• BIST 7913.76
 • Altın 1863.85
 • Dolar 28.944
 • Euro 31.1667
 • Lefkoşa 13 °C
 • Mağusa 14 °C
 • Girne 14 °C
 • Güzelyurt 12 °C
 • İskele 14 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 8 °C

Ortak Yazarlı Makale Büyük İlgi Topladı…

Girne Üniversitesi Türkiye Deniz Bilimleri Konferansı’nda Başarı ile Temsil Edildi...
Ortak Yazarlı Makale Büyük İlgi Topladı…

TC Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Hizmetleri Plan ve Koordinasyon Kurulu (KURUL), Türkiye karasuları, iç sular ve münhasır ekonomik kuşağında yürütülen her türlü deniz araştırmalarının planlanmasından, koordine edilmesinden ve izin verilmesinden sorumludur. KURUL, Türkiye’nin denizle ilgili tüm kurum ve kuruluşlarının katılımı ile yılda bir kez toplanarak ileriye dönük yapılacak her türlü deniz ve denizlere ilişkin araştırmayı planlar ve uzun süreli planlar yaparak deniz araştırmalarına ilişkin politikaları da belirler ve bunların yürütülmesine ilişkin kararlar alır. Bu yıl Ankara’da düzenlenen yıllık KURUL toplantısına Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.İlkay Salihoğlu katılarak alınan kararlara katkı sağladı.

girne2-001.jpg

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkiye Deniz Bilimleri Konferansı”nda Girne Üniversitesi, Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker ile Yakın Doğu Üniversitesi’nden Araştırma Görevlisi Merdiye Maviş’in katılımı ile, üç kişilik bir heyetle temsil edildi. Konferansın açılışının hemen arkasından düzenlenen ve tüm konferans ve KURUL katılımcılarının dinlediği “Türkiye’de Denizbilimlerinin Geleceği Paneli”ne Prof.Dr.İlkay Salihoğlu panelist (konuşmacı) olarak katıldı.

Türkiye deniz bilimlerinin gelişimi hakkında bilgi veren Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, bu konudaki eksiklikler ve gelecekte nelerin yapılması gerektiği konusunda dinleyicilere aydınlatıcı bilgi sundu.

Girne Üniversitesi Ve Yakın Doğu Üniversitesi Tarafından Hazırlanan Ortak Yazarlı Makale Büyük İlgi Topladı…

Türkiye Deniz Bilimleri Konferansı’nda Girne Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi öğretim elemanları tarafından hazırlanan“Kuzey Kıbrıs Kıyı Sularında Mikrobiyal Yoğunluk ve Çeşitliliğin DNA Analizi ile Elde Edilen İlk Sonuçları” başlıklı ortak yazarlı makale sözlü olarak sunuldu. Yakın Doğu Üniversitesi Araştırma Görevlisi Merdiye Maviş tarafından ustaca yapılan sözlü sunum katılımcılar tarafından ilgi ile karşılandı ve konuşma sonunda konu hakkında dikkati çekecek kadar fazla sorular sorulduğu gibi çalışmayı destekleyici yorumlar da yapıldı.

girne1-001.jpg

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “Bu Önemli Konferansa Katılmaktan Ve Makale Sunumumuzun Aldığı Yoğun İlgiden Çok Memnun Olduk”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, konferansa katılmaktan duydukları mutluluğu ifade etti. “Böylesine önemli bir konferansta Girne Üniversitesi adına katılmaktan büyük mutluluk duyduk. Girne Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi tarafından hazırlanan ortak yazarlı makalenin sunumuna gösterilen yoğun ilgiden son derece gurur duyduk. Katıldığımız panellerin yanı sıra konferansa katılan kuruluşlar ile ileriye dönük çalışmalar ile ilgili görüşmeler yapma imkanı da sağladık. Girne Üniversitesi olarak böyle konferanslarda etkin roller almaya ve hem üniversitemizi hem de KKTC’yi temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

girne3.jpg

İleriye Dönük Görüşmeler Yapıldı…

Ayrıca diğer katılımcı kuruluşlar ile ileriye dönük ortak çalışma ve işbirliği konusunda görüşmeler yapıldı. Girne Üniversitesi’nin başarı ile temsil edildiği Türkiye Deniz Bilimleri Konferansı, iki yıl sonra İzmir’de gerçekleştirilecek.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler