• BIST 11064.85
 • Altın 2559.282
 • Dolar 33.0331
 • Euro 35.9507
 • Lefkoşa 30 °C
 • Mağusa 29 °C
 • Girne 29 °C
 • Güzelyurt 28 °C
 • İskele 29 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Ankara 27 °C

En iyi çalışan mekanizma…

Arif Alasya

Ölümcül silahlar bile zaman zaman tutukluk yapar ve kullanıcının kendine zarar verir.

KKTC’de öyle bir silah var ki 41 yıldır(geriye dönersek 60 yıl)tutukluluk yapmayan silah KKTC Meclisinde kullanılan aklama silahıdır.

Dünyanın siyasi suç işlenmediği, yolsuzluk yapılmadığı tek ülkesiyiz.

Mahkemelerimiz var mı? Var..

Polisimiz var mı? Var.

Sayıştayımız var mı? Var

Başbakanlık denetlemne kurulumuz var mı? Var

Ombustmanımız var mı? Var.

Sonuç olarak çok çok sıkı bir denetleme mekanizmamız var. Bütün bu kurumlar hep KKTC meclisinin alacağı kararlara göre hareketlenir.

Bu raporlarla ilgili komitelerin dışında Meclisin kendi içine oluşturduğu soruşturma komiteleri da mevcuttur. Haklarını yememek lazım harıl harıl da çalışıyorlar. İşte mekanizması bozulmayan silah da burda kullanılıyor.

Adı mı? AKLAMA MAKİNELİ TÜFEĞİ.

İcad edene helal olsun bu güne kadar bir kez tutukluk yaptı ve bir Bakanı yargıya gönderip hapse mahkûm etti. O da çıktıktan sonra Saraya danışman yapıldı ve sonra yeniden milletvekili adayı yapılarak ödüllendirildi.

Bu güne kadar ciddi yolsuzluk içeren hiçbir sayıştay raporu Mecliste harıl harıl çalışan Sayıştay denetim komisyonu olmasına rağmen görüşülmüyor. Sadece küçük küçük Belediyelerin denetim raporları ile sorunsuz denetim raporları görüşülüyor. Zaman zaman gerçek görüşülmesi gereken raporları köşemde yayınlıyorum ama takan yok. Onlar Meclis raflarını süslemeye devam ederler

Son zamanlarda çok çok Ombustman dosyalası da Meclis raflarını süslemeye başladı. Akıbetleri Sayıştay dosyalarından farklı olmayacak.

Oluşturulan mecis soruşturmza komisyonları var ya görev süreleri dolana kadar sonuç almıyorlar ya da sonuçta yuvarlak yuvarlak laflarla süsleyerek herhangi bir suç unsuru bulamadıklarını açıklayan rapor hazırlıyorlar.

Bu gerçek rakamlarla sorumluluk yükleyen dosyalar o kadar fazla ki burada yazmaya kalksam sığdıramam.

Bütün bunlar apaçık ortada iken her gelen Hükumet hesap sormadan bahsetmektedir. Seçim meydanları ‘’Hesap Soracağız’’sesleri ile yolsuzlukların var olduğunu ilan ederken seçildikten sonra neredeyse bissi kedi rolüne bürünüyorlar.

Söylenecek söz’’ Bilginlerin aydınlatamadığı toplumları şarlatanlar aldatır.’’olmaktadır.

Sonuçta hepsi ayni tüfeği kullanıyorlar’’ AKLAMA MAKİNELİ TÜFEĞİ.’’

Son günlerde bu makinenin akladığı ‘’Ercan Hava alanının işletme haklarının devredilmesi ile ilgili şartname, sözleşme ve sözleşmenin uygulanması aşamalarındaki işlemleri inceledi’’ği komisyon Yuvarlak bir sürü şey meselenin esasına ilişkin suçlayıcı hiç bir şey yok. Rapaora sadece CTP milletvekillerinin şerhleri düşülmüş. Fakat rapor oy çokluığu ile onaylanmış. Tıpkı zorla meclisten geçirilecek olan yasa gibi sabahlara kadar mecliste nöbet tutan vekiller gibi komisyondaki Hükumet kanadı vekilleri nöbet tutmuş ve bu garabet raporu onaylamış.

Şimdi bu nöbetçi komisyon vekilleri artık gönül huzuru içinde geceleri derin ve rahat bir uyku uyuyabilirler.

Renkli rüyalar ….

Sadece size değil tabi… Bilginlerin aydınlatamadığı topluma.

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları