• BIST 102.494
 • Altın 228,158
 • Dolar 5,3267
 • Euro 6,0365
 • Lefkoşa 13 °C
 • Mağusa 12 °C
 • Girne 14 °C
 • Güzelyurt 11 °C
 • İskele 12 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 11 °C

Sokak Havanlarına kim sahip çıkacak?

Taner ULUTAŞ

Yeterli sayıda hayvan barınağının bulunmadığı ülkemizde, mevcut barınaklar iyileştirilmeyi beklerken, sahipsiz hayvanlar da sokaklarda telef olduğu belirtiliyor.

Sokaklarda aç ve susuz halde dolaşan sahipsiz köpekler, özellikle hayvan severlerin yüreğini burkarken, atılacak bir sokum ekmek bekliyor.  Karınlarını doyurup, başlarını sokacak güvenli bir sığınaktan başka bir şey beklemediğine vurgu yapılan sahipsiz köpeklerin, birçok kez şiddete de maruz kaldıkları öne sürülüyor.

ogrenciler-sokak-hayvanlari-icin-kampanya-baslatti-5503051_367_o.jpg

Trafikte seyreden araçların da tehlike arz ettiği sokak hayvanlar, birçok kez de duyarsız vatandaşlar tarafından, etrafa bırakılan zehirlerden nasibini alarak zehirleniyorlar.

Hayvan severler ise, birçok kez yaptıkları açıklamalarda sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini ve sokak hayvanları için bölgelere barınaklar yapılması gerektiğini belirtiyor. Bazı vatandaşlar, belediyeleri bu konuda göreve davet ederken belediyelerin bu konuya duyarsız kalmamaları gerektiğini söylüyor. 

*****

Sahibine Mesajlar

Sn. Kamil Kayral,  Ahmet Tuğcu senin gibi bürokrat tanımadım. Vallahi ne diyeyim? Ahmet Tuğcu yalan da söylemiyor. Yaptığın bunca güzel ve başarılı işler sonrasında yaptığınız işleri hiçbir zaman ön plana çıkartıp, övünme payı çıkartmadınız. Sayın Kayral, kendini öven değil kendini bilen ‘ İnsandır’.

**

Sn. Tufan Erhürman, Bizi bu noktaya taşıyan iki ayrı hata var. Bunlardan birincisi, örgütlerin ve organların karar alma süreçlerine katılım olmaması ve egoist yaklaşımlardır diyorsun. Tespitin çok doğru da Sayın Talat’ın MYK ve PM toplantılarında ben böyle istiyorum böyle olacak diyerek Kanuni öldü ama ben varım imalarında bulunmasına neden bir şey söylemiyorsun. CTP senin gibi özü sözü birisini bulduğu için şanslıdır Tufan hocam.

**

Sn. Hasan Recep dede olmuşsun. Hayırlısı. Torun paranın faizidir ve bu nedenle çok sevilir. Hele hele ilk torun olursa bir başka deyişle paranın ilk faizi olursa çok daha tatlıdır.  Hasan Dede torununuz analı babalı ama herşeyden önce sağlıklı büyüsün.

**

Sn. Mustafa Arabacıoğlu, Küçük torunun ile Geçitköy Gölet’indeki resmin muhteşemdi. Eskiden seni Sosyal Medya’da görmek için elimizde yeşil altı mum dön dolaş döndürek gibi dönüp duruyorduk. Maşallah son zamanlarda Sosyal Medya’nın müdavimi olmuşsun. Vallahi Sosal Medya’da (Düzgün olanları tenzih ediyorum) bazı yarı buçukları görmektense senin gibi adam gibi adamları görmek daha iyi oluyor. 

**

Sn.Süleyman Manavoğlu, polislik zor ama kutsal bir meslektir. Üniforması ile devleti temsil eder. Ancak senin bazı polisler, herhalde polisliklerini unutmuş olacak ki, sırf evlere küçük arıtma cihazı satanlara yağlama ve grasolama yapsınlar diye bu su kirlidir. Gelip ölçelim. Bu su şöyledir diye telefon ile aramalar yapıyor. Polislikten su arıtma satıcılığına mı başladılar bilmiyorum. Sizler üst kademe yöneticileri olarak çok düzgün insanlarsınız. Ancak altlarda yampuri yampuri gidenler var haberiniz olsun.

**

Sn. Bürhanettin Kaya, gazeteci arkadaşların sorularına nedense hiddetlenerek Allah belanızı versin küfürünü göndermişsin. Sayın Kaya, gözleriniz harcadığınız paralar nedeniyle yaşlı olabilir. Ancak gözyaşlarınızı sileceğinize gözyaşlarınızın sebebini siliniz. Bu defa lüks yolcu geminiz, Denizdeki Girne İnisiyatifi kayalarına bindirdi. Su almaya başladınız haberiniz olsun.

**

Eyyüp Zafer Gökbilen, Grand Master olarak teakwondo Milli Takımını, Dr. Fazıl Küçük Oyunlarına iyi hazırladığını gözlemledik. Bu nedenle şampiyonlukları ve birincilik kürsülerini rakip sporculara kapattınız. Ancak diğer antrenörler sana diş biliyor. Bu başımızın tatlı belası Gökbilen nerden çıktı. Bize kupa bırakmadı ve ülkelerimize bizi eli boş gönderdi diyor. Aman bu sıralar bir yerlere yalnız gitme ne olur ne olmaz. Bunlar sana fena taktı bilesin.

**

Sn. Didem Gürses, En büyük mutluluğumuz, yaşam kaynağım, sonsuzluğum , kalbim, canım, 4 yıl önce bugün kucağımda bir melek mutlu yıllar anneciğim mesajın ile minik yavrunun doğum gününü kutladın. Bebeğin ayni annesi gibi şık ve zarif.  Yalnız annesinin bir başka meziyeti de işinde çok iyi olması. Dürüst’ün sağ kolu olarak sanırım birçok başarıda senin de katkın büyük. Sevgili Didem çok uğraşıyorsun görüyoruz ama başarıya giden yolda çekilen çile kutsaldır değil mi?...

**

Sn. Tözün Tunalı, paylaştığın bir fotoğrafta yaşanan düzensizliğe ve nemelazımcılığa isyan ederek, bu halka hakarettir. En işlek cadde trafiğe kapatıldı. Halk perişan. Adamlar beton döker. Otorite nerde diyorsun. O da Meclis gibi 6 ay tatile çıktı. Dönünce iş başı yapacak. Ah be Tözün Hocam Tanrı bize gülmeyi armağan etti.  Ama Nereye Koydu bulamıyoruz.

**

Sn. Hasan Ecer, BRT’de yayınlanan spor programı ile ilgili olarak futbolun cesurca tartışıldığı ‘Futbol Zamanı programından sevgilerle diyorsun. Tamam, da senin bulunduğun yerde korkaklık, üçkâğıtçılık ne bileyim, Brütüs’cülük olmaz ki be hocam. Bence senin ismini gören zaten oralarda cesurca tartışma olduğunu bilir. Bu nedenle o cesurca kelimesi galiba biraz fazla kaçtı.

**

Sn. Cemil Sarıçizmeli, asfalt dökme makinesi üstünde asfalt dökerken, Cittaslow Mehmetçik'ten sevgilerle diyorsun. Vallahi eskiden belediye başkanlarını deniz kenarında ‘Kırmızı Mayo’ ile poz verirken görüyorduk. Evinin bahçesini belediyenin imkânları ile düzenlerken, ben yaparım kimse karışamaz diyordu. Kısacası Mişli geçmiş zamandan Mehmetçikte Asfalt dökme makinesi üzerinde iş yapılan gerçek zamana geçildiğini görüyoruz. Sen iş yaparken eski başkanlardan bazıları işe bakmakla yetinirdi. Sayın Sarıçizmeli,  bakmakla aşık olunsaydı enn büyük aşkı, tren ile öküz yaşardı.

**

Sn. Ümit Özaktan, Meclis önünde, emekliyi dişine göre bulan zamanın UBP hükümeti maaşlarından kesinti yapmıştı. YİM’in kararlarına göre yasama görevi olan Meclis ile hükümetler maalesef Mahkemenin kararını görmezden gelerek emekliye yine çalım atma marifetini göstertti. Emekliler de kazanılmış ve hakkımız olan fakat maaşlardan kesilen paramızın geri iade edilmesi için eylem yaptı. Ancak arkadaşlar Mersedes mi? Yoksa Porshe mi alacaklarına karar vermek için toplantıdaydılar. Bu nedenle sizin eylemi göremediler Ümit beyciğim. Haberiniz olsun.

*****

Üç inek mi 3 çocuk mu?

Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir yarım ada,

Ama çipurayı çiftliklerde yetiştiriyor bıyık bura bura 

nyanın en güzel meralarına sahiptir, Anam

İneği de taaa Uruguay'dan getiriyor anasını satam.

Yeterli ineği yokmuş çünkü. Koyun sayısı iyiymiş.

Öküz de getireceklerdi ama magandalar izin vermezmiş

Uruguay'dan ilk önce inek yerine önce Lugano geldi

Bonservisine 6.5 milyon Euro takır takır ödendi

4 yılda ödenen para 14.5 milyon Euro olacaktı

Uruguay’dan ineklerin tanesi,1.800 Euro’ya alınacaktı

8 bin tane ineğe toplam 14.5 milyon Euro ödendi

Yetiştirilemeyen ineğe karşılık Lugano ile yetinildi

Ahhh, Bir tane Lugano yetiştirip Uruguay'a gönderseydik

Lugano sayesinde inekleri bedavaya getirecektik

Sonra Muslera geldi ve Uruguay Dünya Kupası'na katılıyor...

Türkiye’de İmparatorlar ineklerinden mangal yapıp, keyif çatıyor

Onlar sahada bizler televizyon başında maç seyrediyoruz

Anamızın, Ambargosu nedeni ile sinirden kuduruyoruz

Türkiye 80 milyon,10 milyon ineği ve sayısız manda besliyor

Uruguay 3.5 milyon ama 13 milyon inek ile Muslera ile Lugano satıyor

Erdoğan üç çocuk yapmak sevaptır diye buyurdu

Erkek takımı sevap kazanmak için amuda durdu

Mesele, üç çocuk yapmak değil o kolay Yeğennn!

Mesele, üç çocuk yerine üç inek almak kuzennn....!!

Usta, bak çekirge sen 28 yaşında prematüre bebeksin diyor

Bak Guzzum Ana ile spor yapmak neyine gerek diye öğütlüyor

Kıbrıs eşeği dünyaca meşhurmuş bizde eşek bol

Ya üzerindeki semeri görmezden gel yada ülkeden toz ol

Yeğen mesele meşhur Kıbrıs eşeği ile övünmek değil

Mesele eşek olup üzerine semer vurulmamasıdır zahir

*****

İSTİKLAL MARŞI

Temel 4 katli bir apartmanda oturuyormuş. Apartmanın sifonlarıyla ilgili tesisatında bir sorun varmış ve bütün dairelerin sifonları bozukmuş. Yönetici yaptırmış sifonları ve apartman sakinlerinin sifonlarından memnun olup olmadığını sormaya gitmiş. 1. kata giden yönetici sormuş Sifonunuzdan memnun musunuz? Adam cevap vermiş Evet çok memnunum, her çektiğimde pop müzik çalıyor demiş.

Yönetici 2. kata çıkmış ve sormuş Sifonunuzdan memnun musunuz?". Adam cevaplamış

Evet çok memnunum her çektiğimde Türk sanat müziği çalıyor demiş Temel 4 katli bir apartmanda oturuyormuş. Apartmanın sifonlarıyla ilgili tesisatında bir sorun varmış ve bütün dairelerin sifonları bozukmuş. Yönetici yaptırmış sifonları ve apartman sakinlerinin sifonlarından memnun olup olmadığını sormaya gitmiş. 1. kata giden yönetici sormuş Sifonunuzdan memnun musunuz? Adam cevap vermiş Evet çok memnunum, her çektiğimde pop müzik çalıyor demiş. Yönetici 2. kata çıkmış ve sormuş Sifonunuzdan memnun musunuz?". Adam cevaplamış Evet çok memnunum her çektiğimde Türk sanat müziği çalıyor demiş. Yönetici 3. kata çıkmış ve ayni soruyu ona da sormuş. Cevap vermiş adam Evet çok memnunum her çektiğimde Rock müzik çalıyor" demiş.Yönetici, Temel'in oturduğu daireye çıkmış ve sormuş.

Sifonunuzdan memnun musunuz?" Temel "Hayır" demiş. Yönetici sormuş "Neden efendim yapılmadı mı sifonunuz?" demiş.

- Yapıldı yapılmasına da, her çektiğimde İstiklal Marşı çalıyor, donu mu bile çekemiyorum.

*****

Günün Sözü

İnsanları geçimsiz yapan

SEVGİSİZLİKTİR

Bir birine düşman eden

İLETİŞİMSİZLİKTİR

Güzellikten yana ne varsa

yok eden

İLGİSİZLİKTİR

******

Günün Fotosu

gg-002.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları