiştiğini görüdüğünü anlattı.

“FİLM GİBİ İZLEDİM: Sanık Mustafa İlhan Tuncay, polise kamera önünde verdiği ilk ifadesinde devamla, sanık Maraşlı’nın kendisine “Başka çarem yoktu. Bu adam bize engeldi. Tatlı yedirip zehirledim” dediğini, daha sonra ise sanık Maraşlı’nın Aybak’ı sürükleyerek çukura attıktan sonra üzerine çimento döküp gömdüğünü, kendisinin ise olayları film gibi izlediğini anlattı.

AVUKAT YUNSAL İLHAN’DAN ÖNEMLİ İDDİA: Sanık İbrahim Maraşlı’nın avukatı Yunsal İlhan, mahkemede önemli bir iddiada bulundu. Avukat İlhan, cesedin gömüldüğü çukurdan çıkan kalıplaşmış beton üzerinde tespit edilen saç telinin gerekli DNA incelemesine gönderilmeyişini çok ciddi ve vahim bir durum olarak nitelendirerek “Bu tahkikattaki çok önemli bir delil önemsiz görüldüğü için mahkeme huzurunda değil” iddiasında bulundu.

Gamze PİR BAYKUR

Yeni Boğaziçi bölgesinde 27 Aralık 2013 tarihinde  Crystal Rocks Otel ile Marinero Restoran arasında bulunan kumluk alanda önceden planlayarak içerisine “Metomil” türü zehir koyup hazırladıkları profiterol tatlısını öldürmek kastı ile Ahmet Aybak’a yedirdikleri ve ardından yine “Metomil” türü zehir içeren sıvıyı iğneli enjektör ile Ahmet Aybak’ın boğazına sokarak vücuduna boşaltıp öldürdükten sonra kazdıkları çukara gömdükleri iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık İbrahim Maraşlı ve Mustafa İlhan Tuncay’ın duruşmasına dün de devam edildi. Dünkü oturumda İddia Makamı ikinci tanık olarak Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme Şubesi’nde görevli Polis Memuru İsmail Kaymaklılı’yı dinletti.

dsc_0741.jpg

MAHKEME HEYETİ CİNAYET MAHALİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Savcılar ve sanık avukatları duruşma öncesi sanık İbrahim Maraşlı ile Mustafa İlhan Tuncay’ın huzurunda olay yerinde keşif ve incelemelerde bulundular. Olay yerinde keşif ve incelemenin ardından başlayan duruşmada, sanık Tuncay’ın kamera önünde polise verdiği ilk ifadesinin görüntüsünü içeren “İfade” ibareli CD, sanık Tuncay’ın polis ekibi tarafından olay yerine götürüldüğü anın görüntülerini içeren CD, sanık Maraşlı’nın CJ 212 plakalı arabasının aranması görüntülerini içeren CD, yine sanık Maraşlı’nın evinde yapılan aramaların görüntülerini içeren CD, sanık Tuncay’ın KP 615 plakalı arabasını kamera görüntülerinden teşhis ettiği görüntüyü içeren CD, sanık Maraşlı’ya ait HKK 421 plakalı aracın aranması anı görüntülerini içeren CD mahkemeye emare olarak sunuldu. Emare olarak sunulan CD’ler ise mahkemede izletildi.

SANIK TUNCAY’IN İLK İFADESİNİ İÇEREN CD İZLETİLDİ

Duruşmada sanık Mustafa İlhan Tuncay’ın polise kamera önünde verdiği ilk ifadesinde kredi kartından dolandırılmasından dolayı sanık İbrahim Maraşlı’nın kendisini maktul Ahmet Aybak ile tanıştırdığını ve Aybak’ın kendisine parasını alacağını anlattı. Sanık Tuncay, görüntülerde Aybak’ın kendisinden sürekli para sızdırmak istediğini, sanık Maraşlı’nın kendisine verdiği cep telefonunu geri iade ederek artık huzur istediğini söylediğini sanık Maraşlı’nın ise “İcabına bakacağız, halledeceğiz” dediğini, olay gecesi ise sanık Maraşlı’nın kendisini arayarak konuşmak için Marinero Restoran bölgesine çağırdığını anlattı. Kamera önünde polise verdiği ifadesinde, sanık Maraşlı’nın çağırması üzerine Marinero bölgesine gittiğini söyleyen sanık Tuncay, sanık Maraşlı’nın yanına gittiği zaman sanık Maraşlı’nın arabasında Ahmet Aybak’ı gözleri kaçık vaziyette olduğunu ve zor nefes aldığını, can çekiştiğini gördüğünü anlattı. Sanık Maraşlı’ya niçin yaptığını sorduğu zaman ise “Bu adam senin paranı yedi. Senin para işini halletmek için öldürmem gerekiyordu. Başka çarem yoktu. Bu adam bize engeldi. Tatlı yedirip zehirledim” şeklinde cevap aldığını söyleyen sanık Tuncay, sanık Maraşlı’nın arabasının bagajından çapa, kürek ve çimento çıkardığını ve sanık Maraşlı’nın çukur kazdığını ve Aybak’ı sürükleyerek çukura attığını, üzerine ise çimento döktüğünü anlattı. Görüntülerde, polisin sanık Tuncay’a “Çukuru kazmada veya Aybak’ı gömmede yardım ettin mi?” sorusu üzerine ise sanık Tuncay, sanık Maraşlı’nın kendisine “Sen karışma, bu işi ben senin başına açtım, ben temizleyeceğim” dediğini söyleyerek, kendisinin sanık Maraşlı’ya yardım etmediğini sadece olayın şokunda olduğunu ve sanık Maraşlı’nın yaptıklarını film gibi izlediğini anlattı. Olay gecesi çok korktuğunu ve korkusundan evine kaçtığını söyleyen sanık Tuncay, olaydan sonra sanık Maraşlı’nın kendisini arayıp halini hatırını sorduğunu ve kendisine “Abi korkma, sesini kes” dediğini de anlattı.

SANIK İBRAHİM MARAŞLI’NIN ARABASININ VE EVİNİN ARANMA ANI GÖRÜNTÜLERİ İZLETİLDİ

Mahkemeye emare olarak sunulan sanık İbrahim Maraşlı’ya ait arabanın ve evin aranma anı görüntülerini içeren CD izletildi. Görüntülerde, sanık İbrahim Maraşlı, huzurunda arabasında yapılan arama sırasında arabanın bagajında bulunan beyaz tozlar hakkında bir bilgisi olmadığını, valizinde çıkan Rıfat Şıksanal’a ait fotoğrafların ise kendisine ait olmadığını ve fotoğraflardaki kişiyi de tanımadığını söyledi.

TANIK KAYMAKLILI: “ENJEKTÖR ÜZERİNDE PARMAK İZİNE RASTLAMADIM...”

İddia Makamı tarafından mahkemede tanık olarak dinletilen Olay Yeri İnceleme Uzmanı İsmail Kaymaklılı, 27 Mart 2014 tarihinde maktul Ahmet Aybak’ın giymekte olduğu kıyafetleri ve sanık İbrahim Maraşlı ile sanık Mustafa İlhan Tuncay’dan alınan kan örneklerini DNA incelemesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna götürüp teslim ettiğini söyledi. Kaymaklılı, olay yerinde bulunan “İnject” marka içerisinde bir miktar sıvı bulunan enjektör üzerinde parmak izi araştırması yaptığını ancak herhangi bir parmak izine rastlamadığını belirtti. Bunun sebebinin ise enjektörü kullanan kişinin eldiven taktığını veya kullandıktan sonra enjektörü temizlemiş olabileceğini ifade etti.

AVUKAT İLHAN: “ÇOK ÖNEMLİ BİR DELİL ÖNEMSİZ GÖRÜLDÜ...”

İddia Makamı tanığı Olay Yeri İnceleme Uzmanı İsmail Kaymaklılı’yı sorgulayan sanık İbrahim Maraşlı’nın avukatı Yunsal İlhan, cesedin gömüldüğü çukurdan çıkan kalıp şeklindeki beton üzerinde bulunan saç telinin DNA incelemesine gönderilmeyişinin çok ciddi ve vahim bir durum olduğunu söyleyerek, “Bu tahkikattaki çok önemli bir delil önemsiz görüldüğü için mahkeme huzurunda değil” dedi.

AVUKAT KADRİ: “ALDIĞINIZ HİÇ BİR EMARE SANIK TUNCAY’I OLAY YERİNE BAĞLAMAZ...”

Olay Yeri İnceleme Uzmanı İsmail Kaymaklılı’yı sorgulayan sanık Mustafa İlhan Tuncay’ın avukatı Emre Kadri ise tanık Kaymaklılı’ya “Aldığınız hiç bir emare sanık Mustafa İlhan Tuncay’ı olay yerine bağlamaz” iddiasında bulundu.

DURUŞMA 18 NİSAN TARİHİNE ERTELENDİ...

İddia Makamı tanığı Olay Yeri İnceleme Uzmanı İsmail Kaymaklılı’nın şahadeti ve sorgulanmasının bitmesinin arından Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti duruşmaya devam edilmek üzere davayı 18 Nisan tarihine tehir etti.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler