• BIST 7913.76
 • Altın 1864.371
 • Dolar 28.9774
 • Euro 31.2033
 • Lefkoşa 10 °C
 • Mağusa 11 °C
 • Girne 13 °C
 • Güzelyurt 9 °C
 • İskele 11 °C
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 4 °C

Sosyal medyada yaptığım paylaşım üzerine

Arif Alasya

‘’Hani nerede o anlı şanlıTMT dernekleri
Şehit ve malul gaziler dernekleri
Erenköy mücahitler derneği
Yıllardır yazıyorum destan yazılan Erenköy'deki tepelere verilen şehit isimleri hiçbir gerekçe gösterilmeden Türkiye illeri ile değiştirilmiştir.
Hani sizin mücadeleniz.,bu yapılanı neden kabullendiniz hatta halktan saklıyorsunuz.
adada hiçbir konuda sözü geçmeyen bir halk yaşıyor… Bizi yönettiğini söyleyenler aslında yönetilenlerdir.
Siz yine gidin şanlı Erenköy direnişinizi Mardin-Muğla-Antep-Seyhan tepelerinde kutlayın ve orada şehit düşenlerin kemiklerini sızlatın.’’

Paylaşımıma yapılan yorumlar.

Turan Erenköylü: Sayın Alasya, Erenköy 'de 8 tepe vardı ve ilk zamanlar her tepeye bir şehidimizin ismi verilmişti. Ancak daha sonra, kesin yılı hatırlamamakla birlikte 1969-1970 yıllarında, muhtemelen Erenköy sancağının sancaktarı tarafından bu isimler değiştirilip, sırasıyla Muğla, Antalya, Mersin, Seyhan, Hatay, Gaziantep, Urfa ve Mardin isimleri verilmiştir.
O zamanki konuma göre biz Erenköylüler de karşı çıkamamıştık.
1977 yılında terhis olup oradan ayrılana kadar bu isimlerdi. Şimdi halen devam eder mi bilmiyorum.

Coşkun Tokyay: Oğlum Erenköy’de asker iken tepelerin isimleri Muğla Mardin gibi isimlerdi. Altı yedi yıl önce. Şimdi bu isimlere anlamlar yükleyerek, her şartta ve her zaman yanımızda olan Türkiye için olumsuz imalarda bulunmayı doğru bulmuyorum. Erenköy’de mücadele eden gençlerimizin yanında kim vardı? Türk jetleri ve Türkiye.

Hasan Abakan: Ben 37 sene evvel orada askerlik yaptım tepelerin isimleri yine ayniydi, şimdi mi uyandılar

Sümer Şehitoğlu :İlgiç bir şekilde gündem yaratmak, şehitler üzerinden prim yapabilmek adına 1975yılından bu yana kullanılan tepe isimleri tartışmaya açmak.Törenlere katılanlar şehitlerimize saygılarını sunmak için gidiyorlar.Benim rahmetli kardeşim de Mücahitliğini orda yapmıştı.Kırk iki yıl sonra Sırf polemik yaratmak için gündem yaratmak kime ne fayda sağlar.Birleşik Kıbrıs Hemen için propaganda yapmaktan hoşlanan kişi neden bunu Erenköy şehitlerinin anıldığı bir zamanda gündem yaptı dersiniz.Şehitlerimizi çok düşündüğünü sanmıyorum.Sadece algı operasyonu ile Türkiye karşıtlığı yaratmak istediği den eminim.Ne yaparsın herkesin fikri ve düşüncesi kendisine..

 Arif Alasya sen Türkiye karşıtlığı yapmaya devam et nasıl olsa senin gibi düşünenler de destekliyor seni.Birleşik Kıbrıs Diyerek Stelyos vakfının propagandasına devam et.Bazı sokak mahalle ve köy isimleride Türkiye'deki isimlerle aynıdır onlarıda yaz unutmuş olabilirsin.Kontrolümüzde olan bu bölgeye mevziler ve savunma hatları yapıldığından zamanın komutanı çıkartmış olduğu haritada işaretler ve isimler yazmıştır.O günden beridir bu isimler kullanılıyor.Şikayetçi olduğuna göre Mahkemeye ver komutanı olsun bitsin.Veya yazılı şikayet et GKK'na.Gerçi sen ve senin gibi düşünenler sadece Türkiye düşmanlığı algısı yaratmak için bilerek ve isteyerek propagandaya devam edeceksiniz.Dedim ya fikriniz ve zikriniz size aittir sen ve destekçilerin Birleşik Kıbrıs Hemen diyorsunuz bizler ise KKTC olarak yola devam diyoruz......Güçlü Türkiye Güçlü KKTC.

Salih Sadık:Erenköy’de bende askerlik yapdım o tepeler yıllardan beri isimleri aynidir şehitlere saygısızlık değildir o Erenköy’ü kurtaranlarda Cengiz Topel,İzzet Öztarhan,Mehmet Konedralı, ve EtemSancardır Türkiye’den gelen uçakların pilotlarıdır 4 gün canı ciğeriynan direnip Erenköy’ü vermeyen ve ölüm raddesine gelip mağaralarda ağlayarak dua eden Kıbrıs türkünü ve erenköyü kurtaran Türkiye ise,,, gece gece Erenköy’e sandallar kayıklar ile Türkiye’den öğrenci çocuklar gençler Erenköy için savaşmak için gelmişse o tepelerin adı da Türkiye’nin il isimleri olmasıda sonuna gadarrrhelalldırrr!!!! Gendini bilmez nankörler bilip bilmeden abuk sabuk şeyler yazmasın!!!

BehcetBorhan: Gidilen yol belli ! Hedef belli ! 43 sene de bu noktaya geldik. Simdi istediğimiz kadar yorum yapalim sosyal medyada zırvalayalım.. ne şehir ismi kaldi ne Kıbrıslılık ne kulturumuz.bu oyun buraya kadar dostlar..

Taner Ulutaş: Sn. Arif Alasya el bombasının pimini çektin ve güm diye orta yere fırlattın. Milliyetçi derneklere seslenerek, “yıllardır yazıyorum destan yazılan Erenköy’deki tepelere verilen şehit isimleri hiçbir gerekçe gösterilmeden Türkiye illeri ile değiştirilmiştir. Hani sizin mücadeleniz?” diyorsun. Ah be Arif gardaş, Anaya hiç hesap sorulur mu? Hele hele ciğercinin kedisi gibi camdaki ciğere yalanarak bakarken yedikleri tekmeye rağmen sırnaşanlar, sokak kedisinin özgürlük felsefesine ‘Tu kaka’ demeye devam ederse hiç Erenköy’deki tepelerin isimlerine değinirmi? Lefkoşa, nasıl Lefkoşe, Mağusa, Magosa, Hellim, Hellim peyniri olmuşsa, şanlı Erenköy tepeleri de Gaziantep, Mardin, Hatay olur. Arif gardaş bir zam” da şu insanlara gelse de kendilerini bu kadar ucuza” satmasalar diyorum.

Eski Bakanlardan Kenan Akın; "Erenköy mücahitlerinin isimlerinin her biri, Erenköy tepelerinde yer almalı. Bu ülkenin varoluşunda hayatını ortaya koyan mücahitlere yapılan haksızlıktır. Kim yaptıysa da yazıklar olsun!

Görüldüğü gibi muhatap olarak gördüğüm kuruluşlardan yıllarca olduğu gibi yine bir açıklama gelmedi. Suskun kalmayı tercih erdiyorlar.

Bilmenizi istedim. Demek Şehitlerimize sahip çıkmak Türkiye düşmanlığı imiş…

İşin özeti şu.’’Emir demiri kesermiş’’Fakat biz demir bile değilmişiz..

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları