• BIST 11064.85
 • Altın 2559.282
 • Dolar 33.0331
 • Euro 35.9507
 • Lefkoşa 30 °C
 • Mağusa 29 °C
 • Girne 29 °C
 • Güzelyurt 28 °C
 • İskele 29 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Ankara 27 °C

İskele’de mesaiden sonra doktor yok!

Erkut YILMABAŞAR

[caption id="attachment_9059" align="alignleft" width="120"]ERKUT YILMABAŞAR ERKUT YILMABAŞAR[/caption] İskele ilçesinin sağlık alanında aldığı hizmet yetersiz. Sağlık bakanlığı Büyükkonuk,Mehmetçik, Yenierenköy ve Dipkaraz belediyeleri ile işbirliği yaparak 27 köyde yerinde sağlık himzeti başlatma kararı aldı. ** İskele’de  nüfusun %45’i İskele Belediye hudutlarınd  yaşıyor. Her nedense İskele Belediyesi bu projeye dahil edilmemiş. Herhalde sayın Bakan’a verilen bilgide İskele’de işler yolunda  şeklindedir diye düşünüyoruz. Yani şimdi bu 4 belediye ile bakan aynı partiden olunca İskele bu projeden dışlanmış mı oldu? İnsanın aklına başka şeyler geliyor ama...  Yok yok bu benim hüsnü kuruntum... Reformist hükümetimizin İskele’ye devlet hastanesi projesi var herhalde de bizim haberimiz yok. Ya da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini çok yakın zamanda İskele’de hizmete açacak herhalde o nedenledir bu projeye dahil olmaması İskele’nin ve İskelelilerin. Vardır bir bildikleri değil mi? ** İskele ilçesi, 1996 yılında ilçe olmasına karşın hala ilçe olmanın gereklerini yerine getiremiyor. 2012 yılında hizmete giren İskele Sağlık Merkezi’nin personel eksiklikleri var.  Personel eksikliklerinden dolayı ise insanlarımız  sık sık farklı sorunlar yaşıyor. ** Bak, mesela biz genede yazalım İskele Sağlık Merkezi’nde mesai saatlerinde 1 doktor, 6 hemşire, 1 adet ambulans sağlık hizmeti veriyor. Mesai saatleri dışında ise merkezde, 1 hemşire, 1 ambulans şoförü 1 güvenlik görevlisi var.Merkezde görevli gece ekibi aynı anda iki ayrı bölgedeki hastaya hizmet veremiyor. İskele sağlık merkezinde gece ise doktor yok... Gece İskele Sağlık Merkezine giden hastalar doktor olmadığından Gazimağusa Devlet Hastanesine yönlendiriliyor. ** Reformist hükümetimiz  çok kısa sürede İskele’ye TBMM ve Cumhuriyet Meclisi kararları gereği Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini açacaktır diye dört gözle ve büyük bir ümitle bekliyoruz. Sayın Sağlık Bakanı Gulle yapılan uygulama ile ilgili İskelelilere bir açıklama yapmak durumundadır.  


  Sosyal Medya sosyal_medya - Kopya                

Çok Konuşulan

[caption id="attachment_33085" align="alignright" width="300"]Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa için bir araya geldi. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa için bir araya geldi.[/caption]                    


    FACEBOOK'TAN SEÇTİKLERİM ulker_fahriÜlker Fahri Neden her yıl okullar açıldığında; Sınıflar hazır değil, öğretmen tayinleri yapılmamıştır.. Ve... Sorunlar yaşanır? Yetkililer, Okullarda tamir ve tadilat işlerini daha önce yaptıramazlar mı? Öğretmen atamalarını ve tayinlerini daha önce yapamazlar mı? Ne biçim bir akıldır bu yönetenlerdeki akıl da; Her yıl ayni sorunlar tekrarlanır durur?   mehmet_caglarMehmet Çağlar AKPA Göç, Göçmenler ve Yer Değiştirmek Zorunda Kalan Şahıslar Komitesinin toplantısına da katılıp Ada'ya dönüş yolculuğuna başlandı:) toplantıda göçün çocuklar üzerinde etkisi, göçmenlere yapılan şiddet, göçmen nüfusun demokratik süreçlere katılımı, Avrupa'ya Çinden göçün fırsat ve kritiği konuları ele alındı. Komitede Türkiye ve Güney Kıbrıs'tan da milletvekilleri vardı   cemal_yildirimCemal Yıldırım En basit şekli ile Ait olduğumuz toprak parçasıyla kimliğimizi tarif etmenin , binbir türlü fesatlıkla suçlanıldığı bir yerde, küskün ve ezik büzük yaşarken, illaki "Ben Kıbrıslıyım" deme isteği hergeçengün artıyorsa, tepedeki çimenlikte siyaset eyleyen bilmiş efendiler, biliniz ki esas fesatlık sizin içinizde..   ulas_gokce asdUlas Gokce Bence hükümetten çok kamuda çalışan sendikalar kamu reformunu talep etmeliler. Kamusal hizmetlerin sürdürülebilirliğini sağlamak halkın yararına en önemli iş olur. Aksi halde yarın bir de kamu paketi dayatılır ve olan olur.   hasan_bilgehanHasan Bilgehan Bir yerli, bir mezhepli, bir zümreden olmayı kendine ayrıcalık olarak gören bu yetersiz insanlar.. Ne olur benden az biraz uzak durun.  

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları