• BIST 99.677
 • Altın 220,808
 • Dolar 5,3464
 • Euro 6,0772
 • Lefkoşa 6 °C
 • Mağusa 5 °C
 • Girne 9 °C
 • Güzelyurt 6 °C
 • İskele 5 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 3 °C

Bakın buraya yazıyorum !...

Taner ULUTAŞ

Ortadoğu kaynarken, Türkiye’de bir FETÖ çılgınlığıdır gidiyor. Bylock, bilmem ne lock derken, kurunun yanında yaş da yanıyor. Ben FETÖ’cülerin yaptığı darbeye inançlarım ve görüşlerim doğrultusunda şiddetle karşıyım. Darbe başarılı olmuş olsaydı ABD, belki de Türkiye’yi parçalamaya kadar götürebilirdi.

Graham Fuller’in yıllarca Fahrettin Gülen ile yapmak istediği şey zaten bu değil midi? İran’da Ayetullah Humeyni ile yaptıklarını ve İran’ı Ayetullahlara teslim ettikleri gibi Türkiye’yi de Gülencilere teslim etmeyeceklermiydi?

Peki şimdi sormak isterim. Bugün bir numaralı FETÖ düşmanı olanlar, dün Gülen’in darbeden başarılı çıkması sonrasında bir numaralı Gülen dostu olmayacakmıydı? Bir Mesih olarak FETÖ darbesi başarılı olsaydı. FETÖ’nün bebeklik heykelini bile büyük meydanlara dikmeyeceklermiydi?

Bu durumu Kenan Evren döneminde yaşamadık mı? Evren döneminde Evren’in tabloları 500 bin TL’ye alıcı bulurken Evren devri sona erdikten sonra tabloları 10 TL’ye bile alıcı bulabilmişmiydi?

Atatürk’ün kurduğu o birilerinin beğenmediği Cumhuriyet 90 yıl iyi kötü, dini değerleri ayakta tuttu. Ancak kadınların içinden cin çıkartma madrabazı bazı yobazlar, devlete fetva yetiştirmeye başlamasıyla, sanırım ortada ne güvenilir bir devlet bıraktılar ne din.

Bir zamanlar Gülen’e verilen hoşgörü ve insanlık değerleri, Alevi kökenli oldukları gerekçesi ile büyük düşünür Hacı Bektaş’a ve  Yunus Emre’ye verildi mi? Büyük üstatlara da bu değerler verilebilmeli  ki cumhuriyetin liyakat ve hukuk değerleri anlaşılsın.

Neyse saadete gelelim, Ortadoğu’da kazan kaynıyor. ABD kepçe, Irak ve Suriye kazan habire kepçe cadı kazanını karıştırıp duruyor. Bence CIA ajanı gibi davranan Irak Başbakanı Haydar Abidin İran ile Türkiye’yi savaştırmak için elinden geleni ardına koymuyor. PKK varlığından, mezhep çatışmalarından rahatsız olmayan Haydar Abdin nedense kendilerine yardım eden Türkiye’den son derece rahatsız. ABD’nin İran ile Türkiye’yi kırdırma emelleri için iki komşu devleti savaştırmak için elinden geleni yapıyor.

Afganistan’da NATO gücü ile bulunan ABD’nin, Rusya’ya yakın ülkeleri karıştırmak için silah yardımı yapmasına Rusya’nın seyirci kalmasını kimse beklemesin.

Bakın buraya yazıyorum. Günü gelince bunu hatırlatmak isterim. 2017 yılı başlarında Rusya Afganistan’ın kuzey bölgesine girecek. Sonrasında çıkar mı, yoksa çıkmaz mı bilmem. Ancak ABD’nin kendine yakın ülkeleri silahlandırmasına uzun süre seyirci kalmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Kısacası Türkiye FETÖ ile yatıp kalkarken. KKTC’deki bizler de piknik, maaş artışı ve avda vurduğumuz keklik ve tavşanlar ile uğraşırken yanıbaşımızdaki barut fıçısını görememenin dayanılmaz hafifliğini yaşıyoruz.

******

Esentepe’de kılıçlar çekildi !.

Esentepe’de sitelere su götüren tankerlerin, sitelere su götürmesi Belediye Başkanı Cemal Erdoğan tarafından yasaklanınca, belediye ile bölgede ikamet eden vatandaşlar arasında  tartışma yaşanmaya başlandı. Esentepe’de sakin Mehmet Erkol, tankerlerin izinlerinin yılsonuna kadar geçerli olduğunu sitelere su götüren tankerlerin Belediye Başkanı tarafından yasaklanmasının doğru olmadığını, dile getirdi.

BÖLGEDE İNŞAAT PATLAMASI YAŞANDI

Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ise Annan Planı ile bölgede inşaat patlaması yaşandığını belirtirken bölgeye 2000 konut yapıldığını belirtti.  Esentepe Başkanı, alt yapının yeterli olmaması nedeniyle o zamanlar evlere ve sitelere su verilemeyeceğini, alt yapı ve suyun yeterli olması sonrasında evlere su tevziatına başlanacağını ev sahipleri ile daha önce anlaştığını belirtti.

BELEDİYE BAŞKANI SUYU SİLAH OLARAK KULLANIYOR

Esentepe Sakinlerinden Mehmet Erkol yaptığı açıklamada,  sitelerin su sorunu var. İnsanlar susuzluktan kan ağlar. Başkan tankerleri durdurdu ve artık sitelere su götürmeyeceksiniz dedi. Suyu silah olarak kullanıyor. Belediye bazı sitelere su götürüyor. Baştaşlar ile de anlaştı dedi.

BAŞKANA GÜVENİMİZ YOK

Mehmet Erkol açıklamasına devamla, Belediye Başkanı bizlere kâğıt gönderdi. Bizlerden 5 bin TL istiyor. 2000 dolayında sayaç var. 2200 metre boru döşeyecek. Ancak bu konuda hiçbir çalışma yok. Boru döşenmiyor. Kazı da yok. Bizim Belediye başkanına güvenimiz yok. Belediyenin 7 milyon borcu var ve bu borcu bizden tahsil etmek istiyor. Site sakinleri para ödemeyi kabul etmedi. Bunun adına rezalet derler ifadesinde bulundu.

EV SAHİPLERİ PARA ÖDEMEK İSTEMİYOR

 Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ise yaptığı açıklamada, Annan planı çerçevesinde bölgede inşaat patlaması yaşanmıştı. 2000 konut yapılırken alt yapı ve yetersiz su kaynakları nedeniyle site ve evlere su verilmeyeceği söylenmişti. Su yeterli olursa ve bütün alt yapı yapılırsa suyun verileceği de belirtilmişti. Türkiye’den gelen su nedeniyle su sorununun giderildi. Ancak alt yapı için maddi desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Ev sahipleri ise bu maddi desteği kabul etmiyor. Bu nedenle tankerlerle su götürülmesini yasakladım dedi.

PARA TALEP ETTİK VERMEYİNCELER İZİNLERİ İPTAL ETTİK

Cemal Erdoğan açıklamasına devamla, 35 Km. uzunluğunda bir metre derinliğinde çukur açmamız gerek.  Borular gömüldükten sonra üzerlerine 20 Cm kum konması lazım. Rogarlar ve saat için 2200 TL artık %16 KDV talep ettik. Ayrıca 100 Stg. İçin patlak ve tamir için depozito talep ettik. Buna uymadılar. Bende 91 madde çerçevesinde tankerlere sitelere su götürme izni vermedim. 91 madde su kaynağı Belediye sınırları dışında olsa bile motorlu tankerler izin almadan su götüremez der. Hem Esentepe’nin içindeki kuyulardan alınan su tahlil edilsin. Evlerdeki atık sular oralara sızar. Suyun kullanabilirliğine bakılsın. Şu anda 50-60 kişi belediye ile anlaştı ve ödemelerini yaparak su alıyorlar ifadesinde bulundu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları